tomow

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić?

Polecane posty

tomow    0

Witam, to pierwszy mój temat na tym forum, bo dopiero co zaczynam zabawę w małego rolnika. Będę wdzięczny za wyrozumiałość i zrozumienie pewnej niewiedzy.

 

Zakupiłem niedawno 32-letniego URSUSA C 330 spełniając swoje dziecięce marzenie :-). Rozpoczynam nim pracę w moim gospodarstwie (5 ha) Chciałbym Was zapytać co trzeba i na co wymienić (filtry, oleje i inne elementy eksploatacyjne). Ewentualnie zastanawiam się co w nim jeszcze sprawdzić. Pracowałem dopiero raz pod obciążeniem i zauważyłem trzy prawdopodobne usterki:

 

- nieszczelność uszczelki na jednej z końcówek wtrysków (miedziane)

- głośne koło pasowe, sprawiające wrażenie bicia (nie zauważyłem wycieków spod simmeringa)

- na niskich obrotach włącza się lampka ładowania, prawdopodobnie pada prądnica

 

Czy są to uszkodzenia, które polecacie sprawdzić i naprawić natychmiast? Cena traktora była okazyjna więc mam świadomość, że coś będę musiał dołożyć. Jednak brak innych objawów, które by mnie niepokoiły. Silnik pracuje równo, nie zadymia. W środku też raczej pozytywnie. Cała elektryka sprawna. Układ kierowniczy bez zarzutów.

 

Będę wdzięczny za krótką analizę.

post-132326-0-95032000-1400187703_thumb.jpg


Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Żeby ciągnik dobrze się sprawował i nic się nie popsuło trzeba zrobić generalny przegląd .

Wymienić oleje i filtry.(paliwowy i olejowy ) najlepiej w skrzyni też .

Ustawić wtryski i luz zaworowy .

Ważne wymienić olej i wyczyścić filtr powietrza bo przeważnie nikt tego nie robi i hejka

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym kołem pasowym ?.

Prądnica była zawsze słaba i można wymienić na alternator .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

kolego prądnica nie posiada regulatora napięcia dltaego na niskich obrotach świeci sie lampka, normalna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max696    9

Przemko, jak to prądnica nie posiada regulatora napięcia, a pod deska z zegarami co się znajduje, a lampka miga dlatego ponieważ na niskich obrotach jest słabe ładowanie, najlepiej oszczędzić sobie problemów i założyć alternator, oczywiście pamiętając o zmianie masy z + na -.

A do tego standardowo wymiana olejów, filtrów, sprawdzenie hamulców i podnośnika czy trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomow    0

Założyłem już wymianę wszystkich filtrów i olejów (bez oleju w skrzyni). Zastanawiam się jeszcze nad zakupem nowego filtra powietrza wraz z obudową. Potrzebny wydatek czy lepiej wymienić środek?

 

Jeśli chodzi o podnośnik to raczej trzyma. Prowadziłem go do domu z pługiem po nierównej drodze i radykalnie się nie opuścił. Może dwa razy po podskokach troszkę opadł.

 

Wydawało mi się, że prądnica ma regulator, stąd w ogóle możliwość sprawdzenia czy ładuje, czy nie.

 

Wracając do tematu koła pasowego. Wydaje mi się, że jest bicie, ale tak jak pisałem nie widzę wycieków oleju. Siedziałem w nim na razie ze 2 godziny, także przy kolejnych obciążeniach może pojawić się także i wyciek. Pojawia się także hałas, ale widzę, że jest nowy pasek założone i może jeszcze się nie dopasował.

 

Hamulce w całości sprawdzone. Śmigają jak trzeba.


Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Koledze Przemko chodzilo zapewne ze pradnica sama w sobie nie ma regulatora napiecia tak jak alternator. A to ze na wolnych obrotach zapala sie ladowanie to typowa praca pradnicy i nie szukal bym tu dziury w calym tylko ewentualnie sprawdzil ladowanie. Altelnatory po to sie zaklada zeby i na wolnych obrotach ladowal lub gdy pradnica juz calkowity szrot. A co do kola pasowego to byc moze takie zludzenie optyczne a gdyby mialo bicie to napewno by puscil simering. Obserwuj naciag paska i ciesz sie praca kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomow    0

A jakie firmy części polecacie i jakie oleje? Tyle się naczytałem, że można zwariować. Zastanawiam się też nad zalaniem go płynem, bo w tej chwili jeździ na wodzie...

 

P.S. Co do tego koła pasowego, to wrzucę wam filmik.


Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego 30 tka nie jest az tak wymagajacym ciagnikiem co do oleju. Ja osobiscie na superolu smigam tyle lat i dla mnie akurat w tym ciagniku wazniejsza jest czestotliwosc wymian niz marka. A co do czesci to watpie zeby ktos pilnowal sie jednej firmy. Z doswiadczenia tylko wiem ze z byle zamiennikami jest problem. Nie staraj sie oszczedzac na sile tak jak to nieraz robia inni. Z podstawowymi czesciami sobie bez problemu poradzisz a np z kaputalka silnika czy remontami skrzyni to i tak wez kogos co sie na tym zna bo skoro nie miales z tym do czynienia to i tak tego nie zrobisz sam. A co do plynu to popieram zalanie go tylko termostat najpuerw sprawdz.

 

A co do tego bicia kola pasowego to przystaw do czola tego kolka byle srubokret i albo naznacz na pokrywie rozrzadu znak albo tylko srubokret trzymaj i pokrec walem,kolba by sie przydala, i zobaczysz bez nagrywania filmikow jak te kolo sie zachowuje. Uwazaj na rece tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Mam zalaną płynem i nie ma problemu w zimie co roku, więc polecam. I ostatnio zmieniłem prądnice na alternator bo mi aku padały zbyt często i 100% polecam teraz zawsze pełne. Długo się do tego zabierałem ale warto.

 

A i wymień olej w zwolnicach bo dawno pewnie tam nikt nie zajrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Silnik od c 330 nie jest tak wymagający co do oleju ale superol to już przestarzały . Ja zalewam wszystkie swoje ciągniki turtusem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj