Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dorothi

wysokość dzierżawy za grunt pod reklamę?

Polecane posty

dorothi    1

Witajcie, zgłosił się do mnie jeden Pan z ofertą iż chciałby na moim polu postawić reklamę. Szczerze - nie miałam bladego pojęcia o zasadach stawiania tego typów konstrukcji przy drogach, więc jak zaproponował iż postawi ją na rowie - to pomyślałam przecież to już nie mój teren więc niech się w gminie dowie jakie należy spełnić warunki. A tymczasem następnego dnia jadę autem.. a REKLAMA już stoi, i to nie w rowie, ale na moim polu(zbożu). Wymiary podstawy: 4m x 2m, wysoka 4m. Nie wkopana konstrukcja, ale obciążona bloczkami betonowymi tak więc na 8 m2 zboże zostanie zniszczone. Reklama znajduję się na skrzyżowaniu głównych ulic przy drodze powiatowej. Facet zaproponował 1000zł za pół roku dzierżawy. Natomiast po konsultacji z inną osobą która ma na swoim terenie kilka reklam, tylko że przy bardziej ruchliwej drodze - na miesiąc dostaje 600-1000zł ! Stąd moje pytanie: ile od niego żądać? Dodam, iż niestety stoi w takim miejscu i śmiesznie ze skosa, a nie równolegle do drogi, że dochodzi problem z wykonywaniem zabiegów agrotechnicznych na polu. Czy kazać mu klamot zabierać i niech sobie w ogródku postawi? Reklama ma dotyczyć sprzedaży działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timo    237

Poczekaj parę miesięcy, a potem domagaj się zapłaty za bezumowne korzystanie z gruntu. Jak nie pójdzie na Twoje warunki, pozwij do sądu. Oprócz zniszczonego plonu powołaj się na utrudnione zabiegi agrotechniczne, co przekłada się na stratę czasu i paliwa, droższą usługę np. kombajnem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tylko że za bezumowne korzystanie z gruntu to zapłaty wstecz nie dostanie

najpierw daj na piśmie żeby to usunął w określonym terminie i dopiero od tego dnia przysługuje zapłata jak się nie dogadacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

timo    237

tylko że za bezumowne korzystanie z gruntu to zapłaty wstecz nie dostanie

najpierw daj na piśmie żeby to usunął w określonym terminie i dopiero od tego dnia przysługuje zapłata jak się nie dogadacie

 

Wiem, że stary temat, ale... Bzdury opowiadasz. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Za bezumowne korzystanie przysługuje zapłata wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×