_rafal

Pługi obrotowe, na co zwracać uwagę, jakie marki? Jaki do Polski na handel?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
_rafal    6

Czy możecie mi cokolwiek naświetlić pługi obrotowe? Na co zwracać uwagę, co się psuje, lub jakie marki są najlepsze? Po co mnie to? Rzuciły mi się ostatnio w oczy, pługi w wydaje mi się niesamowicie niskich cenach i chciałbym się zorientować jak je ugryźć. Niestety nie spisałem marek czy modeli, przebiegłem tak a szybko zerkając na kartki i teraz muszę tak na około. Ale patrząc na allegro czy tablicę to ceny w Polsce to nawet blisko nie są. Widziałem kilkanaście pługów w cenach 800-1000 euro 3-4 skiby, wyglądających na prawie nowe. Kilka starych z lat 94-98 lemkenow ale wyglądających na całkowicie odrestaurowane/pomalowane, takie z kółkami pomalowane ceny 2500-3700 euro 4-5 skib, oraz takie duże od około 7 skib do kilkunastu z kółkiem w środku, case, kverneland i kilka innych ale tamtych sobie nie odtworzę, 98-2006 za 8000 - 15000 euro. Czy możecie podać jakiś model taki "do Polski" który można by kupić na handel? Z ilu miałby być części i jakie inne parametry?

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie oczekuj za dużo. :D

Jak rozkręcisz biznes to po 6-10 sprzedanych pługach będziesz wiedział o co chodzi...

Malowany sprzęt - osobiście omijam z daleka! Dlaczego - conajmniej podejrzany. :ph34r: (nikt o zdrowych zmysłach nie maluje czegoś, czego nie ma potrzeby malować; malowany - ponieważ była potrzeba)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson123    0

witam lemken ,kwerneland oraz duński fraugde dobrze sie sprzedaja jak kolega wyżej pisze lepiej żeby były orginalne jesli chodzi o farbe ,ilośc skib tzn pług 3 czy 4 skibowe bez różnicy zbyt bedzie i na takie i na takie zwracaj uwage na to czy słupice nie sa pogiete jaki luz jest na wieżyczce i czy siłownik nie był spawany spawanego pługa nikt nie kupi Raczej kokosów nie zbijesz na tym interesie ale cuż spróbowac można dobra rada nie płać niemcowi tyle ile chce jeżdze czesto do niemiec i jak dobrze sie potargujesz możesz cos tanio wyrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_rafal    6

Jeszcze nic nie oczekuje :) przy okazji moze sie cos kiedys przytarga :) Nie od Niemca, cena sprzetu na zachodzie d*py nie urywa :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Najczęściej sprzedawalene to 4 obrotowe i zagonowe . Lemken Overum Kverneland te trzy marki najlepiej sie sprzedają.

Zwroć uwage na jażma czy nie są wyrobione czy konik nie spawany luzów nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli niechcesz robic bledu na poczatek, to tylko takzwane igielki wyszukuj, marki lemken( opal 090, 110 , variopal, europal, Kverneland(kverneland nailepiej ES ED EG z zabespiecz, resorowym vario)(lub LB LD LS zabesp. kolek) ale zadbane mozna latwo sprzedac i za dobry pieniadz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KAROL0905
      Zastanawiam się nad zakupem beczki ok 5-6 tyś l i nie wiem którą firmę wybrać?????????? Ceny są podobne i nie wiem co robić poradźcie i piszcie posty!?!?!?!
      Połączone (Joskin vs Meprozet)
    • Przez MateuszZienkowicz
      Witajcie, mam pytanko dotyczące sezonowej sprzedaży truskawek.
      Jestem rolnikiem, areał truskawek został powiększony do rozmiarów które wymuszają na mnie poszukiwanie nowej drogi sprzedaży. Chciałbym zacząć handlować truskawką w okolicznych miastach. Z tego co się dowiedziałem póki co potrzebuje zgodę od gminy na zajęcie pasa drogowego. 
      Co jeszcze od strony rolniczej? Sanepid? RHD? 
      Jak to zrobić żeby było full legal i jak przyjdzie straż miejska to nie bedą mogli mi nic zrobić. 
      Dziękuję za pomoc!
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów
      Główną działalnością mojego gospodarstwa jest produkcja warzyw. Moimi największymi odbiorcami są 2 Domy Pomocy społecznej położone niedaleko mojej miejscowości. Ostatnio zauważyłem też że kupują one bardzo duże ilości tuszek drobiowych, oraz jajek dla swoich podopiecznych. W mojej głowie narodził się pomysł zagospodarowania budynków na mojej posesji które kiedyś były wykorzystywane do produkcji zwierzęcej, jednak od wielu lat pełnią rolę magazynów na złom, i różne inne niepotrzebne rzeczy. Jeśli chodzi o sprzedaż warzyw to od tego sezonu zamierzam sporą część mojej produkcji obierać i pakować próżniowo dzięki czemu do odbiorcy będzie docierał gotowy produkt. W analogiczny sposób chciałbym zrobić z tuszkami kurczaków.
      Bardzo proszę forumowiczów o podpowiedź czy jako gospodarstwo mogę sprzedawać produkty do stołówek, restauracji, sklepów?
       
    • Przez ktomek154
      Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?
    • Przez repek92
      Sprzedam sprawny kompresor 3jw60 butla 180 litrów. Dolnośląskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj