lepo

Wysokie ciśnienie a słabo pryska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lepo    0

Ostatnio było do końca pryskane, dzisiaj napełniliśmy opryskiwacz i na polu okazało się że źle pryska. Normalnie ciśnienie jest ustawione 3-4 bar. Natomiast tu wzrasta ciśnienie do 8-10 bar i co któraś dysza tylko pryska. Filtry są czyste, czy ktoś z użytkowników miał podobną sytuację?

Opryskiwacz to pilmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zabrzmi to głupio, piszesz o filtrach a dysze ?

 

Po odpięciu przewodów od rozdzielacza co się dzieje , nadal ciśnienie wysokie ?

 

Na pewnym spotkaniu słyszałem jak dobry sąsiad nasypał sąsiadowi otrąb do opryskiwacza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Też oczywiście są wyczyszczone. Jest może możliwe że łapie lewe powietrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

rozbierz rozdzielacz, i sprawdz przewody jesli maja przeplyw nawet powietrza to rozdzielacz. mogles zmieszac nie odpowiednia mieszanke i sie sciela.zrobily sie gluty. jesli nie to to rozbierz rozdzielacz.kanal powrotowy na mieszadlo tez sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

mam to samo duże ciśnienie a mało pryska i nie mogę ustawić ciśnienia np 5 MPa tylko by coś pryskało to musi być z 15 mam pęknięta membranę czego jakie są objawy ??? opryskiwacz pilmet 300 litrów i skręcana taka sprężyna nie bardzo wiem jak tego uzyć

Edytowano przez ziom5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adrian3344
      Witam, tak jak w temacie wie ktos jaka moze byc przyczyna??

      Myślę ze to wina kół pasowych, ale może sie myle i przyczyna jest inna.
    • Przez jaro1111111111111111111111
      mam proble z 85.14 silnik po remoncie kapitalnym tylko pompa i wtryski od poprzedniego silnika bo mi tulej sie rozkruszyla i cały silnik wymieniłem ale na tamtej pompie i wtryskach chodzil ladie a teraz w tym silniku strasznie kopci na bialo niebiesko duzo pali i ciezko
    • Przez piech
      witam mam zetorka 5211 i w mroz przy zapalaniu to slabo wchdzi na obroty potrzebuje paru sekund zanim zacznie dobrze chodzic
    • Przez ska511
      Posiadam kombajn mf-506 mam problem z optymalnym ustawieniem,kombajnu,albo zostawia plewę lub wyrzuca zboże do tylu.Próbowałem różnych ustawień sita górnego oraz wiatru, ale efekt słaby.W kombajnie górne sito jest uchyle dolne stałe oczko 8mm.Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tym modelem to może coś podpowie.
    • Przez rucin
      mam problem mianowicie podłączyłem zegar mechaniczny do pomiaru ciśnienia oleju i gdy odpalam traktor ma 6 atmosfer gdy dodaje gazu cisnienie wzrasta stopniowo na pełnych obrotach dochodzi do około 10atm z tego co sie orientuje może to być wina panewek lub zaworu który przeważnie jest na pompie ale jak zauważyłem na zdj to go tam nie ma ktoś może wie gdzie on się znajduje i czy może być też przyczyną zapchany filtr olejowy bo wyczytałem w necie że wtedy tak kulka jest cały czas wciśnieta i podaje olej prosze o szybką podpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj