erni

migomat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariuszczs    23

A no wtedy to nawet elektrodowej nie warto kupować bo lepiej iść do sąsiada niech przyjdzie przyspawa a w tym czasie jeszcze posiedzieć z sąsiadką. Jednak założenie jest takie że spawarka jaka by nie była to nam jest potrzebna dużo częściej bo jesteśmy rolnikami. To się urwie tamto się upie....rniczy i trzeba dobrze przyspawać i tanio. Ja oczywiście uzupełniająco mam chiński inwerter 200A do spawania elektrodą bo migomaty mimo że mają koła to swoje ważą i przeciągnąć taki po wertepach to tragedia.

 

 

Seweryn blachę 10 mm to jestem pewny że przetapiam na wylot już drutem 1,2 mm bo spawałem. Ba nawet przyspawałem ją na przestrzał do stołu i robotę skopałem bo nie dało się oderwać tylko wycinać. Ale interesują mnie grubsze druty bo już są dostępne byle gdzie.

Edytowano przez Mariuszczs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiem że da się przetopić ale to jest sprzeczne z ideą spawania w osłonie gazu. Oczywiście o ile ma to w danej sytuacji znaczenie. Przepalając taką grubość przegrzewasz mocno materiał, nie panujesz nad tym co sie robi w głebi spawu nie wspominając że druga strona jest pływająca i pozbawiona osłony gazu. Czyli utlenia sie węgiel ze stali i zmienia właściwości. Gdybyś widział taki spaw jak piszesz na rentgenie to byś się załamał. A jak zrobisz fazki tylko pierwszy raz jedziesz na łączenie materiału a potem systematycznie nakładasz kolejne lagi. Za każdym razem spaw ma osłone gazu, nie robią się pory, pęknięcia i masz pewność że spaw będzie mocny. Oczywiście jak mówię zależy czy taka solidność jest ci potrzebna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Spawałem z 16 lat na pewno zwykła spawarką(posiadam 3) elektrodami od 2.5 do 4mm w warunkach warsztatowych, czyli wszystko co tylko było trzeba, a było tego nie mało.Było dobrze, najgorzej jak cienka blacha, i czyszczenie spawów. Teraz kupiłem mig-mag 220A wyspawałem około 20kg drutu przy spawaniu konstrukcji hali metalowej i powiem wam jedno, nie chcę już patrzeć na spawarki elektrodowe. Jeśli tylko będzie taka mozliwość to już ich do ręki nie wezmę. Przy tej robocie co zrobiłem przy hali to bym sie zaje..ał z elektrodami, nie mówiąc już o oczyszczeniu spawów.

Jak tam ktoś pisał wcześniej, jak sie nauczysz na elektrodach spawać to później wszystkim dasz radę, ale dla tych co nie umieją w cale to tylko mig-mag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie kolego. Swięte słowa. Dla tego właśnie to najwydajniejsza obecnie metoda i dla tego wszystko zmierza w spawanie w osłonie gazu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

panowie ja moze nie o samych spawarkach lecz o spawaniu a ściślej o kursach, czy waszym zdaniem jest to na stan obecny oplacalna inwestycja zrobienie sobie takiego kursu?

czy ktoś z was robił w ostatnim czasie taki kurs? jesli tak to gdzie i jaki to byl koszt?

 

słyszałem ze cos teraz ma ruszyc ze beda przez EFS sponsorowane takie kursy, co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jetsem z bielska u nas kurs na elektrode kosztuje 1600, na tiga w zależności od rodzaju spawanego mat. 1800-1900 a na maga zdaje się też 1600. W zeszłym roku 2011 bezrobocie organizowało i finansowało różnego rodzaju kursy do kwoty zdaje sie 2000 zeta. Jeśli masz szanse znaleść dobrą robote jako spawacz to nie tyle co warto ale musisz. Bez papierów nie możesz pracować na takim stanowisku. Poza tym żeby zachować ważność dokumenty musisz mieć w angażu spawacz bo inaczej dokument traci ważność po 6 miesiącach i by go odnowić musisz iść na weryfikacje. Czyli tam gdzie robiłeś kurs wyspawać trzeba próbkę i tyle. A jeśli masz spawacza w angarzu na weryfikacje chodzi sie raz na dwa lata.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

wlasnie jestem zarejestrowany jako bezrobotny wiec jeszcze podskocze do urzedu pracy moze organizuja jakies kursy.

