mateuszston

fasola- jak przerobic kombajn do zbioru?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateuszston    7
Napisano (edytowany)

witam. tak jak powyżej. Jak przerobić kombaj zbożowy, aby można niby było mlócic fasole?

Edytowano przez mateuszston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Jeszcze podaj kolego jaki bo każdy przestawia się inaczej

Ja ma new holanda przerobionego podobnie i bizona się przestawja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

w sumie każdego podobnie. Zakładasz mniejsza szajbe na wytrzasaze i kosz sitowy (napęd) oraz na wiatr. Redukujesz obroty na młocarni do minimum obroty kombajnu ustawiasz na ok 1600 i heja :) dot. (bizon, claas consul i wyżej) jezeli Dysponujesz MF to wyczes bo tam jest przekładnia redukujaca obroty na młocarni o wiele i w innych modelach naped na zębatki na młocarnie wtedy tylko wieksza zębatka na napęd i mlócisz nie przerabiając ni więcej. Napisz jaki model tak bd. prosciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie powinny być mniej więcej obroty bębna młocarni by było ok? posiadam dominatora 88 i chciałbym nim sobie wymłócić fasolę w tym roku, w poprzednich latach wynajmowałem kombajn, przyjeżdża koleś bizonem ale w ubiegłym roku tak mi pobił że połowa było połówek. narazie nic nie patrzyłem co i jak w tym claasie przerobić. jakie obroty silnika, czy klepisko to samo co do zboża będzie ok, jak zwiększyć obroty na wytrząsacz i podsiewacz bo to chyba jest najważniejsze, ogólnie czy dużo jest do przerabiania i czy ma to sens w dominatorze 88 lub podobne? jeśli ktoś ma doświadczenie z podobnym claasem przerobionym do fasoli to był bym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

no chcialbym przerobic kombajn international 431, znajomy w ubieglym roku mlócil zbierajac do zbiornika poprostu i nie bylo wcale pociemnialych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

na obroty nie ma mądrego ponieważ z fasolą jest rożnie. młocac ja o 12 nie ma problemu np o 14 na tych samych obrotach juz jest wiecej połowek trzeba uja gazu i tyle z obrotów. zadne zegary mierniki nic nie dadza. fasola szybko przyjmuje wilgoc i wysycha ;/ jezeli chodzi o klepisko to na zbożowym mozna młócić ale jezeli chodzi o fasole JAŚ gruba to lepiej miec klepisko z powycinanym co drugim drutem. Młócenie na zbiornik zadko wychodzi poniewaz łancuchy w rekawie tluką dużo ziarna. Lepiej odpiąc klapke przy rekawie i zamontowac jakas paczke pod spodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kotek0
      witam. temat napewno potrzebny.ja przerobiłem małą rotacyjną 135 na 2 rządki.przeróbki polegały na zamianie kół pasowych[ otwory na ośki przetoczyć]dolne talerze odjęte razem z tą piastą, do górnych donitowanych po 6stalek od noża do kombajnu[nie są bardzo twarde] bębny zostały orginalne i jeszcze koła kopiujące 1z przodu 2 z tyłu przeliczłem obroty wychodziło mi 400-450 powiem tak kosze ursusem 4512 bo nie mam mniejszego to z 1200-1300obrotów i jest ok wcześniej kosiłem po1 przerobioną z pająka do siana ale trzeba było odgarnywać .a jak wy kosicie?
    • Przez manio1234
      koledzy czy ktos przerabiał classa protektora do fasoli bo ja przerobiłem i ale mam problem bo strasznie mi robi połówki w fasoli tak na marginesie to klepisko przerobione podajnik przerobiony obroty podsiewacza i wytrząsaczów przerobione obroty młocarni przerobione i co morze byc przyczyną prosze o pilną podpowiedz
    • Przez wronex85
      witam sieje pierwszy ras faslole czerwona mam pytania termin siewu czy zaprawias nitroglceryna
    • Przez przemoj1
      czym zwalczyć skrzyp w fasoli ?
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie dotyczące czerwonej fasoli a dokładnie w niektórych miejscach są takie żółte place, rośliny są koloru podchodzącego do żółtego i ogólnie są mniejsze, czym to może być spowodowane ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj