Zaloguj się, aby obserwować  
Dragon1989

Przy odpaleniu mf3080 odrazu podnosi podnośnik i nie rozłącza go

Polecane posty

Dragon1989    0

Witam

Panowie mam taki problem że przy odpaleniu mf 3080 odrazu zaczyna mi podnosić podnośnik i go nie rozłącza dopiero przy wyłączonym zapłonie podnośnik dziala normalnie. Dodam że jeśli właczam zapłon odrazu słychać jak otwiera się elektrozawór od podnoszenia bardzo prosze o pomoc z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Może przełącznik się zaciął w pozycji podnoszenia spróbuj go odłączyć i wtedy odpal ciągnik i zobacz co się będzie działo ewentualnie przełącznik na błotniku zacięty takie moje sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon1989    0

ale dziwne jest to że jak wyłączony mam zapłon to cale sterowanie działa góra dół przełącznikiem pokrętłem i na błotnikach również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Wygląda to na jakieś zwarcie. Może to włącznik, może sterownik w kabinie, albo też któryś przewód jest przetarty. Przy załączeniu zapłonu prąd trafia na obwód i jakimś sposobem trafia do obwodu przesterowania podnośnika w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

U mnie przy wyłączonym zapłonie też podnośnik działa to raczej będzie normalne skoro nie tylko u cb bak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon1989    0

okazało sie że pod panelem EHR sa dodatkowe wtyczki i mechanik przy remoncie skrzyni musiał je spiąć tylko dziwne ze dwa miesiace nie było tego problem odłączylismy z elektrykiem tą wtyczke i teraz cały podnosnik działa bez zarzutów przetestowany dzisiaj przy orce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez Łysy83
      Witam, mam kilka problemów z mf3080, rok 89 skrzynia AB, 32/32
      1. Podczas opuszczania i podnoszenia podnośnika zapala się kontrolka ciśnienia oleju hydrauliki. 
      2. Na włączonym pół biegu tj wolniejszy, biegi 1234 ciężko wchodzą, latarek od biegów łapie wcześniej opór. Na postoju i na szybkim połbiegu jest ok.
      Powyższe usterki pojawiły się wcześniej ale zignorowałemje.  Teraz pojawił się problem z wyłączeniem biegów B jeden zgrzyt przód i tył . Na A jest wszystko ok. 
      Z tego co wiem to biegi B też załącza hydraulika.
      Zrobiłem pomiary ciśnienia.  No i na wyjsciach hyd. 180atm, na wspomaganiu 160atm  A w miejscu czujnika niskiego ciśnienia 15atm A powinno być 17. Czy ktoś może coś doradzić od czego zacząć. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj