kris14

Przetrząsaczo - zgrabiarki pasowe

Polecane posty

JurekS    5

może pasy są za luźne - jest przecież regulacja śrubowa. Podciągnij pasy i spróbuj ponownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Masz pewno za luźne pasy i o to spadują łamią śie te plastiki , masz napinacz z jednej strony czy z dwóch

 

Masz pewno za luźne pasy i o to spadują i łamią śie te plastiki , masz napinacz z jednej strony czy z dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giec7    0

jak kupiliśmy nową był taki sam problem, poprostu źle były zamontowane pręty zobacz u kogoś kto ma podobna to sie dowiesz dlaczego tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz18a    0

Masz pewno za luźne pasy i o to spadują łamią śie te plastiki , masz napinacz z jednej strony czy z dwóch

 

Masz pewno za luźne pasy i o to spadują i łamią śie te plastiki , masz napinacz z jednej strony czy z dwóch

 

Napinacz mam z wuch stron kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

to masz dobrze bo z jednej strony ciągle się rozkręca podobno , naciąg pasy i zobacz co dalej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Witam! Zastanawiam się nad zakupem przetrząsaczo - zgrabiarki taśmowej i znalazłem identyczną jak te polskie (na paskach) ale ta sprowadzona i zamiast pasków ma łańcuch http://tablica.pl/of...57-ID5vX7h.html co o niej sądzicie?

Jeszcze mam parę pytań odnośnie tych taśmówek, a mianowicie:

-Czy podczas zagrabiania można jechać obok rzędu czy trzeba najeżdżać kołem na rząd?

- Jak długo wytrzymują te pasy i jak jest z ceną i dostępnością czegoś takiego?

- Z jaką prędkością można tym grabić?

- Czy są szersze niż 2,8 m ?

- Ogólnie jaka wytrzymałość i czy polecacie coś takiego?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

1. Można jechać obok

2. Pasy raczej długo wytrzymują, bo widze jak ludzie w okolicy mają sporo lat i jeszcze pasy nie ruszane. Moja ma ok 6-7 lat i po pasach nie widać zmęczenia

3. Ja grabie 3. biegiem 60-tką :D No chyba że bardzo duża trawa to 2. ale to już rzadko

4. Nie wiem

5. Jedynie co sie psuje, to czasami zęby sie ułamią, ale to małe koszta. Czy polecam, to myśle że tak. Na mniejsze gospodarstwa super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Łańcuch jest lepszym rozwiązaniem jak pasek. ;) Bo się nie wyciąga i duży plus tej zgrabiarki że można na wstecznym zgrabiać czy przewracać..

 

Jeśli masz małe kawałki to taka maszyna jest super,po podniesiesz i możesz zawracać na miejscu.I raczej szerszej jak 2,8m będzie ciężko znaleźć jeśli w ogóle takie są.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Ja mam około 14 ha łąki i w tym 5 ha w jednym kawałku ale mi to potrzebne jest do wygrabienia z ''zakamarków'' i od brzegu żeby odgrabić bo tak to mam niezastąpioną gwiazdę :D Piszcie jeszcze jakieś info ;) Ciekawe czy dałoby się Zetorem 8011 3 biegem grabić... :P

Edytowano przez Adrian99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evolution93    8

ja chyba bym kupił pająka niż taśmowa. te plastiki przy pasach sa takiej super jakości że 5-8 ha nie które nie wytrzymują i pękają a jak się jedzie na obrotach i przegapisz moment że pękł plastik to wszystko jest powyginane. na pewno czas pracy jest dużo dłuższy . ja mam taką firmy sip i jeździłem z nią t25 na 3 biegu.czasami cały dzień przewracania .

 

Nie dopatrzyłem że ona jest na łańcuchu:D

Edytowano przez evolution93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Zgrabiarka kupiona :D A teraz pytanie, jaką długość ma pasek? Czy LFMR ma taką samą długość niż np Akpil czy wszystkie rodzaje mają tą samą długość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Jaką długość ma pasek? Czy LFMR ma taką samą długość niż np Akpil czy wszystkie rodzaje mają tą samą długość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

długości paska nie znam ale nic nie zostało ci z starego paska by go zmierzyć , co do przetrząsarek to paski powinny być jednakowe bo te przetrząsacze są identyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Zostało mi tylko to jest ''nowy'' nabytek i te paski wydają mi się za krótkie, stąd to pytanie ;) Bo np te druty łączące jeden rząd zębów z drugim są dłuższe przy Akpilu niż przy ''Lubliniance''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

Witam

Poszukuję części do przetrząsaczo zgrabiarki JF hsr 200r

konkretny temat jest w częściach zamiennych do maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hozar    0

Witam w tym tygodniu zakupiłem 1 w swoim gospodarstwie przewracarkę taśmową, wygląda tak http://agrosped.com.... 01-500x500.jpg

 

Mam do was pytanie, pewnie głupie ale jak mam jej używać przy np. rozrzucaniu lub przewracaniu siana? Jeździć szybko czy wolno i jak zaczynać żeby połowa trawy nie wylądowała u sąsiada na polu? Proszę o pomoc i wytłumaczenie jak najbardziej łopatologicznie..

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Zależy jaki traktor ale ja 3p to bieg 3 i 1500 przy roztrzasaniu a przy grabieniu praktycznie bez gazu też na biegu 3. Pierwszy raz jedziesz do od granicy łaki do środka a potem odwrót w 2 strone i już cały czas w ta sama strone. przy grabieniu zależy od siana jak słabe to 2 razy wkoło i zakontrowaać czyli raz drugą strone jak potęzne siano to robić raz wkolo tak by były małe wałeczki ale to już musisz sam obczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Kolega wyżej dobrze radzi.

A tak na marginesie czemu taki kupiłeś, Ja takiego się pozbyłem nie obraż się ale sprzęt to w moim odczuciu to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj