Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kedzik28

ładowarka Merlo Opinie

Polecane posty

ROLAND225    0

Witam moim zdaniem to dobre maszyny mój kolega ma właśnie merlo tylko nie wiem jaki model ale tez z tych lat co 27.7 nie jakaś nowa, kupił ją ze spalona kabiną i dał do zrobienia i z tego co wiem to problemów za duzo z tym nie było tylko pare części musiał z (chyba włoch) sprowadzić i ogólnie ma juz ją pare lat i narazie to żadnych problemów nie miał mimo ze pracuje dzień w dzień i przewoziliśmy juz nawet wielkie płyty betonowe to dawała rade. ogólnie to dobry sprzęti jeszcze tak nie naładowany elektronika tak jak te nowe

kamil96    36

Ktoś coś więcej powie o ładowarce Merlo bo chcę taką zakupić tylko nie wiem czy są one dobre jak z awaryjnością, dostępem części?

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2257    109

Ja bym wybrał coś z dwóch pewnych marek czyli JCB i Manitou produkują ładowarki teleskopowe od lat i tutaj kierował bym swoje zaufanie, co nie znaczy że Merlo jest gorsze... Poprostu mało tego jeszcze jeździ.

rafi777    0

Poprostu mało tego jeszcze jeździ.

Zgadzam się w Polsce za dużo tego nie ma, ale na zachodzie tych ładowarek jest dość sporo.... nie pamiętam gdzie ale przewinął mi się kiedyś artykuł, że merlo ma bardzo duży udział na rynku ładowarek w Niemczech (kojarzę coś ok 30-40% ale nie chcę tez wprowadzać w błąd)

andrzej2257    109

Miałem tą ładowarkę na testach a dokładnie model Turbofarmer P 36.7 w topie. Hydrostat jest jednocześnie dobry i zły-bardzo wygodny w użytkowaniu ale zwiększa zużycie paliwa oraz słabo nadaje się do prac wyrywkowych do prac precyzyjnych tylko on dla rolnika już niekoniecznie a nawet odradzałbym. Jazda jest uzależniona od wykonywania ruchów teleskopem odrazu zwalnia co niema miejsca w mechanicznym przeniesieniu napędu. System ostrzegania przed przechyłem z komputerem jest bardzo denerwujący, niewielka ilość materiału czy podsuwanie obornika uniemożliwia to ustrojstwo które od razu ucina hydraulikę. Dzisiaj na Świecie w maszynach budowlanych i teleskopach dla rolnictwa króluje JCB dlatego dla porównania biorę na testowanie maszynę również z tej firmy, ale ze skrzynią mechaniczną. Dodatkowo za JCB przemawia to, że w ponad 90 % maszyna jest wyprodukowana przez nich, nie jest składakiem Manitou dla przykładu ramę i kabinę ma tylko swoją, silniki zmieniają jak rękawiczki: perkins,deutz,mercedes,deere,kubota i dzisiaj podobno te ładowarki nie są już takie jak kiedyś.

Edytowano przez andrzej2257

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez LEX
      Jakiej mocy? Może ktoś ma którąś z tych i podzieli się wrażeniami?
    • Przez Draburski
      Jakie ładowarki nowe lub z symbolicznym przebiegiem jestem w stanie kupić , która z nich jest najlepsza. Gospodarstwo hodowane ok 70 sztuk krów mlecznych z góry dzięki za odp
    • Przez Marcin349
      Chciałbym się dowiedzieć czy warto kupować takie starsze sprzęty? Ja szukałem to znalazłem np. monitou 626, moim wymaganiem jest żeby była na 4 równych kołach, nie za duża np. z serii 800 to już duża, ale znowu nie za mała żeby z balem majdało, do tego no nie chciałbym żeby była strasznie zniszczona bo wiecie niby od tego nie zależy jazda ale zawsze to świadczy o poszanowaniu. No u mnie no to na razie ładowarka nie jest aż strasznie potrzebna, ale myślałem żeby sprzedam mf i kupić właśnie ładowarkę i ciągnik 60-80km 4x4 jakiś tani i prosty. Bo u mnie w sianokiszonce to przerąbana sprawa tylko 2 traktory, nawet uprościłem sobie że owijam na polu i tam bale składuję ale ciężko się wyrobić np. z działką 3ha w 2,3 kawałkach w jeden dzień bo start 8 rano po oporządzeniu bydła i rano koszę, grabię, prasuję owijam żeby się wyrobić. Więc tak to bym miał tak że jednym baluję, drugim owijam a ładowarką wożę. Dodatkowo by się u mnie sprawdziła w ładowaniu obornika na razie około 150-200t ale z czasem to się powiększy a dochodzi do tego wszystkiego czas bo tata pracuje a ja na razie prawka nie mam i uczę się w szkole to też szału nie ma.
    • Przez tomaszek12
      Witam ostatnio tak sobie myśle że przydała by mi się ładowarka najlepiej przegubowa do ładowania bel na foliarkę ,załadunek obornika i ogólne prace w gospodarstwie .Orginalne małe fadromki są za coś lepszego od 25 tyś. w górę więc wpadłem na pomysł kupić wozidło budowlane za około 10tysi i umyśleć jakiś nośnik narzędzi i jest ładowarka 4x4.zastanawiam się co lepsze zamontować jakiś używany tur za około 3tysie czy kupić ostatnie ramie do kopania od białoruśki dwa siłowniki do podnoszenia ramienia i jeden do wychyłu i zrobić euroramkę .Ramię z siłownikami zamontować do takiego słupka 30x30 ok. Metr wysokości który byłby przykręcony do wozidła zaraz za przegubem co o tym sądzicie dobry pomyśł czy lepiej szkłem d*py nie wycierać
    • Przez nhtd5050
      Mam pytanie do użytkowników takich ładowarek, czy wie ktoś może jak spuścić z niej płyn chłodniczy z bloku? jest gdzieś do tego celu jakiś zaworek? chcę zamontować w bloku grzałkę podgrzewającą płyn tylko niebardzo wiem jak płyn spuścić. Może ktoś z użytkowników montował grzałkę i mógł by podzielić się doświadczeniem w tym temacie i podpowiedzieć jak zrobić to sprawnie i bez żadnych wpadek?