michal135791

MTZ 80 przedni napęd i turbina

Polecane posty

Jaki koszt kupna i założenia turbiny i przedniego napędu do mtz 80 ? Turbina da 10 - 15 km więcej wiec chyba sie oplaci zalozyć . Jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

koszt samej turbiny to 1300zł http://allegro.pl/rolnex-turbosprezarka-mtz-tkr6-tkp6-tanio-i4167394286.html

a tu masz cały komplet potrzebny do założenia turbiny http://allegro.pl/turbo-zestaw-kpl-mtz-belarus-pronar-kania-walcz-i4193178154.html

co do ceny przedniego napędu to dokładnie nie wiem ale kiedyś widziałem zestaw za 6 000zł, był on wyciągnięty z rozbieranego na złom mtza i nie wiadomo co tam było w środku i czy nie było by trzeba go wyremontować i dopiero założyć.

 

Moim zdaniem nie za bardzo się opłaca takich modyfikacji wprowadzać, lepiej sprzedaj tego co masz i dołóż trochę grosza i kup już z przednim napędem i jak chcesz to z turbiną


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Pomysł wydaje się bardzo fajny, turbo poprawi osiągi, napęd napewno poprawi trakcję i zwiększy uciąg! Co do ceny to turbo w granicach 1000, 1500zł Z napędem będzie większy wydatek, no i kupując przedni napęd z odzysku trzeba się liczyć z tym że może coś z nim być nie tak. Więc podliczając koszty i robociznę może lepiej poszukac coś z turbo i napędem w oryginale? Więc podliczyć koszty i przemyśleć czy opłacalna taka modywikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dołóż sobie do tego rozbieranie skrzyni i montaż koła pośredniego. Ogólnie jest na temat turbiny cały wielgachny temat i nie widzę sensu drążyć to samo tutaj.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak sie znasz na mechanice albo masz dobrego mechanika przy sobie to ok jak nie to sprzedaj tego i kup 82 TS taka moja dobra rada bo jak widze tuningi ruska przez domorosłych mechaników to mnie strzela nie powiem co ...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

kolega chciał do białoruśki założyc napęd no ale jak usiedliśmy i obczailiśmy co tzreba by było przerobić to mu się odechciało :D powiedzial że wstrzyma sie z rok no może 2 i kubi jakąś belarke ;) A roboty jest od h...a ale wszystko do ogarnięcia! Jeśli ma ktoś trochę zapału to można przerabiać! Ale też bym chyba kupił coś do poprawki ewentualnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

U nas w okolicy gosc rozbiera MTZy i 3000 4000 masz kompletny naped, tylko zamontowac i w pole, czasami cos tam do poprawki, ale dziadostwa nie sprowadza bo nie chce sobie popsuc renomy. Oglasza sie na tablicy http://olx.pl/m/oferty/uzytkownik/nbct/ ale najlepiej zadzwonic do nich, bo nie wszystko maja wystawione.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nic nie trzeba przerabiać. Skrzynię biegów odkręcić od redukcyjnej, włożyć wałek i zębatkę pośrednią, skręcić to najgorsza robota a i tak na niecały dzień.

Ale jeśli miał bym turbo zakładać i z napędem się bawić to wolał bym ciągnik zmienić. Koszty na pewno większe niż przeróbka bo za mtz-ta bez napędu wiele nie dostanie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Na pewno trzeba rozpołowić ciągnik żeby włożyć koło zębate do napędu przodka? W zimę miałem zdjętą pokrywę skrzyni i jak się przyglądałem temu to chyba dało by się przez górę to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej nie bo oś koła pośredniego wkłada się przez otwór który jest na składaniu skrzyni z skrzynia redukcyjna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A moze by sie udalo po zdjeciu przystawki z dzwignia polowe-szosowe?

Trzeba to sprawdzic


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ogrodowa
      Witam mam pytanie odnośnie przedniego napedu do zetora 7211, czy moge zalozyc naped od 7245 na oponach 9,5/9-24 bo tyle sa 16,9-28 i moje pytanie czy to zgerywalo by sie  razem ze sobą??
    • Przez harny666
      Witam,
      Mam ciągnik Massey Ferguson 699 i wystąpił mi w nim problem, podczas ruszania do przodu bez włączonego przedniego napędu po przejechaniu ok 0,5 m, blokują mi się przednie koła i nie da rady jechać, po włączeniu przedniego napędu koła się nie blokują ale strasznie charczy przedni napęd
       
    • Przez Ferdihubi
      Witam, jestem świeżakiem na af.pl szukałem i znalazłem odnośnie napędu ze nie można wyłączyć a mój problem z fergusonem 3060 autotronic 1987r mam taki ze podczas włączania przedniego napędu nie włącza się kontrolka na desce( bywało czasem tak ze podczas jazdy włączała się)  , elektrozawor sprawny(załącza napęd), zarowka w kontrolce tez sprawna , brakuje mi pomysłów gdzie szukać , poratuje ktoś pomysłem ? 
    • Przez AdamKryski
      Witam. W przeciągu 6lat w przednim napędzie  wymieliło mi  3 razy łożyska igielkowe, uszczelniacze obudowę tryb zebaty atakujący, wałek i wszystkie inne.... 3ci raz i tylko prawa strona!!!! Ręce mi już opadają.... 
      Opony przód  9,5-24 diagonalne
                     Tyl 14,9-28 radialne.
      Czy nie powinne  być z tylu 16,9-28 ??? Różnie piszą raz że 14.9 A raz że  16stki....
      Pomocy!!!
    • Przez marciniu94
      Witam. Mam pewne pytanie otóz dwa lata temu kupiłem ciągnik john deere 6506 i zauważylem, że kiedy włącze przedni napęd słychać w skrzyni dziwne dźwięki, takie jakby stukanie, zwlaszcza kiedy jedzie sie na wstecznym. Ostatnio zastanawiamy się nad założeniem do niego tura i stąd moje pytanie czy ktoś wie co to może być, czy może ten typ tak ma. Bardzo proszę o odpowiedz, z góry dziękuje. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj