jarku98

New Holland cx 5080 czy Claas Tucano 420 czy John Deere w540

Polecane posty

lolq1660    189

ja np. do Fendta zraziłem się ostatnio bo naprawdę kombajnista dobry,strat niby nie ma a zielono za d*pą i w belach i tak od 4lat. model 5220
obecnie też szukam kombajnu i biorę pod uwagę cx5.80 i Claas 420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Ja juz wiem czemu nie fendt.. Myslalem, ze chociaz cena bedzie fajna, ale przeplacic za egoztyczny kombajn na rynku, to bezsensu:)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Ostatecznie wybrałem w540.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t5060nh    0

lolq1660 - tucano420 slabo chodzi po pagórkach - np u nas w kukurydzy nie dawał rady a tc5.80 jak i  starszy cx (5080) szedł obok bez problemów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎22 o 11:54, damianzbr napisał:

 

Takim cudem, porównaj parametry techniczne:

 

ddb97461445fff6548d5dc96f5c340f0_big.jpg

 

Moje testowanie kombajnów jest w galerii, a ty nie wiemy czy w ogóle, w którymś z nich siedziałeś.

A jeśli jesteś rozczarowanym posiadaczem tucana, rozczarowanym bo obiecują że tucano 420 robi 18t/godz, a realna wydajność tej maszyny to 12 t/godz to sobie wmawiaj że W540 jest mniej wydajny od twojego kombajnu jeśli ma ci to pomóc i będziesz zdrowszy. 

 

Każdy zorientowany w temacie wie że NH TC porobi  na każdym polu  tucana 320. To po pierwsze.

 

Po drugie patrz na wiersz 26 w tabeli.

Powierzchnia klepiska:

tucano 320 = 0,62 m2

tucano 420 = 0,8 m2

W540 = 1,05 m2

 

Mały bęben w tucanach 320 jest kompletnym niewypałem, dlatego w większych modelach czyli seria tucano 400 zwiększono bęben aby uzyskać większą wydajność od osiąganej serią 320.

 

Właśnie takim cudem tucano 420 to padaczka warta max 450 tys zł.

Papier to papier praktyka pokazuje, że Classowi nic nie dorówna ( większy kąt opasania klepiska, inne kąty wpadania masy na poszczególne zespoły)Ja mam Tucano 420 i kosze 2-2.2ha pszenicy w godzine przy wydajności 8-10ton więc zrobi 18t/h przy małych stratach.
320 i TC to porównywalne kombajny i nie istotne, który zrobi 500kg/h więcej.
W serii 400 nie ma większego bębna, dopiero w Lexionie jest większy.
Ten rok (legi, mokra i zielona słoma, zielone rzepaki) pokazał wyższość Claasa i APSu nad resztą kombajnów. Kto miał Claasa jechał, kto nie - stał i latał wkoło kombajnu.
Masz JD albo coś innego i dlatego jesteś sfrustrowany.
Jeśli miałbym kupić na usługi to NH CX5.80, jeśli dla siebie to zdecydowanie Tucano 420.
Nigdy bym nie kupił JD W540 bo znam 2 i obaj narzekają.
Do JD powinna być w opcji zaprawiarka do tego co zgubi, bo to kombajno-siewnik.
 

Edytowano przez John175

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Wybraliśmy NH, m.in bo Claas miał do d*py finansowanie. Chcieli od razu 100% wpłacić przy zamówieniu, bo mają przedsmak. 

Aczkolwiek czy to NH czy Claas to u nas bez problemu by chodziły.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, John175 napisał:

Papier to papier praktyka pokazuje, że Classowi nic nie dorówna ( większy kąt opasania klepiska, inne kąty wpadania masy na poszczególne zespoły)Ja mam Tucano 420 i kosze 2-2.2ha pszenicy w godzine przy wydajności 8-10ton więc zrobi 18t/h przy małych stratach.
320 i TC to porównywalne kombajny i nie istotne, który zrobi 500kg/h więcej.
W serii 400 nie ma większego bębna, dopiero w Lexionie jest większy.
Ten rok (legi, mokra i zielona słoma, zielone rzepaki) pokazał wyższość Claasa i APSu nad resztą kombajnów. Kto miał Claasa jechał, kto nie - stał i latał wkoło kombajnu.
Masz JD albo coś innego i dlatego jesteś sfrustrowany.
Jeśli miałbym kupić na usługi to NH CX5.80, jeśli dla siebie to zdecydowanie Tucano 420.
Nigdy bym nie kupił JD W540 bo znam 2 i obaj narzekają.
Do JD powinna być w opcji zaprawiarka do tego co zgubi, bo to kombajno-siewnik.
 

To samo mogę powiedzieć o tobie. Że masz clasa i jesteś sfrustrowany. U nas w okolicy jest tylko mój JD, kila NH i classów. Na NH nikt nie narzeka każdy zadowolony a właściciele clasów żałują swojego wyboru.

Oczywiście nie wspominam o tych wszystkich oszukanych co w latach 2010 - 2014 zakupili tucano 320 co miał być takim potworem polnym koszącym po 4ha/godz.

Tylko mówię właśnie o właścicielach serii 400 że są niezadowoleni. Prawdziwy class zaczyna się od lexa.

 

Co chcesz udowodnić pisząc ,,kombajno-siewnik,, czy to że operator ciulowy i nie wie kiedy zwolnić, czy może chciałeś sobie powymyślać jakieś argumenty na rzekomą nieudolność JD?

 

A teraz patrz to:

Tucano 400

https://www.olx.pl/oferty/q-tucano-430/

 

JD jedna sztuka ale już starsza i pewnie ktoś kupił większy kombajn

https://www.olx.pl/oferty/q-John-deere-W540/

 

I wisienka na torcie tucano 320, pozbywają się tego ludzie jak BIZONÓW.

https://www.olx.pl/oferty/q-tucano-320/

 

To wszystko o czymś świadczy, więc nie mydli oczu jaki class jest oh ah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
ogólnie nh prowadzi chwilowo w jakości omłotu, ilości strat i wydajności godzinowej a claas trochę przesadza z wydajnością swoich kombajnow ( oprócz lexow) żeby te różnice między nim a nh zatrzeć.... class dobry kombajn- mało awaryjny, dość czysto młóci ale po prostu nh jest lepszy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Jak ktoś kupił Tucano 320 na 200 hektarów to jest niezadowolony bo to mały kombajn.
Claas zaczyna się od APSu.  U nas prawie wszyscy mają Claasy i nikt nie narzeka. Poza Claasami są tylko 2xJD W540 i 2xNH CX5080 i 1x Fendt 5220. Wszyscy właściciele tych marek narzekają na te kombajny, a najbardziej na JD właśnie. Jakość wykonania i blachy JD to porażka (widziałem nowy W540 pordzewiałe). Gubić JD gubi najwięcej mimo tragicznej wydajności 1,3ha/h w pszenicy na 8-9t.
Przed zakupem byłem na pokazie i jeździłem W540 oraz miałem na testy Fendta 5220 i oba nie mają polotu do Claasa pod względem omłotu, wydajności, komfortu obsługi, kabiny i jakości wykonania całego kombajnu.
Największa wada JD to jakość wykonania,  tanie blachy, tragicznie małe sita, żmijki zamiast standardowego podsiewacza, tylko 1 bęben i ogólnie nie przemyślana konstrukcja.
To, że Claasów jest dużo do sprzedania to akurat nie dziwi, bo najwięcej jest kupionych nowych i z zachodu, a taki argument, że JD sprzedaje bo kupił większy to można i do Claasów powiedzieć - sprzedają 440 bo kupili Lexiona...
Tak jak pisałem, w kombajnach
1.Claas
2.NH
później JD, Fendt i inne wynalazki (nawiasem mówiąc Fendt wydajnością mimo, że mniejszy dorównuje JD) tylko ta kabina w nim ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

To samo mogę powiedzieć ze w okolicy większe gospodarstwa mają JD kombajny od seri S po T i na W kończąc, także pewnie na głowę oni nie chorują i wybór przemyślany. Znam paru takich co kupili znowu JD po mimo że wcześniej mieli 1450! Osobiście kupiłem 1450 od rolnika który zamienił go na tucano 320 i żałuje że poszedł w claasa. Lex770 na gąskach w okolicy i stoi bo non stop awaria. 

Jeden kupił Tucano tylko dla tego że NH nie chciał zejść z ceny tyle ile chciał (wcześniej 2x NH) W sumie w dzisiejszych czasach NH to jeden z najlepszych wyborów porównując stosunek ceny do jakości. 

Jesteś fanatykiem claasa jeśli chodzi o kombajny niestety john i pokazałeś to na nie jednym forum. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Mają JD bo może diler dobry no i cena JD jest niska. Wydajnością 320 podobnie jak 1450 ale komfort nieporównywalny.
Nie jestem fanatykiem żadnej marki dlatego kombajn mam Claasa, traktor NH, i inne.  I mówie z doświadczenia, że tak samo jak np. JD8R jest lepszy od NH T8 tak samo w kombajnach, claas jest lepszy od JD i innych.
Każdy jest w czymś dobry JD w traktorach (powyżej 7R), Claas w Kombajnach, prasach i sieczkarniach itp. Więc po co się kłócic, że W540 lepszy od Claasa...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Zobaczymy.

JD nie braliśmy pod uwagę tylko i wyłącznie ze względu na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czuję się jak na jakimś ivencie dla gimbazy. John to ty jesteś sprawcą takiej atmosfery. Ja pierdziu, co ty ćpałeś? Class jest najlepszy w sieczkarniach a stwierdziłeś to za pewne po kolorze felg. JD w ciągnikach za pewne po rurze wydechowej, a NH w czym i po czym,  może wujka sąsiad coś mówił, przypomnij sobie bo to może być bardzo cenna informacja, zresztą jak wszystkie od ciebie...

 

- Żmijki zamiast w podsiewacza to był jeden z argumentów dla którego wybrałem JD, bo mój kombajn jest przede wszystkim do koszenia kukurydzy a nie czyszczenia kijem bukowym podsiewacza z papki mączno kukurydzianej.

- Ktoś kupił tucana 320 na 200 ha bo tak mu przedstawiciel handlowiec oszust nawciskał kitu.

- jakość omłotu w gospodarstwie mojego znajomego który ma 2 x NH TC i raz Tucano 320 jest zdecydowanie lepsza po NH.

- W tucano o którym rozmawiamy także tylko jeden bęben, APS nie młóci a rzekomo układa.

- I tylko z jednym twoim słowem się zgodzę. Że class bije na głowę JD oraz NH lakierowaniem. Bo z NH jak i JD farba z osłon odłazi, a clas faktycznie nie zaoszczędził w tej materii.

 

Nie musisz odp, rozmowa bez argumentów nie ma sensu więc mam gdzieś twoje zdanie oparte na plotkach i domysłach, bo i tak inni zainteresowani tematem zobaczą że pięciu pisze białe, a jeden nazywa to czarne. Dziękuję że pozwoliłeś mi stracić mój cenny czas na czytanie twoich pierdół. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33

Do @damianzbr : Na tegorocznej wycieczce do fabryki claasa niemiecki przewodnik BARDZO się chwalił że obecnie produkowane kombajny maja o 5 razy cieńszą powłokę lakierniczą niż te starsze !

Dla nich to priorytet ponieważ ograniczają zużycie toksycznych farb.

Tak dosłownie tłumaczył nam to diler z Krasnegostawu....

 

Pozdrawiam wszystkich claaaso napaleńców ;) to już niestety nie ta marka co kiedyś !

Edytowano przez PITER88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
U mnie w tym roku na usłudze mlocil kukurydzę Tucano 400 lub 420 i NH tylko nie znam modelu i powiem tak co do jakości omlotu i jakości ziarna to jednak na plus dla Claasa i po Claasie leżało mniej ziarna na polu ale jak wiadomo to kwestia ustawienia

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wojtal tak może być, jeśli HN był z serii CX, czyli 2 bębny. Mogło tak być że class z jednym bębnem, mniej pouszkadza ziarno kukurydzy niż NH z dwoma bębnami. Jeszcze pozostaje kwestia zwalniacza obrotów młocarni. Ciekawe czy oba kombajny posiadały ten system, bo groch, soja, kukurydza kosi się na zupełnie innych, niskich obrotach młocarni, których nie da się uzyskać na kołach pasowych tych co zboże się młóci. Trzeba zmieniać kolo pasowe albo nowe kombajny mają wprowadzoną automatykę, dwa kola zamontowane jednocześnie, przekłada się tylko dźwignię.

A to że leżała kukurydza na polu

- jeśli całe kolby to wina kukurydzy, omacnica po podgryzała łodygi, wina przystawki, wina operatora że nieudolnie trafiał w rządki. Ewentualnie za bardzo poluzował klepisko i nie domłócone kolby wylatywały klawiszami.

- jeśli ziarno za kombajnem, miał po prostu źle ustawione górne sito, albo zabrudzone i fajansiarzowi nie chciało się wyjść z kijem bukowym aby oczyścić sito. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszTracz    46

Y slyszalem ze te konbajny john deere nie za specjalne,sypie sie to jak dziewka z czworakow,tak jak i claasy tez dziadostwo stare chodzilo a te nowe to masakra a nh tylko cena jest w nich dobra,,, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

damianzbr sam ćpałeś spaliny z JD chyba.
Ja mówie swoje doświadczenia, a nie jak ty, że znajomy znajomego...

10 godzin temu, damianzbr napisał:

jakość omłotu w gospodarstwie mojego znajomego który

Co ty z tym kijem bukowym, dostałeś nim kiedyś w głowe, że takie głupoty piszesz.
Temat jest o Tucano 420 i o takim rozmawiamy a on ma APS i 2 bębny, ale widać twoją niewiedze.
W JD zaoszczędzili na farbie to i zaoszczędzili na reszcie maszyny, to porażka mieć nowy kombajn za tyle kasy i żeby gnił (a co będzie po 10 - 15 latach)?
W NH drugi bęben można wyłączyć i zawsze znajdziesz jakieś "ale" aby tylko Claas wyszedł gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik85
      Witam Zwracam się do wszystkich którzy mogą mi coś powiedzieć na temat WW kombajnu interesuje mnie jego awaryjność spalanie wydajność (w praktyce). Zastanawiam się nad tym stworem i potrzebuje informacji .
    • Przez traczyk
      Co wybrac wady i zalety nowego w540 a używanego lexiona 530 1500h na mlocarni
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj