Zaloguj się, aby obserwować  
michcio123

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michcio123    2

Witam!

Przed tegorocznymi zniwami zamierzam kupic kombajn wybór padł na jednego z tych które widnieja w tytule tematu. Kombajn ma w sezonie obrobic około 250 - 300 ha na jego zakup planuje przeznaczyc max 150tys. I teraz sedno sprawy na temat claasa mozna znalezc na forum sporo informacji ale na temat fergusona praktycznie niema nic i tu pytanie do osób które mają jakies informacje na temat tych kombajnów interesują mnie takie rzeczy jak: awaryjnośc ,wydajnosc ,koszty eksploatacji ,dostep do czesci itp. na jakie rzeczy szczególnie zwracac uwagę podczas kupna? Z tego co wiem to MF słynie ze sporej wydajności podobno wieksza niz w 108-kach lepszy komfort pracy ale jak to sie ma do rzeczywistosci to niewiem. Prosze o wasze sugestie.

Pozdro...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ten MF to dobra maszyna,jest wydajniejsza od claasa 108,a najlepiej to (jeśli naprawde chcesz kupić)to kup MF 40RS na 300ha będzie super po co się męczyć mniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z Claasem nie bedzie problemu do czesci a do MF nie wiem. Ciekawe czy wogole Korbanek ma serwis do MF. W Polsce jakos MF sa bardzo zadko spotykane a Claasy sam wiesz. Ja mam Mege 204 II i ona bedzie miala podobna wydajnosc do 108 SL MAXI choc 204 ma 5 klawiszy a 108 ma 6 klawiszy. Wydajnosc 2-3 ha/h. Ja bym wzial Claasa napewno z czesciami i serwisem

nie bedzie problemu a z MF nie wiem. Silnik w 108 ma 220 km. Kup ten kombajn w ladnym stanie to bedzie chodzil. On ma chodzic tylko i wylacznie u ciebie czy tez na uslugach? <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

http://mihg.pl/

ta firma ma serwis kombajnow MF, korbanek takowego nie prowadzi.

zapewniaja dostawe kazdej czesci w przeciagu 24 h

Jesteśmy w stanie sprowadzić każdą dostępną w europejskim magazynie MF w Ennery część w przeciągu 24 godzin !

kiedys do nich dzwonilem i przez telefon rowniez zapewniali mnie o swoich mozliwosciach sprowadzenia czesci zamiennych, dodatkowo maja magazyn w ktorym znajduja sie wszystkie rodzaje uzytych paskow, lozysk, zyletek itp. "na miejscu".

twierdza, ze serwisuja w Polsce ok. 100 kombajnow

mam nadzieje, ze niebawem ktos z uzytkownikow AF bedzie posiadal MF i mogl potwiedzic te rewelacje <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

Oni mieszczą sie niedaleko mnie w Pyrzycach. Kiedys niewiedziałem jak wymienic filtry hydrauliki w moim mf to ich wołałem szybko sprawnie i polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
http://mihg.pl/

ta firma ma serwis kombajnow MF, korbanek takowego nie prowadzi.

zapewniaja dostawe kazdej czesci w przeciagu 24 h

 

kiedys do nich dzwonilem i przez telefon rowniez zapewniali mnie o swoich mozliwosciach sprowadzenia czesci zamiennych, dodatkowo maja magazyn w ktorym znajduja sie wszystkie rodzaje uzytych paskow, lozysk, zyletek itp. "na miejscu".

twierdza, ze serwisuja w Polsce ok. 100 kombajnow

mam nadzieje, ze niebawem ktos z uzytkownikow AF bedzie posiadal MF i mogl potwiedzic te rewelacje <_<

Jesli tak to @michcio123 bedzie mial ciezki wybor. Ja jednak i tak bym wzial Claasa. :lol: Ma ktos z AF kombajn MF? Wiecie moze? <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
oki39 ma ale starego

Jak stary to niezbyt pasuje do tego 38. Najwyzej niech autor tematu do niego napisze na PW i sie cos dowie kombajnach MF. <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja jestem za Claasem


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
A Ja za mf mam serwis na miejscu itp

A ciekawe czy autor tematu tez ma blisko serwis <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
No nie wiem ale ja mam blisko ale oni dojezdzają.PoZdRo

Ale za dojazd trzeba zaplacic <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
No wiaomo 3zł od kilometra

No to jeszcze zalezy od kogo. Ta firma bierze 3 zl/km to ciekawe ile do autora tematu bedzie miala i ile zaplaci. <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Ja bym bral claasa. Sa one bardzo chwalone w srod rolnikow.

Mam 7 lat i naprawde nie bylo z nim problemu. <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

Ja mam ciagnik mfa i sobie bardzo chwalei mysle ze z kombjnem bedzie tak samo !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Ja mam ciagnik mfa i sobie bardzo chwalei mysle ze z kombjnem bedzie tak samo !!!

Z tym to nie wiadomo. Moze by podobnie albo calkowicie inaczej


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Dzieki za zainteresowanie tematem. Juz dokonalem wyboru (pisalem o tym w innym topicu) Wybralem Claasa Mege 208 I .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

Ja bym brał mf ale niby classy najlepsze <_< niech sie dobrze sprawuje posdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Dzieki za zainteresowanie tematem. Juz dokonalem wyboru (pisalem o tym w innym topicu) Wybralem Claasa Mege 208 I .

Napewno sie nie zawiedziesz. To wybrales jeszcze wiekszy kombajn wydajnoscia od 108 SL MAXI. A masz juz upatrzony kombajn konkretny?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

megi to całkiem niezłe kombajny tylko szkoda ze silnik za kabiną ale jakoś da sie to przezyc :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
megi to całkiem niezłe kombajny tylko szkoda ze silnik za kabiną ale jakoś da sie to przezyc :)

Powiem ci ze nie jest zle. Nie ma duzej roznicy jak masz silnik za zbiornikiem. Ja tak jezdze dwa sezony z silnikiem za kabina i nie moge narzekac. Wystarczy tylko dobrze wyciszona kabina.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj