Skocz do zawartości
albi0708

Feng Shou 254 wspomaganie kierownicy

Polecane posty

albi0708    0
Napisano (edytowany)

Witam.

Bym miał do państwa pytanie czy wiedzą państwo czy da rady założyć wspomaganie kierownicy do małego ciągnika rolniczego

Edytowano przez albi0708

Wszystko się da ;) Zależy czy chcesz robić sam czy może kupić gotowe, takie jak tu i dostosować do swojego ciągnika: http://allegro.pl/wspomaganie-do-zetora-5211-7211-na-orbitrol-nowe-i4194489032.html. Dla tego wspomagania trzeba skorzystać z istniejącej pompy hydraulicznej, albo coś takiego z pompą http://allegro.pl/wspomaganie-kierownicy-ciagnik-ursus-c-330-c330m-i4136440187.html. Ogólnie na allegro jest dużo tego typu zestawów, pytanie tylko który nada się bardziej do danego ciągnika.

Z tego co widzę to twój ciągnik jest trochu mały, więc nie wiem czy będzie miejsce na jakieś dedykowane rozwiązania. Teoretycznie sprawa jest prosta: pompę montujesz na wale silnika, orbitrol do wału kierownicy, a siłownik zamiast drążka. Łączysz wszystko wężami i tyle. Najwięcej zabawy jest w ,,produkowaniu'' mocowań wszystkich wymienionych elementów.

W samochodach były montowane też wspomagania elektryczne. Może pójdzie urwać jakieś tanie używane. Montuje się je (chyba) tylko na wale kierownicy. Pytanie czy prądnica wydoli.

Wiadomość z agroFakt.pl

pompa hydrauliczna nowa ok. 200 zł, orbitrol ok. 350 zł, siłownik ok. 200 zł, węże hydrauliczne ok 10 zł/m i koszt zakówek. oczywiście ceny za jakość ,,podstawową'', cena zależy też od wymaganych specyfikacji danych elementów. Można też poszukać używanych części, tylko jest ryzyko że będą już mocno zużyte.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez xsardas18
      czy jest możliwe wspomaganie w C-330
    • Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez Bogdan675
      witam dzisiaj odpaliłem kombajn i nie działa wspomaganie kierownicy heder motowidła ok dolałem płynu bo było mało nic nie pomogło zbiornik z płynem mocno się grzeje .to mój pierwszy sezon jak go sprowadziłem to wszystko działało postał dwa miesiące i klapa może wymienić płyn w hydraulice pomocy
    • Przez adas157
      Witam mam taki problem z mf3070 jak jest silnik zimny i sie go odpali to wspomaganie na wolnych obrotach dobrze chodzi i podnosnik szybko podnosi a jak sie robi ok 3godz traktorem jak olej sie rozgrzeje to wspomaganie na wolnych obrotach chodzi ciezko i podnosnik wolno podnosi co moze byc za przyczyna czego to moze byc wina z gory dzieki