Zaloguj się, aby obserwować  
ziutek92

Hydrauliczna belka 15m

Polecane posty

ziutek92    43

Witam panowie chciałbym w swoim pilmecie zrobic rozkładana hydraulicznie belke 15m jak myslicie jest to do zrobienia i jaki byłby przewidywalny koszt takiej belki dodam ze opryskiwacz topilmet 1615 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7
Napisano (edytowany)

przerabianie belki ręcznej na hydrauliczną nie ma większego sensu, najlepiej nabyć gotową belkę hydrauliczną wraz z prowadnicami i podmienić. Prawdopodobnie bez cięcia i spawania ramy się nie obejdzie ale to jedyne sensowne rozwiązanie. Belki takie są dostępne na rynku, w zależności od producenta, ilości funkcji hydraulicznych (składanie zależne/niezależne, stabilizacja, podnoszenie itp.) czy wyposażenia koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł za belkę w pełni sterowaną hydraulicznie z rurkami i głowicami. Najdroższe są belki składane wzdłuż opryskiwacza, ponadto wymagają dorobienia podpór z przodu. Najlepiej wybrać belkę składaną z tyłu w X, płasko lub w górę. Wymiana belki często wiąże się z koniecznością wymiany układu cieczowego na belce - a przynajmniej węży lub rurek - długości elementów belki i/lub sposób ich składania mogą nie być takie same jak w ręcznej belce.

No i w doborze belki nie musisz się sugerować tym, że masz Pilmeta. Możesz założyć dowolną belkę, a hydraulicznej pasującej idealnie do Twojego to raczej nawet w Pilmecie nie dostaniesz.

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

dzwoniłem już po paru producentach opryskiwaczy aby zapytać o taką belke i stała odp ze jest to nie dostępne jezeli miałbys jakies namiary byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

no to nie dzwoniłeś po wszystkich, nadać namiarów Ci nie mogę, żeby nie było że coś reklamuję, ale na pewno jeden producent sprzedaje samą belkę z całym oprzyrządowaniem i windą, odcinasz starą, dospawasz nową i jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Po co te tajemnice?

Jeśli kolega dzwonił po rożnych firmach i nie chcą mu sprzedać to pisz śmiało nazwę tej firmy która produkuje te lance i sprzedaje. Przecież to dla naszego dobra i po to jest forum. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

owszem, mógłbym napisać gdybym z tą firmą nie był związany, a tak szanując forum i kolegów nie będę tutaj marketingu uprawiał. Na forum jestem prywatnie i umiem życie prywatne od pracy oddzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

Zadzwoń do Promar zlotki

Ja wziąłem od nich opryskiwacz z lancami X Bargama,super sprawa bo przy słupach nawet nie potrzeba się zatrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Przez szymsajm
      Witam.
       
      Nie dawno przestała działać w MF 3125 pompa hydrauliczna, ale chyba nie cała, bo z tego co wiem to pompa ta składa się z dwóch pomp.
       
      Podnośnik, wspomaganie kierownicy i wyjścia hydrauliczne działają dalej.
       
      Nie działa:
      1. WOM
      2. Blokada
      3. Żółw/Zając
      4. Wyłącznik napędu
       
      Na desce po uruchomieniu silnika nie gaśnie czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów.
       
      Na skrzyni biegów są 2 dekielki, jeden z prawej a drugi z lewej strony.
      Czy do tej pompy można dojść przez któryś z tych dekielków, czy konieczny będzie rozbiór skrzyni biegów?
    • Przez 7745T
      Mam zetora 7745 turbo, który ma z przodu pompe hydrauliczną, może ktoś wie czy to jest tylko dodatkowa pompa i ma on jeszcze pompe z tyłu ?
       
       
    • Przez krzysiek96
      Ile może wynieść koszt regeneracji takiej pompy, dodam, że na zimno podnosi, na ciepłym oleju już strasznie słabo i cieknie z niej. Oryginalna Bosch Rexroth ok 3000 zł, czy wg się opłaca regenerować czy lepiej nową może zamiennik?
      http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-deutz-fahr-dx-90-bosch-rexroth-i5337957018.html
    • Przez MatysekxD
      Witam.
       
      Chcę kupić opryskiwacz samojezdny z przednią belką opryskową (typu Matrot M44D) ale znajomy powiedział że w Polsce mają wejść przepisy o bezwzględnym zakazie stosowania takich maszyn na terenie RP (chodzi o to że oprysk leci na maszynę a później jej roznoszenie tam gdzie się zajedzie sprzętem). Dopuszczone mają być jedynie samojezdne z belką zamontowaną z tyłu.
       
      Czy ktoś jeszcze spotkał się z taką informacją czy może znajomy coś pomylił?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj