Skocz do zawartości
Cezary4514

Jakie pługi obrotowe do zetora 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pługi

Wiadomość z agroFakt.pl

tommy66692    10

4 obrotowe :P Nie wiem czy by nawet je uniosl-moze tak ale przodek :P

3x40 w sam raz bo jest przedni naped-jesli chodzi zagonowe to z 4x35 nie bedzie mial lekko na naszych ziemiach juz lepiej starsze 4x30 :D Po za tym nowego obrota nie oplaci ci sie kupowac-a nawet ja bym nie szukal Ibisa tylko cos z niemieckich bo co polskie to polskie...

Sam myslalem nad obrotem ale stwierdzilem ze nie mam takich szerokich pol i mi sie nie oplaci-wole zapiac 4x30 lub 3x40 zagonowe ale jak by sie trafily obrotowe w dobrej cenie to bym nie pogardzil. :D

P.S kiedy bedziesz mial zetorka?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kvernelanda by mógł kupić..

Cezary4514    50
4 obrotowe :P Nie wiem czy by nawet je uniosl-moze tak ale przodek :P

3x40 w sam raz bo jest przedni naped-jesli chodzi zagonowe to z 4x35 nie bedzie mial lekko na naszych ziemiach juz lepiej starsze 4x30 :D Po za tym nowego obrota nie oplaci ci sie kupowac-a nawet ja bym nie szukal Ibisa tylko cos z niemieckich bo co polskie to polskie...

Sam myslalem nad obrotem ale stwierdzilem ze nie mam takich szerokich pol i mi sie nie oplaci-wole zapiac 4x30 lub 3x40 zagonowe ale jak by sie trafily obrotowe w dobrej cenie to bym nie pogardzil. :D

P.S kiedy bedziesz mial zetorka?

Czemu mial by nie podnieś podniusl by. Zobaczy sie moze kupie 4x35. A zetorka bede mial w piątek albo w sobote

tommy66692    10

Podniosl by ale chyba z tona na przodzie :P

Z tymi 4x35 zagonowymi to nie jest glupi pomy-zetorek nie mialby za ciezko ale i tez za lekko.Tylko czasami w gore trzeba bylo by schodzic do niskich biegow ale na szosowych by sobie poradzil :P

Jakie masz kola z tylu w tym 7245?

tommy66692    10

Spoko-jak kupisz plug to moze mi sprzedasz tą twoja 3 zagonowa? :P

A i tak przyjde ogladac zetorka to sie dogadamy.

MarcinPykuS    62

@tommy66692 przecież miałeś kupować pług obrotowy, a taka 3 zagonowa to nie jest za mała dla twojego Zetora...??? :P

tommy66692    10

Jak narazie trzeba bedzie sie zadowolic zagonowym :P A ja bym do tej 3 skibowki dolozyl jeszcze jedna skibe.

Ale jak by mi sie trafila dobra 3 obrotowa za rozsadna cene to mozna by sie bylo zastanowic.

radson    5

Wuja ma do 7211 pług 3 *35 obrotowy Lemken nie ma dodatkowych obciążników z przodu i nawet idzie ten zestaw ,pług ma kilkanaście lat .

TADEK15    0

witam mam pytanie moze ma ktos z was plug obrotowy firmy berneling albo brenid prosze napiscie do mnie na dd o t numer 327830 z gory dzieki

Trybik    0

wydaje mi się że lepiej mieć mniejszy pług i szybciej orać niż większy i się ślizgać, u mnie są gliny i górki i ze zwykłym 3 sibowym ma co robić boksuje i dymi jak jest mokro ;) to w sumie nie duży ciągnik,nie ma co szaleć ;)

Edi528    0

Ja kiedyś do ursusa 914 miałem 3x35,pług ważył 850kg ziemia 3a b klasa,i nie miał ciężko

3x45 by dygnął nawet a do tego zetorka to max 3x35 ale nie wiem ile dokładnie ten zetor ma koni bo 914-stka 80km.

pavlotal    4

jakbys patrzał na uzywane zagonowki to polecam pługi Skjold maja one regulowane szerokosc orki ida lekko jak na 4 skiby ciagam go tez 7245 i radzi sobie na 1-2 biegu. pozdrawiam

P.S. kupiujesz jakiegos zetorka czy cos robisz z 7245 bo wyczytałem z rozmowy tylko nie bardzo wiem o co chodzi ;)

luki2104    0

Ziemie 3,4. Tereny: mniej pagórkow ale za to bardzie mokre

mam zetora 7211 i kiedys zanim nie mielismy jeszcze zetora 7340 to oralem nim 3 ha plugami unia tur 3+1 bez 4 skiby a one maja 40 cm odkladnie i tylko 2 chodzil

zeno    7

Normalnie 7211 oram 3x30(są inne wydatki i tylko taki) ale kilka razy pożyczałem pług 4x30 oraz raz pług 3x45 do worywania słomy. ten drugi miał zabezpieczenia (chyba chydrauliczne) ale dobrze sobie radził z oboma na ziemi 4. Czasem z tym 3x30 ma problem ale tylko gdy jest mokro i na glinie w klasie 3

Cooler2010    5

Bierz 3*40 mniejszego ani większego się nie opłaca brać, oczywiście jeśli pod maską wszystkie konie ;) . Ja osobiście mam takiego Zetora i ciągałem nim 3*35 zagonowy ruski to 2 szosowa lekko szedł a ostatnimi laty ciągam 4*35 też zagonowy i ruski to 1 szosowa nawet 2 szosowa idzie jak lżejsza ziemia.

Lechu5245    0

Ja zetorem 5245 ciągam obrotowy 3x40. Idzie jak burza tylko muszę zaznaczyć że to jest lekki pług. Myślę że 7245 powinien uciągnąć 4x35 ale nie wiem jak z udźwigiem.

milanreal1    290

Ja zetorem 5245 ciągam obrotowy 3x40. Idzie jak burza tylko muszę zaznaczyć że to jest lekki pług. Myślę że 7245 powinien uciągnąć 4x35 ale nie wiem jak z udźwigiem.

Oj przesadzasz już. Wuj do U1014 ma 4x35 w obrocie to potrafi ciągnikiem zabujać, problemów z sterownością nie ma ale mimo wszystko taki pług jest ciężki i daleko wystaje za ciągnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez samsung335
      Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?
    • Przez tedi2
      co o nim sadzicie dane techniczne opinie wszystko o modelu
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez amix
      Witam!!! Od niedawna posiadamy Zetora 7245 i w tym roku, po dopłatach planujemy wymienić opony przednie na 12.4/r 28 bądź 13.6/r 28 może zaszaleć i kupić 14.9/r 28 , a aktualnie mamy 9.5/r 28 i oto moje pytanie: Czy zgra się przód z tyłem? Dodam jeszcze, że z tyłu mamy 13.6/r 38, które również planujemy wymienić na 16.9/r 38, ale to już na następne dopłaty :angry:
    • Przez Pele94
      Witam. w kilku zdaniach przedstawię mój problem : 
      Ostatnio przeprowadzaliśmy remont skrzyni biegów oraz tylnego mostu w 7211, po złożeniu całego ciągnik   i przeprowadzeniu wszelakich prób wszystko działało jak należy , każdy bieg, wałek wom , podnośnik oraz pozostałe podzespoły. 
      Dziś niestety okazało się że coś poszło nie tak mianowicie nie działa wałek wom ani pompa, Dzwigienka załaczająca wałek wom oraz pompę ( ta po lewej stronie przy nodze )  ''Lata luźno'' bez żadnego oporu czy na włączonym silniku czy na zgaszonym ,  po odkręceniu wodzika widać że listwa przesuwa się bez żadnego problemu ale żadnej pozycji nie załącza, zauważyłem jedynie że działa w w pozycji ( wałek wom zależny od  skrzyni biegów ) wtedy wałek wom się kręci na każdym biegu  ale pompa i tak nie działa. W pozycji tz. luz z tyłu ciągnika wałkiem można swobodnie ruszać , po włączeniu na pozycje np. pompa oraz wałek wom wałkiem z tyłu nie można ruszyć ponieważ pompa robi ciśnienie i ciężko idzie ręką ruszyć. Więc wydaję mi się że  dzwignia załącza wszystkie pozycje jak się należy ale  nic nie działa. Regulowałem już linkę od tz sprzęgła 5 min ale to nic nie dało . Teraz linkę  całkowicie odłączyłem   .
      Wszystko działało bez zarzutów a teraz jest tak jak by cały czas sprzęgło było zaciągnięte 
      Problemem może być sprzęgło Wom ?  ( oglądaliśmy tarczę oraz łopatki były w dobrym stanie ) 
      Dziękuję za pomoc.