Polecane posty

masa24    2344

Witam, nie mam pojecia jaki agregat wybrac, duzy wybor. nie wiem czy bierny czy aktywny, co bedzie lepsze

posiadam ursus 1224, 15 ha ziemi, klasa 3b. kategoria przewaznie srednia, czesc kategoria ciezka

duzo bryl zostalo po ostanim bronowaniu i chcialbym tego uniknac

sprzet nowy , maksymalnie do 5 lat

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak chcesz sie pozbyć brył, to tylko czynny.

 

z tym, ze nowy swoje kosztuje* i nie wiem, czy na twoje hektaty jest uzasadniony ekonomicznie.

 

wolałbym jakąś używke zadbaną uznanej marki (np rabe) za 10-12kpln

 

 

*najtańszy polski bomet kosztuje 26 netto i to w promocji bo dopiero zdobywa rynek (sam kupiłem takiego i jest ok, jak narazie nie mam do czego sie przyczepić. No moze hydropak troche za długi zaprojektowali.)

inne polskie minimum ze 30-32 netto.

zachodnie od 35-40 netto wzwyż

a ha, pisze o 3 merowych, bo do szóstki tylko takie mają sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys2222    4

witam ja mam do sprzedania unia group 3m bierny z wałem pakera i amazonią d7 z 2005roku latał u mnie w 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)

to ma byc sprzet do dotacji mlody rolnik , wiec wole nowy

a agregat bierny bryły nie rozdrobni?

ursus 1224 da rade ciagac agregat czynny/?

przegladam oferty i nic dalej nie wiem

napewno ma byc to agregat bez siewnika. oddzielnie bede jezdzil

wal pakera? wal crosskil ? warto te rzeczy dokupic?

co taki dobry agregat powininen miec na wyposazeniu?

takim agregatem wjezdzam odrazu po orce?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

najlepszy jest ciezki agregat uprawowy z przednim walkiem 4 rzedy zebow i dwa walki doprawiajace z tylu do twojego ursusa 4.2m i powinna byc sprawa zalatwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

ponoc te waly pacera i croskil strasznie sie zaklejaja gdzies czytalem ze taki croskil jak sie zakleji to tylko łomem albo do stawu wsadzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a jaki bys konkretnie doradzil, ja jestem zielony w sprzecie

to w takim razie bez tych walow pakera i croskill? a wal strunowy?

agregat bierny tez dobre ziemie uprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ponoc te waly pacera i croskil strasznie sie zaklejaja gdzies czytalem ze taki croskil jak sie zakleji to tylko łomem albo do stawu wsadzic :P

ktos gdzieś czytał, ktoś gdzieś widział a Antka brata kobiety współlokator to mówił że tego sie nie da odkuć ani do stawu wsadzić, ;) mam agregat U-S z Rolmako przedni wał strunowy wykonany z płaskownika skośny, tylny croskill, przedni najzwyklejszy jaki ma prawie każdy agregat, zakleił się kilka razy, croskill ani razu.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys2222    4

mi pacer ani razu się nie zakleił a strunowy owszem nie raz ja osobiście posiadam unia group IDEA 2200 ale na twoje hektary trochę za droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

Biez pierwszego tzn. Agromasz talerzowy 3metry bez zastanowienia bo i tani nawet.

Sasiad ma takiego do 100km ciagnika. Zapitala nim jak glupi, ma hydropak i Poznaniaka 2,7m zapina po zlozeniu bocznych talerzy, ale i siewnik 3m da sie zapiac bez problemu po rozlozeniu talerzy.

Nic sie nigdy nie zakleilo.

Jako agregat pozniwny/scierniskowy tez daje spokojnie rade. No i talerze stawiaja mniejszy opor. Za te cene nic lepszego nie znajdziesz.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

No i grymasisz.

Nic lepszego nie znajdziesz co napisalem. Ale niech sie inni wypowiedza.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj