erni

migomat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
erni    2

Stoje przed zakupem nowego migomatu. Napewno bedzie to Bester. Zdecydowalem sie na nia bo stara spawarka juz jest wysluzona i byla bezawaryjna. Kupic nie sztuka.......ale jaki? :) Bedzie mi sluzyc do wszystkiego tzn ma byc uniwersalna :P

a moze inne polecacie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U nas w szkole spawamy bodajże Bester minister czy jakoś tak . Jest mała i lekka . Wadą jej jest mała moc ;/


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

ta jest troche za droga... spawarki uzywam rzadko. Mam na oku za 4000tys z calem osprzetem i 15% rabaciku. Jest to model bodajze 200V co myslicie o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jeśli migomat ma zastąpić spawarkę to ta z tego linku http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=301195419 to absolutne minimum.

Najważniejsze na co zwrócić uwagę przy zakupie to żeby podajnik drutu był cztero rolkowy oraz wspólczynnik PJ. Jest to zazwyczaj podane gdzieś z tyłu na obudowie. Współczynnik ten podaje przez jaki okres czasu jakim natężeniem prądu możemy spawać bez szkody dla automatu. Automatem z linku możemy spawać prze 3,5 min i 6,5 min przedrwy na max. moc 315A. Przez 6min na 250A i 4 min przerwy. A non stop możemy spawać na 200 A. Tak wygląda teoria. Ale żeby wszystko działało długo i bezproblemowo to lepiej przyjąć jeszcze 20% zapas. Także prąd maksymalny to nie jedyna cecha na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To to sie nadaje tylko do spawania przy niwielkich prądach, czyli blacha 1- 2 mm w porywach do 4mm, z tym że przy spawaniu 4 mm blacy 1 min spawasz 9 min czekasz.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

o tym PJ to pierwszy raz szłyszę :) a rozmawiałem z wieloma posiadaczami sprzętu tego typu ...

 

znajomy ma warsztat we wsi (robi wszystko i prawie za darmo :P ) kupił używkę 315A za 700zł plus nowe kable ok 250zł.rolki 2 ale wogóle nie wytarte, także pewnie wiele nie pochodził, co sie pwenie zmieni...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Współczynik PJ w taki sam sposób odnosi się do spawarek migomatów, spawarek, tig-ów itp.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
To to sie nadaje tylko do spawania przy niwielkich prądach, czyli blacha 1- 2 mm w porywach do 4mm, z tym że przy spawaniu 4 mm blacy 1 min spawasz 9 min czekasz.

 

I właśnie dlatego pod spodem napisałem żeby kupił jeszcze spawarką transformatorową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

ja mam bester mIDIMAGSTER 1800 turbo i spisuje sie świetnie.Ale pewnie będe zmieniał drut z 0.8 na 1.2 ponieważ wuj mi może taki załatwiać.Ale ogólnie maszyna godna poleceni spawam już nim rok i żadnej awari poza wymiano butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@gutomir

Napisz do czego używasz automatu (jakie grube blachy łączysz, ile rolek drut (dużych 15 kg) wyrobiłeś ?

Dzięki za info :P .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

,,deer'' Migomat mi służy do wszystkiego od tej pory co kupiłem migomat nie używam zwykłej spawarki.Ostatnio spawałem pług do śniegu blacha była 10 i spawało sie idealnie.Drutu bardzo mało wychodzi mam teraz drugo rolke.A spawam bardzo dużo.Mówie ci maszyna godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@gutomir

10 blachę spawałeś automatem o mocy max 160 amper i sprawność przy tym prądzie 10% (1 min spawasz 9 czekasz i tak w koło), drutem 0,8m ? Może i spawałeś ale nie pospawałeś. Tylko miało wygląd spawu, a żadnej wytrzymałości.

Naprawdę dużo spawasz - druga rolka :P .

A ja mam za sobą ...dziesiąt rolek i wszystko w moim warsztacie na moje potrzeby. Także coś tam wiem (choć w sumie wiem że nie wiele) nt: automatów :P .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

spawam sporo uwież teraz wymienialiśmy wszystkie dżwi w oborach a spawania troche przy tym było.A ten pług spawał mój wujek który pracuje 15 lat na spawarkach i robi to codziennie i napewno lepiej pospawa od ciebie a ten pług narazie jest pospawany tylko tak i będzie lepiej spawany elektrodo.Może więcej spawasz ale dla mnie jest dużo tyle ile spawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nikogo nie bedziesz musiał brać na wiarę jak będziesz pisał bardziej rzeczowo :P . Niepisz sporo spawam, bo to co dla jednego sporo to dla drugiego nic, napisz ile ton stali przerobiłeś i na jakie elementy.

Nie twierdzę że spawam lepiej od twojego wujka, ale przedtem pisałeś że to ty spawasz, a teraz że wujek?

A to że ktoś coś robi x lat codziennie to nie znaczy że robi to lepiej od kogoś co robi to 2 m-ce. Znam takich majstrów co robią x lat i zwrócić im uwagę że partaczą to się obraż. A partaczyć będą dalej.

 

Niechcę cię urazić, tylko skłonić do używania własnego rozumu i wyciągania wniosków


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

a czy tudno sie nauczyc spawac tak w miare dobrze? bo inni strasza ze to ze tamto.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trudno tak nie jest... mnie też straszą gdy ruszam spawarkę, że sobie oczy naświetle itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Chłopaki uczcie się spawać to może się zawsze przydać najgorsze są pierwsze 2 razy. Potem już tylko wpray nabieracie :P A to że sobie oczy możecie naświetlić to tylko przez głupotę :D Jeżeli leziesz uważać to spokojnie sie nauczysz. Ja w szkole dopiero się nauczyłem spawać ale w domu i tak ćwiczyłem :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Trudno tak nie jest... mnie też straszą gdy ruszam spawarkę, że sobie oczy naświetle itp..

 

Nawet jak ruszasz niewłączoną to sobie oczy naświetlisz??? :P Nie patrz na innych bierz spawarę i jazdaaa :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja posiadam migomat bester magster 250 4x4

 

Drogi zakup, bo jak kupowałem to płaciłem około 7tyś zł z osprzetem tzn butla, reduktor, uchwyt spawalniczy, przyłbica samościemniajaca, jakieś dodatkowe rolki + rolka drutu 1mm oraz 0,8mm

 

Ogólnie sprzet nie do zajechania tylko że dość ciezki około 120kg gotowy do pracy + butla pewnie jakies 60kg.

Musiałem tylko wymienić kółka z przodu bo sie pogieły, ale po wymianie na wieksze kólka elegancko sie nim manewruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Myślę zakupić identyczny migomat. Jakiej grubości elementy nim dobrze pospawasz? Nigdy nie mialem do czynienienia z migomatem i parametry niewiele mi mówią. Czy natężenie 170 A w pracy ciagłęj jest w stanie spawać ceowniki o grubości 8 mm? Czy do takich prac to jednak lepsza elektroda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

witam !

 

Noszę się z zamiarem kupna migomatu i proszę o radę. Potrzebuję go do raczej amatorskiego spawania w gospodarstwie, głównie samochód, blacha 2 mm max 4 mm. Do grubszej roboty mam transformatorówkę.

 

Zastanawiam się nad bester 1501 i 1501s. Pierwsza 230v, druga 230/400V. Z tego co widzę obie mają taki sam prąd 40-115A więc moje pytania dla znawców ew posiadaczy.

 

- warto dopłacić do 230/400V, co daje te 400V skoro mają takie same prądy spawania

- pospawam nią blachę do 4 mm ?

- jak z czasem pracy tej spawarki tzn jak długo można spawać na max prądzie bo sprzedawcy unikają tej informacji, znalazłem tylko "parametry wyjścia 115 A / 20 %" tzn, że może ona pracować przy 115A 12 minut a potem przerwa ? ile przerwy ?

- jak sprawuje się podajnik drutu ?

- na stałe zamontowany przewód spawalniczy jest jej wadą czy zaletą ?


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 mm pospawasz pod warunkiem że zukosujesz krawędzie.

Podajnik 4 rolkowy na pewno jest lepszy do miękkiego drutu, ale do standardowego spawania i 2 rolkowy jest dobry,.

20% to znaczy że możesz spawać 2 minuty a później 8 musisz zrobić przerwę.

Stały przewód to prawdopodobnie więcej kombinacji z wymianą prowadnicy, o ile w ogóle jest to możliwe.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj