Skocz do zawartości
SZYMON178

Jaki wybrac głębosz ?

Polecane posty

LowRider    33

witam,

szukam glebosza 3 metrowego na ktorym mozna zaczepic maszyne, taki jak cultiplow agrisema.

http://images.imagehotel.net/jjkk3th1l5.jpg cos w ten desen tylko za normalna cene.

prosze o pomoc w namierzeniu takiego sprzet :) .

Awemak ma taki głębosz, 6 zębów, 3m, z tyłu można zaczepić jakiś agregat, no i cena dość przystępna-8100zł netto ;)

rami    6

u nas też 3i 4 klasa ale glina 110km to minimum u nas na trzy zęby można głęboszować na 60cm maks czy takiej mocy

ziom343    0

-- połączono --

Mam pytanie. Czy ma ktoś Unia Kreta? Pytam się dlatego czy ktoś może go używa i czy po nim potem woda nie stoi na polach po zimie i również w trakcie wzrostu roślin. Czy on dobry jest?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Wiadomość z agroFakt.pl

demolka19    0

Witam. Mam zamiar kupić głębosz do ciągnika 140km. Tylko mam dylemat który będzie lepszy czy z zębami prostymi jak np. Mandam MGW czy z zębami zagiętymi jak np. staltech Plower? Ziemie mam różne 3-5klasa, bywają tez rędziny i iły, oraz kamienie.

kissmy...    57

muszę na szybko wyrzeźbić jakiś jednobelkowy "spulchniacz" ostatnio znalazłem coś takiego http://www.agro-tom.eu/oferta/kultywator-wielozadaniowy-kw/ (rozchodzi się o przednią część tego agregatu) jest to 5 zębowy kultywator o masie 800kg z hydraulicznym sprzęgiem (na dwóch siłownikach) za 8 tys. zł netto, ale czeka się na to około miesiąca, wskażcie mi proszę czy znacie jakieś podobne konstrukcje, które można sprzęgać z kompaktową broną talerzową (z wałem gumowym 2t), sprężynową słupice można kupić już poniżej 200zł/szt, więc zastanawiam się czy nie wyrzeźbić czegoś samodzielnie na szybko, proszę o jakieś sugestie, do jakiej głębokości może pracować sprężynowa słupica?

a1fe26c2    36

Witam

Jaki głębosz polecicie do C-360 do uprawy na 30cm?

Pytanie stare, ale może odpowiedź komuś się przyda - Bomet robi jednozębowe głębosze, które wymagają ciągnika o mocy 47 KM.

lambogrand    26

czy glebosz 4 zebowy bedzie odpowiedni do ursusa 1224 z turbo gleby od 2 do 5 klasy, czy lepiej 3 zeby?

grborzejewo    0

Mam pytanie do praktyków , jaka jest waszym zdaniem różnica w budowie lap głębosza tzn jakie waszym zdaniem są lepsze łapy odgięte w bok czy te proste np z dodatkowymi lemieszykami  bocznymi które lepiej robią i jakie łapy stawiają większy opór , mam Mf 7618 i chcę kupić głębosza ile łap zalecacie na 175kM ?, gleby różne od ciężkich po piaski 

michal1993    350

Przymierzam się do zrobienia głębosza i mam pytanie czy blacha 25mm wystarczy na ząb wzorowany na UG?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?