w okolicy jest Caterpillar mozna by było popytac tam czy nie potrzebuja wtedy by sie oplacilo zainwestowac w taki kurs nawet ze swoich pieniędzy ;)

 

moze i nie jest to lekka robota ale 8 godzin na zmianie i fajrant ;) mysle że 2 kołki na miesiąc mozna wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

 Zależy od regionu polski i jak poszukiwani są spawacze. Bo na razie mimo że nie ma ich za wielu nie chcą za bardzo płacic nawet wykfalifikowanemu. Powiem ci tylko jak bym miał za spawacza 8 godz. spawać to nie robił bym. Robota szkodliwa. Mam kolegów co w wieku 30 paru lat płuca potracili. Lekarze powiedzieli prosto chcesz żyć zmień prace. Wszyscy robili i spawali tigami w elektrociepłowni. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

ok rozmumiem ale znam osoby które pracuja w CAT'cie i nie narzekają, zmiana trwa 8 godzin ale na zmianie spawa sie 3-4 godziny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To nie jest zle. Przypuszczam że na hali spawaja to nie jest zle. Kumple spawali w kotłach. Ciasno jak diabli i smród skorodowanego żelaza i kamienia. Rób papiery i wal za robotą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas znaleść spawacza jest bardzo trudno. Ale i płacić specjalnie nie chcą, no może teraz się zmieniło. Kolega był spawaczem i w Świdnicy w wagonach trochę z nim lecieli. robota była, ale nie za bardzo chcieli płacić. Pojechał do Francji i tam się gdzieś załapał przez firmę. Robił tak różnie z 3 lata. W tej chwili ściągnął rodzinę ma mieszkanie i jest bardzo zadowolony. Raczej nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

My w okolicy mamy spawacza, co wszystko pospawa, nawet małe samoloty przywożą mu do spawania, jak on coś z klei to orginalne spawy po robotach mogą sie chować. Pracuje prywatnie, ma garażyk, jak trzeba to dojedzie do klienta, termin realizacji to co najmniej tydzień, a sądząc po stawkach i kolejkach to te 500-700zł dziennie ma. Niestety podobnej renomy w okolicy nikt nie jest w stanie wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W okolicy Ożarowa jest firma która elektronowo spawa beczki cysterny o grubości chyba do 35mm, biorą nawet kilkadziesiąt zł za 1cm :blink: za naprawę pękniętego bloku wychodzi kosmiczna cena


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz612    0

(farmermf) z jakiej okolicy pochodzisz bo potrzebny mi jest dobry spawacz możesz podać jakieś namiary do tego spawacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz512    0

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. http://www.leroymerlin.pl/produkty/polautomat-spawalniczy-magpower-1613-bester,1175777085,1247736772.html

czy ten mig da rade przy spawani a cienkich blach do 3mm przy spawaniu profili cienkich kątowników. Do grubszego spawania mam inwenter z tigiem. A jeżeli nie nadaje się to co polecilibyście do 2 maksymalnie 2,5 tysiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A co myślicie o Bester 1801 bym nim spawał różne rzeczy począwszy od tłumika skończywszy na ramie w przyczepie? I tak się zastanawiam czy taki sprzęt by był wystarczający, czy prąd spawania nie byłby za mały przy spawaniu ramy? Lub jaki inny model polecanie tak do ceny 3,500zł?

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

Widzę że dawno nikt tu nie zaglądał, a jestem właśnie na etapie szukania Miga do warsztatu i zastanawiam się jaki wybrać ,nastawiony jestem na Bestera tylko jaki typ do spawania grubości 3-4mm metalu wybrać,będe wdzięczny za każde wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Na każdy minimetr spawania musisz liczyć 30A,to sobie oblicz sam.

Generalnie kupuje się spawarki z większym zapasem mocy bo nigdy nic nie wiadomo co będzie do spawania,200A to będzie w sam raz dla Ciebie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

www.allegro.pl/polautomat-spawalniczy-spawarka-migomat-tep401-i4895284503.html#thumb/4

 

a co sadzicie o takiej czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie, naprawdę niezła maszyna, 315A przy pracy ciągłej. Jakby kupić egzemplarz z uszkodzoną elektroniką i samemu naprawić to byłaby niezła okazja. Takie uszkodzone widziałem za 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waki330t    1

witam szukam migomatu do napraw w rolnictwie spawanie przyczep ogrodzeń jakiej firmy polecicie migomat do 1500zl i jaka moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj