SZYMON178

Jaki wybrac głębosz ?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zastanawiałeś się nag Agrisemem? To też mocne maszyny. Czemu akurat zęby proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tata chce na zebach prostych, bo mowi ze przy pracy z rozna glebokoscia nie wywala tak duzych bryl, jak ten zagiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

a na jakiej głębokości to pracuje?? Bo głębosz to około 70 cm, a mi się wydaje że tego agregatu tak głęboko nie utopisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no wiesz... 70 cm to chyba lekka przesada, 40-50 max do 60 cm głebiej to już dreny powyciągasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

aaa, jak jest drenaż to inna sprawa, u nas raczej ludzie nie stosują dren dlatego głębosz idzie ile się da w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja dzis na 80 robilem, mam jakies filmiki telefonem, lekko sie zdziwilem :) :)

ale ciesze sie ze 3 dni moich modyfikacji daly pozadany skutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mam głębosza z Unii "3S" i pracuje z nim na głębokości 40-45cm i myślę że to w zupełności wystarcza.

Z tego co mi wiadomo to wystarczy jak głębosz pracuje 10-15cm głębiej niż wykonuje się orkę, aby zerwać podeszwę płużną.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ferdke1 ma racje, dlatego też uważam, że paragłębosze, bądź pogłębiacze wystarczą. :) Krzysiek to ile na godzinę jeździłeś? Jakiej to mocy trzeba, aby uciągnąć 5 zębów na głębokości 80cm zapuszczonych w jednych z najcięższych ziem w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

predkosc od 0-8 km/h :)

nie jezdzilem tylko po to by zerwac podeszwe pluzna, na wiosne woda stoi na tych polach dlatego wpuscilem go na maxa.

pole nie wiem kiedy ostatnio glebosz widzialo, byc moze nigdy i jeszcze ponad miesiac nie padalo, dlatego sie zdziwilem :)

 

porownywalem sobie rozne nastawy ehr i tak:

- max. 30% poslizgu, regulacja silowa 3 w 10 stopniowej skali.

- max 40% poslizgu, regulacja silowa na 2, wybaczcie reklamy :/

- max 40% poslizgu, regulacja silowa na 1, dalej juz nie probowalem :)

pozniej przestawilem jeszcze automatyke i zmniejszylem zakres by tak nie spadal z obrotow.

a to sprawca calego zamieszania:

Imageshack - snc00312

Imageshack - snc00314

 

@bobek bez przesadyzmu sa duzo ciezsze ziemie w polsce, tylko ze jest ich malo, bardzo malo :)

5 lap sobie kiedys kupie i bede robil tak gleboko jak sie da, co roku powinienem osiagac wieksza glebokosc, wystarczy ze za pierwszym razem zrobie na 30 cm, a jak to nie da rady to odczepie co drugi zab i bede mial 3 :)

widze ze po 2 latach uzytkowania porzadnego pluga, ktory trzyma zadana glebokosc i dobrze odklada, zaczyna sie problem z podeszwa i sloma. mocno sie zdenerwowalem jak wyoralem zeszloroczna slome, dlatego w tym roku prawie wszystkie sciernie sa zadrapane, po pszenicy rzucony mocznik i mam nadzieje, ze teraz beda sie prawidlowo rozwijac roslinki.

 

ramy, mocowania wygladaja rzeczywiscie solidnie, nie wiem tylko co z zabezpieczeniami zrobic, od naporu ziemi zrywa mi sruby 16'tki klasy 10.9, szybko wyrabiaja sie otwory, u siebie mam juz naspawane blachy 30mm po obu stronach zabezpieczenia. chyba bede sie staral przetestowac jakies non-stopy i wtedy bede wiedzial w ktora strone lepiej sie pchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nasz z Żukowa ma utwardzane bezpieczniki 20mm. Naprawdę mocno trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2

 

Pisałeś wcześniej, że obecny pług orze lepiej niż poprzedni. Z tego co wiem AXION ma w granicach 225KM(ECE R24) i pracuje u Ciebie z pługiem 5*40. Poprzednio zapewne orałeś MF (170KM), ale jakim pługiem?

 

Do czego zmierzam?

Teraz coraz częściej maszyny pracują z ciągnikami o dużym zapasie mocy, przez co nie zawsze orze się w takich warunkach w jakich się powinno, bo skoro ciągnik jedzie, to orać można. Wiem, po przykładzie ojca i innych osób, które mają już słuszny wiek i obecnie jedynie porównują i komentują. Kiedyś ciągnik o mocy 30KM orał z pługiem 2*30cm, a 50KM 3*30cm. Wtedy ciężką ziemie orało się dopiero, jak można było zaorać, tak aby nie powstała lita skiba, bądź też orało się na tyle płytko, aby nie wyciągać mokrej ziemi. Jak warunki był bardziej korzystne glebę spulchniano odpowiednio głębiej. Obecnie wielu orze na morko i na sporą głębokość, a potem uprawiają aktywnym agregatem. Co w konsekwencji prowadzi, do tego, że sieję się w miałką ziemię, podczas, gdy ziarno powinno być zasiane w luźną ziemie od spodu, a z góry przykryte gruzełkowatą strukturą, tak aby miał dostęp tlenu.

 

Drugą rzecz, to rodzaj lemieszy. Zauważyłem, że w Kvernelandzie lemiesz im bardziej się zużywa tym staję się grubszy i na ciężkiej glebie bardziej zamazuje dno skiby. Aktualnie orzę na wykańczających się napawanych lemiesz(oryginalny lemiesz przedłużony kilkoma rzędami zębów od zgrabiarki konnej), które ścierają się bardziej równomiernie, co pozytywnie oddziałuje na dno skiby nie powodując zaskorupiania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to nie temat o orce :)

MF orze calosc, czasem claasa zapne po burakach jak MF nie moze uciagnac, ale trzeba korygowac linie ciagu, bo maja inne rozstawy kol.

wczesniej MF chodzil z phx-em z dolozona szosta skiba, nie wiem ile dokladnie zabieral, ale w granicach 32-35 cm (ok. 2m).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Nie wiem czy mi sie wydaje ale @mav ma chyba glebosz z zukowa.....zdjecie na potwierdzenie. Jesli @brzozak2 interesuje cie glebosz 5lap z zukowa to warto zebys zamienil z mav'em pare zdan.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy chcę kupić głębosz 3-zębowy na śrubie ścinanej i nie wiem jakiego producenta wybrać. UG, Mandam, a może rolmako lub żukowo? Głębosz Unii Kret 3B kosztuje 8300 netto, mandam jest ponad 2000 zł. tańszy, a firma też raczej dobra...

może ktoś ma porównanie co do oporów stawianych przez głębosz unii, a głęboszów innych producentów? Kret ma bardzo wygięte zęby do przodu i redlice ze skrzydełkami, reszta producentów stosuje zęby bardziej proste z redlicami bez skrzydełek. Czy ma to wpływ na jakość zabiegu i opory jakie stawia głębosz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Witam koledzy pisze w tym temacie bo nie opłaca się zakładac nowego a postanowiłem zrobic sobie głębosza i dałem już łapki do wycięcia tylko poszukuję te końcówki (ostrza) co są na końcu łap i nie wiem gdzie moge takie dostac. Byłbym wdzięczny jakbyście doradzili gdzie i jakie zakupic te ostrza :D


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to samo co culti. bede sie rozgladal za uzywkami w kraju, albo trzeba bedzie odlozyc inwestycje na przyszly rok.

krajowy producent chyba nie oferuje takiego sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj