Cezary4514

Jakie pługi obrotowe do zetora 7245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommy66692    2255

4 obrotowe :P Nie wiem czy by nawet je uniosl-moze tak ale przodek :P

 

3x40 w sam raz bo jest przedni naped-jesli chodzi zagonowe to z 4x35 nie bedzie mial lekko na naszych ziemiach juz lepiej starsze 4x30 :D Po za tym nowego obrota nie oplaci ci sie kupowac-a nawet ja bym nie szukal Ibisa tylko cos z niemieckich bo co polskie to polskie...

 

Sam myslalem nad obrotem ale stwierdzilem ze nie mam takich szerokich pol i mi sie nie oplaci-wole zapiac 4x30 lub 3x40 zagonowe ale jak by sie trafily obrotowe w dobrej cenie to bym nie pogardzil. :D

 

P.S kiedy bedziesz mial zetorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kvernelanda by mógł kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Kverneland jest niemiecki ? Oświeć mnie od kiedy to ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
4 obrotowe :P Nie wiem czy by nawet je uniosl-moze tak ale przodek :P

 

3x40 w sam raz bo jest przedni naped-jesli chodzi zagonowe to z 4x35 nie bedzie mial lekko na naszych ziemiach juz lepiej starsze 4x30 :D Po za tym nowego obrota nie oplaci ci sie kupowac-a nawet ja bym nie szukal Ibisa tylko cos z niemieckich bo co polskie to polskie...

 

Sam myslalem nad obrotem ale stwierdzilem ze nie mam takich szerokich pol i mi sie nie oplaci-wole zapiac 4x30 lub 3x40 zagonowe ale jak by sie trafily obrotowe w dobrej cenie to bym nie pogardzil. :D

 

P.S kiedy bedziesz mial zetorka?

 

Czemu mial by nie podnieś podniusl by. Zobaczy sie moze kupie 4x35. A zetorka bede mial w piątek albo w sobote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Podniosl by ale chyba z tona na przodzie :P

 

Z tymi 4x35 zagonowymi to nie jest glupi pomy-zetorek nie mialby za ciezko ale i tez za lekko.Tylko czasami w gore trzeba bylo by schodzic do niskich biegow ale na szosowych by sobie poradzil :P

 

Jakie masz kola z tylu w tym 7245?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Spoko-jak kupisz plug to moze mi sprzedasz tą twoja 3 zagonowa? :P

 

A i tak przyjde ogladac zetorka to sie dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@tommy66692 przecież miałeś kupować pług obrotowy, a taka 3 zagonowa to nie jest za mała dla twojego Zetora...??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Jak narazie trzeba bedzie sie zadowolic zagonowym :P A ja bym do tej 3 skibowki dolozyl jeszcze jedna skibe.

 

Ale jak by mi sie trafila dobra 3 obrotowa za rozsadna cene to mozna by sie bylo zastanowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Wuja ma do 7211 pług 3 *35 obrotowy Lemken nie ma dodatkowych obciążników z przodu i nawet idzie ten zestaw ,pług ma kilkanaście lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TADEK15    0

witam mam pytanie moze ma ktos z was plug obrotowy firmy berneling albo brenid prosze napiscie do mnie na dd o t numer 327830 z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trybik    0

wydaje mi się że lepiej mieć mniejszy pług i szybciej orać niż większy i się ślizgać, u mnie są gliny i górki i ze zwykłym 3 sibowym ma co robić boksuje i dymi jak jest mokro ;) to w sumie nie duży ciągnik,nie ma co szaleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi528    0

Ja kiedyś do ursusa 914 miałem 3x35,pług ważył 850kg ziemia 3a b klasa,i nie miał ciężko

3x45 by dygnął nawet a do tego zetorka to max 3x35 ale nie wiem ile dokładnie ten zetor ma koni bo 914-stka 80km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

jakbys patrzał na uzywane zagonowki to polecam pługi Skjold maja one regulowane szerokosc orki ida lekko jak na 4 skiby ciagam go tez 7245 i radzi sobie na 1-2 biegu. pozdrawiam

P.S. kupiujesz jakiegos zetorka czy cos robisz z 7245 bo wyczytałem z rozmowy tylko nie bardzo wiem o co chodzi ;)


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki2104    0

Ziemie 3,4. Tereny: mniej pagórkow ale za to bardzie mokre

mam zetora 7211 i kiedys zanim nie mielismy jeszcze zetora 7340 to oralem nim 3 ha plugami unia tur 3+1 bez 4 skiby a one maja 40 cm odkladnie i tylko 2 chodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Normalnie 7211 oram 3x30(są inne wydatki i tylko taki) ale kilka razy pożyczałem pług 4x30 oraz raz pług 3x45 do worywania słomy. ten drugi miał zabezpieczenia (chyba chydrauliczne) ale dobrze sobie radził z oboma na ziemi 4. Czasem z tym 3x30 ma problem ale tylko gdy jest mokro i na glinie w klasie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Bierz 3*40 mniejszego ani większego się nie opłaca brać, oczywiście jeśli pod maską wszystkie konie ;) . Ja osobiście mam takiego Zetora i ciągałem nim 3*35 zagonowy ruski to 2 szosowa lekko szedł a ostatnimi laty ciągam 4*35 też zagonowy i ruski to 1 szosowa nawet 2 szosowa idzie jak lżejsza ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Ja zetorem 5245 ciągam obrotowy 3x40. Idzie jak burza tylko muszę zaznaczyć że to jest lekki pług. Myślę że 7245 powinien uciągnąć 4x35 ale nie wiem jak z udźwigiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja zetorem 5245 ciągam obrotowy 3x40. Idzie jak burza tylko muszę zaznaczyć że to jest lekki pług. Myślę że 7245 powinien uciągnąć 4x35 ale nie wiem jak z udźwigiem.

Oj przesadzasz już. Wuj do U1014 ma 4x35 w obrocie to potrafi ciągnikiem zabujać, problemów z sterownością nie ma ale mimo wszystko taki pług jest ciężki i daleko wystaje za ciągnik.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj