Skocz do zawartości
kris14

Przetrząsaczo - zgrabiarki pasowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel1987    0

przetrzasanie i zagrabianie to te same ustawienia, tylko rozne obroty silnika, do zagrabiania masz dodatkowo taki ekran

TBhog    14

Ja tak samo jak koledzy piszą. Te same ustawienia do przewracania i zgrabiania. Operacje różnią się tylko techniką jazdy. W tej maszynie przewracanie to po prostu przerzucanie sianka w inne miejsce.

- zgrabiam jadąc od zewnątrz do wewnątrz

- przewracam jadąc od wewnątrz do zewnątrz, tzn jadę tam i spowrotem jeden raz przez środek i odrzucam skoszone pokosy na zewnątrz, a potem w to miejsce rzucam spowrotem sianko, które przed chwilą odrzuciłem jadąc pierwszy raz i tak coraz dalej aż do miedzy

Edytowano przez TBhog

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinNH    42

do przewracania to dźwigasz jedną stronę wyżej lewą chyba (jeśli kręci sie w prawo ) ja tak robiłem ale teraz mam inną a tą tylko grabie

manik    34

Ja też przewracałem z jedną stroną wyżej i rzeczywiście może i lepiej jest tak przewracać ale wydaje mi się że tylko w tedy gdy jest dużo trawy :)

Edytowano przez manik

Daniel1987    0

ja w tym roku pierwszy raz uzylem ekranu bo wszycy gadali ze to dziadostwo, teraz stwierdzam ze nie takie zas dziadostwo, szczegolnie pod prase czy samozbierajaca

Majjdann    92

Cześć mam okazje kupić używaną w bardzo dobrym stanie zgrabiarke taśmową producent Puchacz prawie jak nówka. Czy polecilibyście ją ?

KarolT25    40

Ja mam taśmówkę z Lublina Z-234 i jestem bardzo z niej zadowolony pod względem że dobrą robotę robi możesz nią przewrócić siano jak i zgrabić ;)

Majjdann    92

Tamta sie sprzedała ale mam na oku przewracarke Lublin Z-234 dwu palcową polecacie ją , potrzebuje ją na 2 hektary

Majjdann    92

Cześć mam na oku używaną zgrabiarke taśmową z lublina Z-234 czy polecilibyście ją ? Potrzebuje na 2 hektary.

TBhog    14

Nie polecę Ci tego konkretnego modelu bo go nie znam ale na 2 ha mogę polecić ogólnie taśmową. Wydaje mi się, że inne karuzele etc są lepsze ale jak ja kupowałem do kierowałem się ceną i areałem ok 1,5 ha. Taśma jest najtańsza i bardzo uniwersalna. Nie wyobrażam sobie nią pracy na 20 ha bo jej konstrukcja chyba tego długo nie wytrzyma. Na 2 ha spokojnie rozrzucisz sianko i zgrabisz. Mówią, że lepiej pracuje na równych polach - mam górki i przy odpowiednio dobranej prędkości jazdy i ustawieniu działa super, napewno lepiej niż grabie albo pająk którym kiedyś też pracowałem. Zwrotniejsza, wg mnie lepiej rozrzuca (a raczej przerzuca) niż pająk, nie trzeba jeździć kilka razy w tym samym miejscu no i przy grabieniu nie robi warkocza. Polecam

kornikm    2

Ja tez bym Ci ja polecił. Zrobi wszystko i dobrze zrobi a jak masz równa łąkę to to jest bajka. Ja mam taka sama i jestem z niej bardzo zadowolony :D

A cena moim zdaniem jest bardzo okazyjna wiec tylko brac.

Edytowano przez kornikm

wojno33    8

Beż kolego śmiało ja sam swoją w sierpniu kupiłem za 700zł w troszke gorszym stenie, wymalowałem pare zębów założyłem i teraz czeka do sianokosów;d

KarolT25    40

Więc bierz kasę wsiadaj w samochód z przyczepką kupuj i przywoź do domu niż ktoś ci ją zgarnie z przed nosa :P

mateusz18a    0

Witam.Mam problem z przetrzasaczem pasowym poniewaz podczas przewracania sania spadaja mi pasy oraz lamia sie plastiki

ktore sa przymocowane do pasow. Dodam nie przetrzasacz pracuje z ursusem c-360 i pasy spadaj najczesciej gdy jade 3 lub 4 przy

1800 obr/min.Przetrzasacz jest marki Akpil.Prosze o rady.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debrzyna
      Czy ktoś posiada taka przetrząsarkę i podzieliłby sie wiadomościami na jej temat

• Przez johny22
      Witam, 
      poszukuje zgrabiarki karuzelowej zagranicznej produkcji, jakiej firmy polecacie, czy lepiej jedna karuzela czy dwie, ile ramion na tej karuzeli najlepiej, tak w cenie do 12-13 tys. Przeglądąłem w Niemczech strony i trafiłem na coś takiego, ile waszym zdaniem warto jest zapłacić za taką zgrabiarkę 

• Gość bartek18
      Przez Gość bartek18
      Mam do wydania 15 tys i chcę za to kupić zgrabiarkę. Czy lepiej będzie nabyć nowego Samasza 4.10 m ( http://www.samasz.pl/samasz/pl/oferta/zgrabiarki/zgrabiarki-1-karuzelowe?table=2#zakladki ) czy może np taką Krone KS DUO ( http://allegro.pl/zgrabiarka-krone-i2079350829.html )?
    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez zetor7745
      Po wczorajszych przezyciach przy sianokosach z zgabiarka gwiazdowa mamy zamiar kupic zgrabiarke karuzelową i tu pytanie do ich uzytkownikow czy ladnie zgrabiają?? i jakiej firmy polecacie?

Ja mam juz upatrzona jest to firmy Pöttinger EUROTOP 421 N
      http://www.poettinger.at/landtechnik/schwa...amp;produkt=150