Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maro7575

silnik leylanda do fortschritta zt 303 ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Silnik
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha kolego chyba ze tak;] Ale i tak dzieki za informacje;] A wiesz moze lub czy ktos wie czy w zwyklych silnikach z zt303 da sie zalozyc turbine???

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tzn ja nie bd kombinowal i zakladal bo mi wystarczy ta moc co ejst ale chcialem kiedys;]

Wiadomość z agroFakt.pl

Dadam    4

możesz kupić kolektor od sieczkarni z turbiną, przerobić na 4 gary ...

UrsusCzesio    304

Przypomina mi się dyskusja Bizon Vs Fortschritt gdzie wszyscy chwalili silnik Ify mówiąc, że lepszy od Andorii, mniej pali itd. Jak się okazuje to jednak nie jest tak wesoło i Leyland jest lepszy. A co do przeróbki to cały problem w tym, żeby podłączyć sprzęgło, ale jest to do zrobienia.

Toże jeden swtwierdził ze niby Leyland lepszy to nie znaczy że juz cała reszta nie ma racji twierdząc że IFA lepsza...

Mój Wladimirec podbija świat

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro ludzie wymieniają silniki to chyba jest jakaś przyczyna, SW 400 to klasa sama w sobie, sam chciałbym mieć ciągnik z tym silnikiem. Niestety Leyland przestał produkować ciągniki, Ursus natomiast "wybrał" współpracę z Zetorem.

Patryk3802    183

Na af jest uzytkownik który posiada zt300 z silnikiem leylanda @dziedzio92 ma taki typ

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

tomek73    195

Był u mnie gość co kupował rozsiewacz to mówił że założył do 323 silnik sw400 ale chyba 167 km.Mówił że ten ciągnik teraz ma sile porządną i mniej pali.Zakładał go dwa dni.

UrsusCzesio    304

Zakładają, zwykle jak już silnik zarżnięty, to moze na tym będzie lepiej.. Ale szału nie map o zmianie na SW 400 ale fortschritta można wyposażyc napewno w więskzy jak ktos powiedział 167 km. Ja to bym założył od sieczkarni IFE 170 konną

Mój Wladimirec podbija świat

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla samego dźwięku wstawiłbym SW 400, najlepiej oryginalnego Leylanda ;) . Swoją drogą ostatnia modernizacja tego silnika (6CT107-3/A4) ma 206 KM, także jeśli komuś brakuje mocy, to jest w czym przebierać :P

kamin60    1

A ja bym do niego założył silnik od sieczkarni fortschritta jedni mówią że ma 160km a inni że ma 180km tyle że trzeba ramę przedłużać a tu już trochę roboty

S-Piotr    49

Czy wiecie że pompa paliwowa w SW400 ma trzy rodzaje tłoczków,w zależności gdzie ten motor robił,stacjonarne motorki (typu generator prądy miały tłoczki 6mm a trakcyjne 9mm) tym samym zużycie nafty było dość rozpięte od 5-15l/h,też to było związane z mocą.SW 400 z tym ciągnikiem to ciekawe rozwiązanie.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Sebasto1988    0

Panowie jak chcecie pogadać i co nieco się dowiedzieć o forszach to jest forum tych maszyn tam jest wszystko opisane .

Silnik od sieczkarni jest za duży trzeba ramę ciąć i sprzęgło ledwo zipie .

Standardowy SW 400 ma 105 konia . 6CT107 to rozumiem ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Braian10176030
      Czesc wszystkim. Nie mialem stycznosci z fortschritem zt 303 z silnikem ifa i zauwazylem ostatnio jak przytykam ręką wlew od chlodnicy to czuje narastajace cisnienie czy jest to powod do obaw. Nie bulgocze jak przy peknietej uszczelce lecz delikatnie narasta.
    • Przez cayman
      Siemanko zastanawiam sie nad kumpnem własnie tego FORTSCHRITT ZT 323-A FORTSCHRITT ZT 323-A (797985200) - Aukcje internetowe Allegro co mi o nim powiecie: jak z jego skrętnościa, ile pali, jak z cześciami jest sytułacja, jakie sprzęty pociagnie, jak czesto sie psuje i co głównie(awaryjność), czy dobry byłby do zrywki drzew w lesie, jaka prędkośc rozwija po prostu wszystko bo nic o nim nie wiem po prostu mi sie podoba własnie ten model co wyrzej podałem w linku jutro jade go obejrzeć.
    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

• Przez misz123
      Ile oleju wlewacie do pompy wtryskowej  do Fortschritta E512 ?
      Prosiłbym o odpowiedź
    • Przez gelek79
      Witam z racji tego że w moim ciągniku fortschritt 323 poprzedni właściciel nie dbał o silnik wymaga on wymiany, szukam silnika w dobrym stanie do jazdy