Zaloguj się, aby obserwować  
HItman1999

Jaki agregat uprawowo-siewny czynny wybrać ?

Polecane posty

HItman1999    0

Witam, chcę kupić agregat uprawowo-siewny czynny o szer .3m .Będzie pracował z Amazone Special II i New Holland T5050. Cena maksymalna to ok.15tyś.

Będzie miał do obrobienia 50 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jaka ziemia (ciężka lekka)? chociaż w sumie tutaj kwalifikowała by się talerzówka tylko, bo brony wirnikowej nie kupisz w tej cenie nowej no chyba że chodzi o używane.

poza tym wahadłowa na ciężejszą ziemię i wtedy więcej mocy trzeba niż w tym 5050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to talerzówka, mniejsze zapotrzebowanie mocy przynajmniej i cena rozsądna, firmy to nie doradzę, każdy ma swój gust i każdy swoje chwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

na lekką ziemię to większość jest dobra, ja zwracam uwagę na ciężar maszyny głównie (czasami mylące), sam nie jestem przekonanych do jakichś rzemieślniczych firm debiutujących na rynku, wybór twój, ale brał bym z jakiejś firmy która ma jakieś doświadczenie w produkcji a i przy okazji sprawdzaj zapotrzebowanie na moc bo jedna będzie miała 80 km a drugaa 120 km a niby ta sama szerokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRO-SKLAD    0

ja mam pazurka 3m i bronę hydrauliczna UH45 firmy Staltech i nie narzekam na jakość wykonania i funkcjonalność. Póki co sprawdzją się lepiej niż wcześniej posiadane przeze mnie odpowiedniki niemieckiej produkcji, także polecam firmę Staltech.

 

 

 

brona uprawowo-siewna STALTECH

możesz sobie zobaczyć

Edytowano przez AGRO-SKLAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Ja polecam bometa, mam 3m od dwóch lat, trzy rzędy pazurków, z przodu wałek strunowy z tyłu rurowy, solidnie zrobiony, mocny hydropak na dwa siłowniki, choć słyszałem że talerzowe są lepsze ale droższe, w każdym razie za 10k lepszego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z broną aktywną 3m + siewnik to miał by co robić bo lekko by nie miał chyba że powoli byś jeździł z samą 3m broną miał by już co robić. Więc szczerze mówią popieram kolegów powyżej i polecam agregat bierny jeśli nie musi być nowy to polecił bym coś używanego zagranicznego. Jeśli musi być nowy to aby nie jakiś garażowej roboty co to pełno tego jest nowe za niską cenę ale niestety kosztem jakości. Jeśli mówisz że talerzówka za ciężka to 3m zawsze możesz kupić na podporze i ciągnik tak nie odczuje przy transporcie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

http://www.korbanek.pl/spolka/ws/pl/rabe/siewnik_ecodrill_turboseed/siewniki_zbozowe_mechaniczne_rabe.html

co sądzicie o powyższym agregacie uprawowo siewnym? fakt że brona waży 1050kg z wałem packera i może pracowac z ciagnikiem o mocy max 230KM zasługuje na uwage przy cenie zestawu rzedu 90tys netto?:) czy moze wybrac inna firme typu kverneland, amazone, kuhn, sulky... it.. prosze o opinie i ewentualnie cene oraz wage zestawu. Z gory dziekuje za porade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ja z doświadczenia polecę rabewerka lub kverneland ng 300 - niszczą perfekcyjnie bryły w piach, ewentualnie Khuna, ale z tym wzmocnionych. U mnie ziemie 1-3 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj