tymtus

Nakład na zboże, opłacalność

Polecane posty

Gość   
Gość

a może kolego sprubuj jakiejś innej uprawy niż zboża, poszukaj może się da coś innego bardziej dohodowego, na zbożu nie dorobisz się na takim areale nie ma szans, sprawdź ph może jakieś borówki albo coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Może maliny , tylko nie ma pewności jaka będzie cena w przyszłych latach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariano49    0

cześć mam pytanie -
co mogę zasiać na czym w dzisiejszych czasach nie stracę ? Co wy siejecie "nietuzinkowego" ? Do tej pory sialem proso , rzepak i typowe zboża ale nie jest ono opłacalne (50 zł za metr ). Myślałem nad grochem lub łubinem albo slonecznikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakowlew9m    1

kukurydza albo borówki ale to wymaga inwestycji☺ a jakim kolega dysponuje Arealem?

Edytowano przez jakowlew9m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zasadź srubokrety tylko płaskie i gwiazdkowe chyba głębszego pytania nie mogłeś zadać a kto ma to wiedzieć dziś nic nie jest pewne warzywa i owoce są też w tym roku tanie a bardzo pracochłonne kto ma wiedzieć jaki masz areal sprzęt i ile czasu możesz poswiecic na daną produkcję jak zadajesz takie pytnia to albo chodzisz jeszcze do gimnazjum albo daj sobie spokój z rolnictwem
ps. zboże sprzedaje się na kwintale lub tony a na metry sznurek


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja w tym roku sadze kaktusy z Emiratów.Zamowienie już zlozylem.A tak na serio to w dzisiejszych czasach nie można być pewnym zysków i strat.Można mieć 9 tonową pszenicę przyjdzie grad i jesteś parę tysięcy w plecy.Kaktusy mam nadzieję ze grad wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez Zico99
      Witam
      Proszę o wypowiedź ludzi zajmujących się produkcją jaj kurzych. Jaka musi być liczba kur żeby sprzedaż jaj była opłacalna?Czy warto zaczynać od zera?(mam budynek ok 400m2)
      Bardzo proszę o wypowiedzi. 
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj