Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomaszek25

siatka do prasy metal fach

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszek25    1

bo rózne opinie słyszałem ze moga wystapic problemy z podawaniem siatki. miałem do tej pory siatke new hollanda bezproblemowa była ale cena aktualnie to ok 580,-

no to cena naprawdę dużą. to ja kupuje siatkę grecka za 340 z tymi ściągaczami które ładnie boki beli pokrywają

ta siatką ma boki zielone i czerwony pasek który ostrzega ze zostało 50m siatki i jest to firma Hellas net. polecam

karczes    8

ja korzystam z takiej siatki jaka aktualnie w sklepie mają :D i każda idzie w miarę dobrze aczkolwiek najlepiej sie spisuje siatka ze ściągaczami na bokach jest chyba 50 zł droższa kosztuje około 400-450 zł ale moim zdaniem warto dopłacić bo boki beli sie ładnie pokrywają :)

gancarski    0
Napisano (edytowany)

co zrobić gdy podczas owijania siatka nie owija ładnie balota tylko ściąga się do środka pozostawiając brzegi ? Jakieś podpwiedzi ?

Edytowano przez gancarski

morfi81    30

naciągnąć hamulec siatki tak aby lekko hamował w czasie owijania lub zmienić siatkę na bardziej rozciągliwą (cieńszą)

karol73    0

nic nie da naciąganie hamulca trzeba drut zamocować żeby ja rozciągał jak w nowszych wersjach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez Bercik92
      Witam. od niedawna mam problem z 3 sekcja a własciwie jej brak. jeszcze nie tak dawno temu działała a teraz nagle wysiadła. po nacisnieciu przycisku nie świeci sie taka mala kontrolka w tym całym elektrozaworze. moze macie jakies porady co zrobic ?
    • Przez Arto96
      Witam. Mam dosyć znany problem jeśli chodzi o prasy marki Sipma. Chodzi o to, że zwija siatkę do środka. Na początku, gdy złapie siatkę z materiałem ściąga ją do środka i wtedy po zmniejszeniu obrotów próbuje łapać na boki. Te wałki co łapią siatkę są ciasno po bokach (napinanie sprężynkami) ale zauważyłem że na środku da rade wydrzeć siatkę ręką. Hamulec jest wyregulowany tak, że siatkę można obrócić jedną ręką, a pręt rozprowadzający optymalnie. Co zrobić aby ładnie rozciągało siatkę, chodzi o fabryczną regulację bez dodawania własnych udoskonaleń. Może ktoś wie jak to dobrze wyregulować. Dodam, że siatka jest z dobrej firmy (Hellasnet) ze ściagaczami bocznymi. Jeśli nie można tego fabrycznie wyregulować proszę o jakieś wskazówki co do udoskonalenia tego sprzętu. Widziałem w galerii Agrofoto, że dodany jest taki pręt ale może jest jeszcze jakieś rozwiązanie. Dodaję zdjęcia i liczę na spostrzeżenia.

• Przez DawidPatek
      Witam,
      Posiadam włoska prasę fort cararro. Jest to praca na podzespołach sipmy.

Niestety moja prasa nie chce podawać siatki. Jest ona wkładana pomiędzy dwa wałki z których kręci się tylko jeden.
      Prasa sterowana jest elektrozaworami. Po załączeniu jeden wałek się kręci ale nie podaje siatki.
      Kiedy podam ręcznie, prasa owija, nóż ucina, generalnie wszystko jest w porządku.

Ktoś miał taki problem z sipmą?