ziutek92

Siewnik pneumatyczny kongskilde ulepszenie, dodanie czujników.

Polecane posty

ziutek92    43

Witam potrzebuje pomocy jak zrobic zaby widziec kiedy dana sekcja w seinbiku nie sieje dodam ze sekcja jest napedzana lancuchem i ma zabezpiecznia w postaci 4 kolkow plastikowych jezeli kolki zostana zsciecte lanchu przestaje sie krecic i wtedy aby sygnalizowało ze dana zekcja z siewnika nie sieje aq druga opcja to zasyp ziarna aby wiedziec kiedy juz sie konczy ziarno rozmawiałem z gosciem ze mozna zastosowac czujnik do ktorych podam linki http://allegro.pl/czujnik-fotoelektryczny-g18-3a10pc-fvat-wroclaw-i4122635677.html http://allegro.pl/czujnik-pojemnosciowy-cm30-3015pc-fvat-wroclaw-i4122635712.html prosiłbym o fachowa pomoc i roziwaznie problemu z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoj1    3

do tych siewników są specjalne komputery sprzedawane w zestawie z siewnikiem sam posiadam taki z komuter i wyświetla która sekcja nie sieje w razie scięcia kołków bądź jakiejś innej awari z kolei jeśli chodzi o ilość ziarna w zbiorniku to nie ma w nim takiej opcji wyświetlania w tym komputerze kiedy skończy się ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

wiem ze mnozna dokupiuc ale koszt to ok samych zeby widziec czy sekcja dana sieje to kosztuje 5tys a zeby widziec ile ziarna tez jest mozliwosc dokupienia oryg komputera ale koszt ok 10 tys i w sumie ok 15 tys :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

do zasypu ziarna to mógłbyś użyć czujnika pojemnościowego a do sprawdzania czy któraś sekcja nie sieje czujnika indukcyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O optycznych czujnikach zapomnij. Do poziomu ziarna tylko pojemnościowy, tutaj problemów nie ma, podłączasz tylko zasilanie i np. LED, która będzie sygnalizować obniżenie się poziomu ziarna poniżej czujnika. Co do sygnalizacji napędu można użyć pojemnościowego jak i indukcyjnego. Musi być zamontowany przy kole zębatym. Sygnał wyjściowy z czujnika będzie wtedy falą prostokątną, którą należy scałkować i wtedy również można sygnalizować zatrzymanie wałka LED-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj przy kole zębatym lub przy innej obracającej się części czujnik indukcyjny (obojętne NPN czy PNP) zasil go zgodnie z opisem a wyjście puść na zasilanie przekaźnika czasowego. Kup czasówkę z opcją odliczania czasu pomiędzy impulsami w momencie kiedy ich braknie przez określony przez ciebie czas przekaźnik ten wysteruje diodę bądź sygnał dźwiękowy.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi Ci o projekt tego urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile jesteś w stanie za to zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

tak wyglada pomoc bliźniego jezeli wykonasz całosc na 6 sekcji wraz z kontrolkami typu led zeby nie mrugały tylko swieciły oraz czujniki pojemnosciowe to napewno sie dogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstępnie się zorientowałem w cenach i tak: przy tanich czujnikach z all...., które mają klasę szczelności IP67, czyli bez gwarancji, że wytrzymają choć jeden sezon cena wyniesie 400zł za jedną sekcję. Natomiast dobry czujnik kosztuje 200 PLN, więc 400zł/sekcję wyniesie koszt samych czujników a co za tym idzie ogólny koszt będzie większy.

Natomiast co do pomocy, to pomogłem Ci w poście nr 5, opisując jak to ma być zrobione. Nie licz na to, że ktoś za darmo zaprojektuje Ci urządzenie, za które fabryka chce 15k PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

fabryka 15k pln chce za cały komplet opragromawanie ktore bedzie pokazywac licznik ha? dana predkosc wyznaczony dany areal zasiewu przy danym zaspie itd takze oni za troche rozbudowany sprzet sobie cenia a tu mi chodzi tylko o dwie opcje aby widziec kiedy ziarno sie konczy i kiedy dana sekcja nie sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ok, ale sam widzisz, że czujniki nie są tanie, a tu potrzeba 2 czujniki na sekcję. Do tego połączyć wszystko razem i odpowiednio wyregulować żeby działało. Jak to dla Ciebie za drogo, to możesz spróbować rozwiązanie kolegi @new_profil_luki21, wtedy w zasadzie wszystko sprowadza się do odpowiedniego połączenia gotowych modułów. Wtedy potrzebne będzie 6 czujników indukcyjnych, 6 czujników pojemnościowych, 6 przekaźników czasowych, 12 kontrolek LED obudowa plastikowa i trochę przewodów połączeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

I jak są jakieś postępy w działaniu czy już po sezonie ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryk212
      Witam zastanawiam się nad kupnem klucza pneumatycznego. Zastanawiam się nad dwoma
      https://allegro.pl/oferta/klucz-pneumatyczny-1-2-bjc-1550-nasadki-c-dewalt-7642830739
       
      https://allegro.pl/oferta/klucz-pneumatyczny-1-2-1500-nm-satra-mocny-7650546231
      Dałby rade kompresor tagred 100l 2 tłokowy?
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj