Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rasoir

C-330 czarny wyciek przy kolektorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rasoir    0

Witajcie koledzy, mam takie pytanko, czym może być spowodowany wyciek czarnej, gęstej mazi w miejscu łączenia wydechu z kolektorem? Jeździłem nim trochę to kapnęła jakaś kropelka na półgodziny, wczoraj rzygnęło trochę bardziej, ale po ściągnięciu tłumika, ani w kolektorze ani w tłumiku nie ma żadnych śladów, wycieka tylko z łączenia.

Jest to coś przypominającego konsystencją czarny silikon.

Silnik z tego co wiem był nie dalej jak rok temu remontowany, na oryginalnych częściach. Parametry pracy by się zgadzały:

- ciśnienie trzyma w granicach 3,5-4,2 atm (zimny, ciepły)

- brak spalin w misce olejowej, ani w korku wlewu,

- pali ładnie od przekręcenia, czy zimny czy ciepły,

- puszcza dymek jedynie przy dużym obciążeniu, ale jest czarny jak smoła i w szczątkowych ilościach w porównaniu choćby do innych C330 w okolicy :)

- siwego czy niebieskiego dymu nie uzna,

Zauważyłem że fuka z filtra powietrza, ale nie wiem czy to w C330 normalne czy objaw czegoś, fukanie jest dosyć głośne, ale nie ma żadnego metalicznego pogłosu.

Macie jakieś pomysły?

Rasoir    0

Nie stwierdzilem. Ale na stowe tez nie powiem bo tyle co nim jezdze to ciezko sprawdzic. Do tego jest rozmrozony i ciutke leje do miski.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rasoir    0

Widze ze olej jednak ubywa. Ale nieregularnie. Zrobilem nim trase 12km i bylo bez zmian, a wczoraj ok 15km i jak wczesniej bylo miedzy min a max to teraz jest min.

Rasoir    0

Ale czemu nieregularnie i w ogole nie kopci na bialo? Co to moze byc? Pierscienie? Uszczelka pod glowica? Czy cos jeszcze innego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować