Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maniek101

siewnik czy warto

Polecane posty

przemoj1    3

Nie wydaje mi się że tym zabytkiem posiejesz rzepak nawet nie wiadomo jak zrobić próbę kręconą tym wielkim kołem. Pogadaj ze sprzedającym wypytaj się go o wszystko a jak będziesz go oglądał to zróbcie próbę kręconą aby zobaczyć czy jest w miarę wiarygodny wysiew bo jeśli chodzi o pszenicę to każdym jednym siewnikiem posiejesz natomiast rzepak to już delikatna sprawa i musi być zachowana dokłądność wysiewu praktycznie co do grama

damianzbr    987

konny siewnik za 2 i pół tysia...? Chyba nie mówisz poważnie że chcesz go kupić. Za 2000 to w okolicy zwykłe owiele młodsze od tego co wskazałeś poznaniaki chodzą. Choć po zdjęciach widać że ten jakiś odremontowany, ale ja bym się nie skusił.

Wiadomość z agroFakt.pl

Maniek101    103
Napisano (edytowany)

w moim regionie za 2k nie kupi poznaniaka, ale chyba pasuje coś lepszego kupić :) może pomożecie coś wybrać ? http://olx.pl/rolnic...=4000&q=siewnik

a co do tego to niby 97 rok fabryczny i ma tabele wysiewu rzepaku

Edytowano przez Maniek101

Maniek101    103

dzwoniłem w sprawie tego http://olx.pl/oferta/siewnik-hassia-2-5m-CID757-ID5VEND.html#e26d6fc838 i właściciel twierdzi że ten siewnik nie posiada drobnego wysiewu, ale wcześniej dzwoniłem w sprawie identycznego siewnika tylko gdzie indziej i tamten mówił że ma drobny wysiew i siał rzepak. To jak to jest w końcu, i jak sprawdzić czy siewnik posiada drobny wysiew bo chce kupić i siać rzepak :)

jahooo    262
Napisano (edytowany)

Ten siewnik ma taki cam mechanizm jak nasz polski siewnik konny (układ Hoosiera o ile dobrze pamiętam), tyle, że ze skrzynią biegów. Nie ma w nim czegoś takiego jak "drobny wysiew". Można zmniejszyc dawkę (szczelinę na wałeczkach) i ustawić mniejsze obroty wałka wysiewającego na skrzyni, ale dużo zależy od stanu technicznego samego siewnika. Raczej dawki poniżej 2kg/ha bym sie nie spodziewał ani równomiernego wysiewu. Nie wiem, ile chcesz obsiać, ale kwalifikat rzepaku tani nie jest.

Edytowano przez jahooo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez sobek112
      Witam,
      jaki agregat uprawowo-siewny na 200ha?
      Szerokość robocza 4m. Ciągnik 200km. 
      Ziemie jakie u mnie występują to IV i V klasa.
      Zastanawiam się pomiędzy zawieszanym a ciąganym agregacie.. 

• Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich planuje kupić agregat uprawowo-siewny firmy KONGSKILDE (zdjęcie podglądowe) https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/413400025_3_644x461_agregat-uprawowo-siewny-agregaty_rev004.jpg mieliście z maszyną do czynienia, możecie się wypowiedzieć co do dokładności wysiewu, i jak funkcjonują aparaty wysiewające, jest to awaryjne czy nie? będzie to mój pierwszy siewnik pneumatyczny i mam pewne obawy.