Zaloguj się, aby obserwować  
maras6019

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a

Polecane posty

maras6019    0

Witam!

Tak jak w temacie proszę o opinie na temat funcjonalności tych ciągmików. W projekcie mam wpisany zakup ciągnika o mocy 77 KM. Wczoraj dealer polecał nam właśnie tego Case'a z tym, że z 2012 r. Cena netto tego Case'a to około 120 tys. złotych. Zastanawia mnie dlaczego on do tej pory stoi na placu? Czy rzeczywiście można te 5KM dołożyć do tych zapisanych w projekcie? Wiem ze to pytanie do ARiMR ale do tej instytucji moge sie dopiero dodzwonic za 2 dni. Proszę o wypowiedzi osoby które miały styczność z tymi Ciągnikami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

witam , zetor jest ciut cięższy , oraz opcjonalnie większy udźwig, Case na pewno zwrotniejszy i mniej pali, ma mniejszy udźwig no ale z maszynami do ciągnika 80 KM to spokojnie da sobie radę wszystkimi, opcjonalni może mieć rewers hydrauliczny, i fajną sprawą jest lifomat do obsługi podnośnika , a czemu tyle stoi to nie wiadomo może bez klimy i temu nikt nie chce go...

A co wybierzesz to zależy od ciebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

że rocznik 2012 nie znaczy ze stoi od 2012 u dealera, a swoja drogą to te farmalle nie zaczeły byćprodukowane jakoś od początku 2013 roku dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Lepiej Kubote kup taniej i bardziej zwinny i oszczędniejszy ciągnik jeżeli wiecej mocy jan 2% to i tak musisz aneksować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras6019    0

Dziękuje za cenne uwagi. Ciągnik Case ma klimatyzację, a od kiedy były produkowane to nie wiem. Dealer oczywiście zachwala Case'a, ale z nami na placu byli inni kupujący i głośno wyrażali opinię, że to cos z tym ciągnikiem jest podejrzane( niska cena i ze tyle czasu stoi). Może ktoś z Was miał podobne rozterki, co do zakupu. Rodzice obstawiają za Zetorem, że kabina jest wyższa, marka ogólnie popularna w Polsce, dostępne częsci. Mnie "kusi" Case, choć jak usiadłem wygodnie to do dachu kabiny niewiele zostało, a na wertepach może być różnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Produkcje farmalli rozpoczęto w 2013 roku. Może ten na placu to po pokazowy jakiś. Ja osobiście wybrałbym case ze względu na spalanie i mniejszą awaryjność. Dostępność części do obu marek masz podobną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Witam. Według mnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest Zetor..20 lat temu Zetor < Case praktycznie pod każdym względem bo zachodnie technologie były nowocześniejsze,stawiały na komfort,design i ekonomię..Zetor był symbolem po prostu ,,ciągnika w gospodarstwie''. Case dodawał właścicielowi dodatkowo odrobinę dumy..Dzisiaj technologia poszła jeszcze bardziej do przodu i porównując postęp Case a Zetora to właśnie czeska marka pokazała jak można pójść do przodu.. Do czego zmierzam...Zetor dzisiaj to nie tylko dobry , zaufany traktor jak z przed lat ale na dodatek bogaty w nowe systemy a więc producent robi wszystko by wiara w jedną markę zawsze istniała..Nowe Proximy , Forterry , Majory są znakomitymi ciągnikami . Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży czeskiego producenta z ostatnich miesięcy.. Bardzo cenione,chwalone w przeróżnych artykułach , czasopismach jako niemal bezawaryjne.. Case ma również wysoką jakość ale ona kosztuje i dodatkowo ceny części zamiennych są wyższe niż do Zetora..Dzięki nowym silnikom czeskie traktory są równie oszczędne jak Case. Co prawda 130KM z 4 cylindrowej jednostki to trochę przesada ale wierzmy , że producent wie jak robić dobre maszyny z dawnych lat i na kolejne 30-50 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras6019    0

Owszem z dostępnością nie ma problemu, tylko że cena tych części w porównaniu do Zetora jest znacznie większa, zresztą moc silnika Case'a około 82KM a pojemność silnika około 2,8 l, czyli bardzo wyżyłowany silniczek. A jaki pług i jaki agregat(szerokość) byście polecali do takich ciągników, gleby mam w większości ciężkie, l-lll klasa ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Case cały czas wprowadza w swoich ciągnikach nowe technologie. Praktycznie w tych ciągnikach jest wszystko więcej nie trzeba. Zetor wprowadza technologie które już były szczycąc sie tym, np ostatnio zetor wprowadził na rynek automatyczne poziomowanie tylnego TUZ'a w zależności od ukształtowania terenu, to już było 10 lat temu w zachodnim sprzęcie. Jak chcesz case do orania to nie porównuj proximy do farmalla A (jest to ciągnik pomocniczy do opryskiwacza rozsiewacza) weź pod uwage farmalla C. Takie marki jak Case JD czy fendt skupiają sie na ciągnikach o wyższych mocach. Porównaj np maxxuma CVX do forterry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras6019    0

Ten ciągnik, który planuje kupić ma być właśnie do tych ciężkich prac, będzie to główny ciągnik w gospodarstwie, a z racji tej ze gleby są zwięzłe i trudne w uprawie to bardziej zdecydowany jestem w stronę Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

I dobrze.Jak nie masz za dużo ziemi to ten traktor w zupełności wystarczy. Może kiedyś będziesz miał lepszą sytuację finansową, która pozwoli Ci powiększyć park maszynowy.Jesli masz ciężkie gleby to nie próbuj podczepiać więcej niż 4 skiby choć i to będzie za dużo(najwyżej podorywka).To nic, że stare Zetory/Ursusy 80 konne pracowały w gospodarstwach najczęściej z 5 skibowym pługiem. Ważny jest zapas mocy więc lepiej jeszcze zakupić 3 skibowy obrotowy pług. Nawet używany,coś pokroju Lemken. Tylko takie rozwiązanie pozwoli Ci wykorzystać potencjał silnika, nie przemęczając go i pozwolić mu pracować przez lata. Agregat wybrałbym od 2,8 do 3m. Choć i 3 metrowy będzie optymalny..U mnie MF 690 2wd pracuje zawsze w 2,8m ( agregat + wałki) lub ( 2,8m gruber + brony) nawet na glinach i gania jak szalony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zresztą moc silnika Case'a około 82KM a pojemność silnika około 2,8 l, czyli bardzo wyżyłowany silniczek.

 

nie 2.8l tylko 3.2l, w 65 i 75 jest 3 cylindrowy o pojemności 2,9l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

A co z wyposażeniem tych ciągników? Proxa w standardzie ma skrzynię 10/2. W opcji jest 12/12, a Farmall ma taką w std. Udźwig Case jest odpowiedni do mocy, a Zetorowskie 4,2t raczej nie będzie wykorzystane w 100%. Oczywiście zależy ile to wszystko kosztuje, ale trzeba myśleć też o funkcjonalności ciągnika. Uważam, że rewers być powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras6019    0

A jak to jest z tymi pękającymi szybami w Zetorach i ile mniej więcej kosztują te szyby i jeszcze jedno, w projekcie mam również wpisany zakup agregatu ścierniskowego(gruber) firmy Rolmako 2,1 m i chciałbym się dowiedzieć czy maszyny tej firmy są dobrej jakości.

 

Myślę nad proximą plus ale "plus" jest od 90KM, a żebym mógł kupić 90 brakuje mi kilku hektarów ale myślę, że to się jeszcze jakoś da załatwić. Proxa ma mieć klimatyzacje, szersze opony, dodatkowa para wyjść hydraulicznych, zewnętrzne sterowanie podnośnikiem, obciążniki przód. W proximie 90 jest rewers mechaniczny w standardzie, czy za dopłatą? Dla przykładu sąsiad ma Case'a 90 albo 95 i ma tez Belarusa 820 i jak jest czas na orkę to nie bierze mocniejszego ciągnika, tylko pracuje Belarusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj