Cuubs

głębokość orki

Polecane posty

tommy66692    2239

To na 40cm to 330 nie pociagnie 2 skib bo na 30cm ma juz bardzo ciezko :P

A w 3 skibach 360 na 40cm nie da rady bo na 30 ma juz co robic :P

 

Taka orka jest malo ekonomiczna i mysle ze nie konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
No właśnie nic nie daje, tylko się ciągnik męczy i więcej roby spali.. :P

 

To po jaką ...lerę parę postów wyżej piszesz że orzesz do 40 cm orkę zimową.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisałem, że ok, zależy na jakiej ziemi.. jak na piaskach to prawie 35 bo ma leciutko, a na ciężkich juz ok. 30cm... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Pisałem, że ok, zależy na jakiej ziemi.. jak na piaskach to prawie 40 bo ma leciutko, a na ciężkich juz ok. 35cm... :P

 

 

hehe dobre :P

 

a ma być zupełnie na odwrót.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A napis jeszcze jakim pługiem i jakim ciągnikiem.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

My tak pod siew - 18-22 cm, zimowa do 25cm. Głębiej nie można, bo wyoruje się martwica. Co więcej, na części pól mamy karpy, a im głębiej - tym ich więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A napis jeszcze jakim pługiem i jakim ciągnikiem.

3x45 obrotowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie napisałeś jaki traktor. Ale po głębokości orki jaką napisałeś wcześniej to podejrzewam że coś koło 120 km z przednim napędem.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor 8045, 85km...

 

 

 

 

 

 

<-------400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@ toendt

Jak ty orzesz na ciężkiej glebie 35cm gł. pługiem obracanym 3x45 zetorem 8045, to albo nie umiesz mierzyć ani głębokości i szerokości ewentualnie bajkopisarz z ciebie.

 

A ogólnie takim bystrym jak ty i tobie życzę przejścia z ilości w jakość, bo po co się ośmieszać.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trochę nie pomyślałem :P , a tak wogóle to 30cm oraliśmy na ciężkiej ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Niektórzy użytkownicy forum to orzą po samą ramę w pługu... albo tak przynajmniej im się wydaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@toendt

Opuść jeszcze bo masz z czego.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Niektórzy użytkownicy forum to orzą po samą ramę w pługu... albo tak przynajmniej im się wydaje :P

 

którzy to? po nickach....

bo jeśli chodzi o mnie :D

to do ramy mam jeszcze kawałek. I gwarantuje, że wiem jak to zbadać :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja orze na głebokosc 20-25 cm bo wiecej na moich ziemiach nie ma sensu,tylko jak gorczyce przyoruje to troche głebiej.Pług Krone Mustang 3x50 + JD 3140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Ale orka na 40cm to dla mnie glupota :P 25cm na zime nawet wystarcza-ale orze sie na tyle na ile ciagnik pozwoli na danym biegu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

40cm :P A po co tyle??? To już wtedy nie nazywa się to orka zimowa tylko orka agromelioracyjna... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Będzie niezaorane :P .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

gratulacje to dobry sposob na fantazje malolatow;zapytac jakim ciagnikiem orza,na jaka glebokosc i jakim plugiem. i po bajkach.ja wczoraj oralem -ciagnik po kapitalce i chcialem go wczesniej dotrzec-3 *35 zagonowa zetor 6245 tak na 10-15 cm i mial ciezko II klasa.a na piasku 30 cm i szedl spoko.jak nie zaorasz na zime na piasku to sie nic nie stanie ale na ciezkich ziemiach to potem jest klopot doprawic


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekd3    0

ja orze kvernelandem 4 skibowym zagonowym podorywka tak do 10 cm siewna do25 a głeboka ile się da bo nie w każdym roku da się głęboko zaorać ciągam go 1224 + turbina i to czasami przy orce na głęboko na swoich polach mam niezłe problemy żeby go uciągnąć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

kolego 30-40 cm to jest za głęboko. Sam mówisz, że żółte pasy wychodzą. To jest tak zwana martwica. Lepiej jest ci kilka lat przegłęboszować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja głęboszuję nie częściej co 5 lat, zawsze pod buraki. :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj