Gonzi19

Własna firma

Polecane posty

Gonzi19    0

Witam

 

w tym roku kończe technikum mechanizacji rolnictwa znam się na spawaniu i obróbce metali naprawach maszyn rolniczych oraz maszyn samojezdnych oraz ciągnikach . Chciałbym założyć własny biznes dla 3-4 osób . Myślałem o

-Firma produkujący maszyny rolnicze

-dealer oraz serwis jakiejś marki ( wtedy chyba powinno być koło 10 osób minimum ale da sie rade )

-Warsztat maszyn rolniczych ciągników i maszyn rolniczych

-Firma produkująca kute ogrodzenia oraz różne odlewy stalowe

 

Mógłbym połączyć np 2 specjalizację w 1

do dyspozycji mam około 60tys + dotacje unijne ( jednak nie wiem do jakiej specjalizacji to pozaliczać )

 

Licze na odpowiedzi na co jest większe zapotrzebowanie , co jest dobrze płatne , i jaki nakład finansowy jest potrzebny do uruchomienia oraz wyposażenia tych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

na początek proponuje zrobić rozpoznanie w okolicy tzn; jakie firmy działają na Twoim terenie co produkują , na co jest zapotrzebowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonzi19    0

A więc tak 9km odemnie dealer Ursus ,15 km odemnie są dealerzy New Holland , Zetor , Massey ferguson , Kubota , dealer john deere jest odemnie oddalony 40km a Fend'a nie ma w promieniu 60km . jest kilka prywatnych producentów maszyn w okolicy( promień 25km ) chyba 3 albo 2 . najbliższy warsztat 12km a kute ogrodzenia i odlewnia 25km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

 

w tym roku kończe technikum mechanizacji rolnictwa znam się na spawaniu i obróbce metali naprawach maszyn rolniczych oraz maszyn samojezdnych oraz ciągnikach . Chciałbym założyć własny biznes dla 3-4 osób . Myślałem o

-Firma produkujący maszyny rolnicze

-Warsztat maszyn rolniczych ciągników i maszyn rolniczych

-Firma produkująca kute ogrodzenia oraz różne odlewy stalowe

jaki nakład finansowy jest potrzebny do uruchomienia oraz wyposażenia tych firm

Dilera wykreśliłem z cytowanego posta, a do pozostałych jeśli startujesz z niczym po za chęci i umiejętności to minimum 1 mln zł. Zaczynając od działka, budynek, wyposażenie, zakup materiałów, reklama i zabezpieczona gotówka na wszystkie pozostałe koszty ponoszone przez minimum 3 miesiące. Więc tak jak powiedziałem min. 1 mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ja bym proponował na początek kupować uszkodzone maszyny rolnicze i je remontować i sprzedawać i najlepiej samemu to robić na początek.bo zakładać od razu firmę to duże koszty i można polec na starcie,lepiej małymi krokami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonzi19    0

Działki i warsztatu nie licze gdyż to mam . Chodzi mi o dostosowanie tego tylko do jakiejś specialności . Mam mocną spawarkę , palniki , giętarki , frezarki dźwigi warsztatowe stoły robocze itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camaro666a    0

chyba masz za mało kasy i ludzi, lepiej byłoby kupować uszkodzone i naprawiać

Edytowano przez camaro666a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można zastanowić się nad spółką ( nie jest to takie trudne ponieważ w Warszawie mozna zakupić już gotową spółkę, na przykład http://kancelaria-effekti.pl/gotowe_spolki.php ).

Wprawdzie wymaga to prowadzenia bardziej szczegółowej dokumentacji ale spółka ma wiele zalet. Na przykład to,że nie odpowiadamy majątkiem własnym ale wyłącznie majątkiem firmy. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalarepa150    0

ja bym proponował na początek kupować uszkodzone maszyny rolnicze i je remontować i sprzedawać i najlepiej samemu to robić na początek.bo zakładać od razu firmę to duże koszty i można polec na starcie,lepiej małymi krokami.

Tak, tylko żeby remont tej maszyny potem zwrócił się przy sprzedaży, lepiej kupić nowe niż wyremontować grata, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ja podpowiem tek, na początek ogłoś się w lokalnej prasie że świadczysz usługi i zobaczysz na co będzie zapotrzebowanie i czy da się z tego żyć (możesz wykonywać to na umowę o dzieło jeżeli wymaga tego sytuacja).

 

Bo otworzyć warsztat od zera tzn. bez klientów i dobrej opinii to spore ryzyko.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj