dorothi

wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę?

Polecane posty

dorothi    1

Witajcie, zgłosił się do mnie jeden Pan z ofertą iż chciałby na moim polu postawić reklamę. Szczerze - nie miałam bladego pojęcia o zasadach stawiania tego typów konstrukcji przy drogach, więc jak zaproponował iż postawi ją na rowie - to pomyślałam przecież to już nie mój teren więc niech się w gminie dowie jakie należy spełnić warunki. A tymczasem następnego dnia jadę autem.. a REKLAMA już stoi, i to nie w rowie, ale na moim polu(zbożu). Wymiary podstawy: 4m x 2m, wysoka 4m. Nie wkopana konstrukcja, ale obciążona bloczkami betonowymi tak więc na 8 m2 zboże zostanie zniszczone. Reklama znajduję się na skrzyżowaniu głównych ulic przy drodze powiatowej. Facet zaproponował 1000zł za pół roku dzierżawy. Natomiast po konsultacji z inną osobą która ma na swoim terenie kilka reklam, tylko że przy bardziej ruchliwej drodze - na miesiąc dostaje 600-1000zł ! Stąd moje pytanie: ile od niego żądać? Dodam, iż niestety stoi w takim miejscu i śmiesznie ze skosa, a nie równolegle do drogi, że dochodzi problem z wykonywaniem zabiegów agrotechnicznych na polu. Czy kazać mu klamot zabierać i niech sobie w ogródku postawi? Reklama ma dotyczyć sprzedaży działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timo    824

Poczekaj parę miesięcy, a potem domagaj się zapłaty za bezumowne korzystanie z gruntu. Jak nie pójdzie na Twoje warunki, pozwij do sądu. Oprócz zniszczonego plonu powołaj się na utrudnione zabiegi agrotechniczne, co przekłada się na stratę czasu i paliwa, droższą usługę np. kombajnem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tylko że za bezumowne korzystanie z gruntu to zapłaty wstecz nie dostanie

najpierw daj na piśmie żeby to usunął w określonym terminie i dopiero od tego dnia przysługuje zapłata jak się nie dogadacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timo    824

tylko że za bezumowne korzystanie z gruntu to zapłaty wstecz nie dostanie

najpierw daj na piśmie żeby to usunął w określonym terminie i dopiero od tego dnia przysługuje zapłata jak się nie dogadacie

 

Wiem, że stary temat, ale... Bzdury opowiadasz. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Za bezumowne korzystanie przysługuje zapłata wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba76    2

Panowie może odświeżenie tematu po bardzo długim czasie. Ile teraz za dzierżawę gruntu pod reklamę (sytuacja jak w tytule)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj