Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adiksutil16    9

Witam. Mam taki problem że nie potrafię odpalic po dłuższym postoju swojego 6 garowego perkinsa. Jak próbuje pąpować pompką to zaraz się zaworek odzywa na filtrze cały filtr ma paliwo i z tamtąd nie schodzi. Schodzi na odcinku wtryskiwacze-pompa i nie wiem czy nie pompa-filtr paliwa. Żeby odpalić muszę odkręcać przewody zasilające od wtrysków, pokręcić aż się paliwo pokaże i dopiero wtedy zakręcam przewody i odpala, a i kombajn później kopci troche na niebiesko jakby miał za dużo paliwa. Miał ktoś taki kłopot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Masz gdzieś nieszczelność w układzie paliwowym. Odkręcanie przewodów paliwowych przy wtryskach to jedna z metod odpowietrzania Perkinsów (może niekonwencjonalna ale skuteczna). Ciężko powiedzieć co jest przyczyną. Sprawdź pompę i pompkę zasilającą. Niedawno przerabiałem taki problem z perkinsem 4-cylindrowym TURBO - też schodziło paliwo, nie odpalał, trzeba było odpowietrzać. Po uszczelnieniu układu i małej modyfikacji pobierania paliwa ze zbiornika (fabrycznie było do góry, teraz jest od dołu) perkins odpala bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Napisano (edytowany)

Witam, na pompie wtryskowej jest odpowietrznik, trzeba go dobrze tam odpowietrzyć tzn.pompę wtryskową, bo jnaczej cały czas będzie się zapowietrzał jak pompa nie będzie do końca dobrze odpowietrzona,ponadto na filtrach dokładnego oczyszczania jest zaworek (taki dość wysoki króciak) który zapobiega cofaniu paliwa i też może być zawieszony jakimś paprochem, tak było też u mnie, paproch był pod kuleczką i wracało paliwo, to właśnie uroki perkinsa,a i jeszcze wstawiłem zaworek zwrotny przed pompką zasilającą aby paliwo się nie cofało,po odpaleniu na początku kopci na niebiesko i biało bo przypowietrzony układ, też tak miałem że za każdym razem musiałem przewody na wtryskach odkręcać by odpalić, jak przerwa w odpalaniu była ze dwa,trzy dni i po porządnym odpowietrzeniu pali bez problemu :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Class Dominator 58 4 cylindrowy perkins.Wymieniłem pompkę zasilająca kombajn. Kombajn odpalił chodził na wolnych obrotach po czym sam zgasł. Cały układ odpowietrzylem lecz na pompie dolny odpowietrzNIK bez zarzutów a górny odpowietrznik na pomppie nawet po całkowitym wykreceniu go nie wylatuje ani powietrze ani paliwo. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez dawid34435
      witam mam zamiar kupić claas dominator 96 hydro i nie wiem na co zwrócić uwagę przy kupnie i jakie są wady i zalety tego kombajnu.
    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez mustafakali
      wymieniłem ostatnio akumulatory na nowe ale ciągnik przy 0 stopniach słabo kreci i nie chce odpalić co może być przyczyną dodam że przy podłaczeniu prostownika pali od razu
    • Przez matr182
      Witam was Panowie  pytanie mam związane z t25  ostatnio tak się zastanawiałem i chciał bym się dowiedzieć i poczytać waszych opini w związku z odpalaniem t25 
      a mianowicie zastanawiałem się czy do t 25 dało by radę zamontować silnik rozruchowy jak był w starych mtz i pochodnych czy dało by radę i gdzie taki silnik można znaleźć 
      piszcie co o tym myślicie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj