Bruss

ziemia oddana w dzierżawę córce ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bruss    0

Witam !

Moi teście mają gospodarstwo 18 ha i chcą oddać w dzierżawę swojej córce, moje pytanie czy jest taka możliwość???

Czy moja teściowa dostanie emeryturę jeśli przekaże ziemię w dzierżawę nam ???

Ja z żoną nie mamy wykształcenia rolniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Może wam dać w dzierżawę.

Do emerytury potrzebuje przepisać wszystko, nie może mieć na siebie nic (mówimy tutaj o emeryturze z KRUS ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

musi być przepisane notarialnie żeby dostać rentę z Krus i podstawa to musi być odpowiedni wiek bo inaczej nici z renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Każdy pisze byle pisać a z faktami ma to mało wspólnego, Najlepiej zadzwonić do KRUS ( nic trudnego) wszystko dokładnie wyjaśnią. Z mojej wiedzy to żeby dostać emeryturę to trzeba dać w dzierżawę na 10 lat ( można zostawić sobie do 1 ha ) ale nie najbliższej rodzinie czyli dzieci ich małżonkowie, rodzeństwo i nie wiem kto jeszcze ( w KRUS powiedzą ) odpada, ogólnie ma być to osoba obca bo inaczej to z daleka wygląda na przekręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Do mds212

 

Jesteś pewien?? Czy napisałeś głupotę??

 

Jest 10 lat ale dla ludzi obcych, a córka jest zstępną!

 

Przeczytaj jeszcze raz mój post, pomyśl a potem się czepiaj bo dokładnie napisałem że ma być osoba obca a dzieci czyli min. córka odpada.

 

@Polus0 sorry myślałem że do mnie pijesz, nie zauważyłem że do @mds212

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

jakby przepisała jako darowizne ale też przez akt notarialny wtedy podatku nie ma i może przejsć tesciowa na wcześniejszą emeryturę.Moja mama tak zrobiła i w wieku 52lat już pobiera emeryturę bez płacenia krusu ,oczywiście nie całą emeryturę dostaję około 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruss    0

Dzięki za odpowiedzi szczerze mówiąc to dzwoniłem do krusu i powiedziała mi babka że można jutro teście jadą osobiście się dowiedzieć jak to wygląda.

Jak tylko będe miał sprawdzoną informacje to zamieszcze na forum

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruss    0

Witam !\

Potwierdzam informację dostaniemy dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Jak byś mógł to podaj na jakiej podstawie prawnej tak twierdzi twój oddział KRUS, bo według wszystkich przepisów to powinna być darowizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czy aby na pewno nie został przemilczany fakt że wydzierżawiającym/ą będzie zięć/córka?, na pewno ma inne nazwisko i mieszka w innej miejscowości i na pierwszy rzut wszystko jest ok. ale jak kiedyś się wyda to wróżę duże kłopoty, chyba że coś nie dawno się zmieniło o czym nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Raczej nie, w moim oddziale KRUS dowiadywałem się na ten temat, to oczywiście jest wyrok Sądu Najwyższego potwierdzający że można oddać dziecku ziemie w w dzierżawę, ale jest on wydawany s kladzie 3 osobowym (czy coś takiego) i obowiązuje dla danej sprawy, jakby był wydany w składzie rozszerzonym to by obowiązywał jak wszystkich. Moze się coś zmieniło dowiadywałem sie pół roku temu. Jak macie jakieś świeższe informacje to podzielcie się z nimi, założyciel tematu milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

często krus odmawia przyznania renty/emerytury przy dzierżawie - zakłada się sprawę w sądzie i KRUS odpuszcza i przyznaje właśnie przez ten wyrok.

Było coś więcej na agrofoto.pl, wiem bo ten temat też mnie interesuje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam jak to jest teraz obecnie z przepisami można przejść na emeryturę wydzierżawiając ziemię swoim najbliższym synowi/córce? Jest ktoś na forum kto otrzymał emeryturę w takiej sytuacji?Czy krus nadal odmawia przyznania świadczenia i trzeba odwoływać się do sądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj