Zaloguj się, aby obserwować  
maro7575

silnik leylanda do fortschritta zt 303 ???

Polecane posty

maro7575    0

mam fortschritta zt 303.. chcialbym sie dowiedziec czy probował ktos moze wlozyć do niego inny silnik np. leylanda czy ursusa lub zetora..

silnik IFY ktory znajduje sie w nim jest troche słaby... i pali za dużo... wiec pomyslalem nad zmianą takiego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Widziałem gdzieś na allegro taki model z silnikiem leylanda...ale nie wiem czy to jest opłacalne...nie lepiej kupić coś o wiekszej mocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro7575    0

bo mam na oku leylanda z turbiną... ale nie wiem czy to dużo przerabiania...

 

byłbym wdzięczny za kazde zdjęcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

możesz spokojnie wymieniać słuszałem ze do tych ciągników zakładają silniki do 180km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteks    0

Możliwe...spokojnie można prawie wszystko zrobić tylko czy skrzynia i inne podzespoły wytrzymają...nie mówie że nie ale staram się być obiektywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest Fortshtrit ZT323A, a on ma ZT 303.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro7575    0

ale silnik w 323A jest taki sam jak w 303... dzięki za zdjęcia :P

 

gdyby ktos mial więcej.. to wrzucajcie...

 

z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Według mnie taka wymiana silnika wogóle się nie opłaca, szczególnie przy tym ciągniku. KOsztuje on bardzo mało, dużo pali. Najlepiej byłoby go sprzedać i kupić np. jakiegoś Zetora lub MF. Dobrze na tym wyjdziesz..... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
. Najlepiej byłoby go sprzedać i kupić np. jakiegoś Zetora lub MF. Dobrze na tym wyjdziesz..... :P

zetor tez tak malo nie pali

 

a jak jest z czesciami do tego leylanda ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro7575    0

z częściami do leylanda nie jest zle... sa troche drogie w naprawie ale wytrzymałe

silnik leylanda jest zastosowany w bizonie...

ale do fortschritta chciałem zalozyc leylanda z turbiną...

skrzynia i ost wytrzymaja w nim napewno... nawet najmniejsza czesc w forszaju jest stabilna i masywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

unie w okolicy założyli silnik jelcza do zt 323A głownie chodził w transporcie silnik miał moc 220 KM miałem okazje tym jechać to około prędkość było 80 ludzi sie gapili ze tak szybko jadę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak za szybko to skrzynia może wysiąść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

kolego w tamtym roku w cukrowni Werbkowice w kolejce wiedziałem właśnie Fortschritta z silnikiem Leylanda, wszyscy go ogladali w kolejce i powiem ci, ze nieźle to gościowi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
unie w okolicy założyli silnik jelcza do zt 323A głownie chodził w transporcie silnik miał moc 220 KM miałem okazje tym jechać to około prędkość było 80 ludzi sie gapili ze tak szybko jadę :P

Jakim cudem tak szybko, założyli jelczowska skrzynię czy co. Silnik jelcza jest raczej wolnoobrotowy. Do tego traktora wystarczył by mały leyland - z kombajnu lub autosana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przypomina mi się dyskusja Bizon Vs Fortschritt gdzie wszyscy chwalili silnik Ify mówiąc, że lepszy od Andorii, mniej pali itd. Jak się okazuje to jednak nie jest tak wesoło i Leyland jest lepszy. A co do przeróbki to cały problem w tym, żeby podłączyć sprzęgło, ale jest to do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Z tego co wiem w forszaju silnik nie jest spięty na sztywno ze skrzynią, więc problemu nie widzę. Trzeba sprawdzić czy traktora nie będzie trzeba przedłużać, 6 jest trochę dłuższa od 4. A co do ekonomiczności silnika 6CT107 to bym polemizował...miałem taki w bizonie suprze przez kilka sezonów dużo więcej palił od wolnossącego


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Jest to możliwe - pracował na naszym gospodarstwie ciągnik 303 z silnikiem SW 400. Osi przedniej nie trzeba przesuwać. Jedną połówkę gumowego sprzęgu elastycznego przykręcić należy bezpośrednio do koła zamachowego SW 400, wykonać trzeba ponadto podpory przykręcane do ramy i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe75    0

dokładnie sam mam tak zalożone jak kto chce może podjechać i oblukać blisko chełmżymieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Mój znajomy w sąsiedniej wsi niedawno zmienił silnik w zt 323 na silnik andoria od autobusu, 150 koni. Powiedział , że drugi raz to by tego nie zrobił, ponieważ siedem razy wkładał i wyciągał silnik. Teraz jak z nim rozmawiałem to jest bardzo zadowolony z mocy spalania i prędkości jakie rozwija na drodze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak moj ciagnik droge asfaltowa widzi tylko jak trzeba wywiesc zboza itp;] Czyli moze lacznie 3-4 dni w roku;/ To po co ma on zap*******ć?? Jak glupi;] A po za tym nie chce mi sie matowac pasow bezpieczenstwa w ciagniku bo przy wiekszych predkosciach mozna wypas z kabiny na naszych drogach;] Ja wiem po swoim Fendzie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bizon w Fortschrittcie;]A moglbys kolego sie dopytac jaka ma turbinke chodzi mi o to czy one mialy nominaly jakies a jesli tak to jakie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj