Skocz do zawartości
marko06060

Zetor Forterra 130 HSX vs Valtra N103.4 HiTech

Polecane posty

przemek28_28    41

u mnie sasiad ma hsx 140 i narzeka. kupil go w zeszlym roku mocy mu nie brakuje ale mowi ze ciezko chodzi skrzynia i cos o rewersie wspominal. ja tez sie zastanawialem nad hsx ale 100 pojechalem z kuzynem do jednego z dilerow bo kuzyn znal sprzedawce bo bral od nich sporo sprzetu. wiec koles odradzal mi hsx pod tura. mowil ze przy czestym uzytkowaniu dzieje sie cos tam ze sprzeglem. ze jeszcze nie do konca jest dopracowany.a poza tym bylem kiedys na pokazie wiec 140hsx i brona talerzowa 3m pod gore toczyla sie 4-5h na godzine. talerze byly 610 a bylo naprawde plytko robione.

Ulman    288

Wracając do tematu głównego. Osobiście przez moment miałem podobne rozterki. Za te same pieniądze napewno od Zetora dostaniesz więcej mocy. Jeśli chodzi o komfort , wykonanie, trwałość to napewno wygra Valtra. Ja kupiłem N101 HT rzutem na taśmę (jeszcze bez Adblue) w grudniu. Przekonało mnie że cała "d*pa" czyli skrzynia i tylny dyferencjał jest taki sam jak w serii T która dochodzi do 200km. Silnik z mojego modelu można zapewne "wzmocnić" o ok 20 km bez strachu że on albo podzespoły nie wytrzymają. W serii Hitech jest stosunkowo mało elektroniki co też jest plusem.

Stosunkowo ciekawa mogłaby być Kubota 135 ale to już chyba nieco inne pieniądze.

KlakacZ    16

Widzę że temat dawno nie ruszany :D
Wuja kupił Valtra n103.4  z turem Quicke Q56.

Narazie ma 13 mth ale opinie wam mogę dać po 50 70 mth albo 100

w transporcie powiem że baja ;)
Super Skrzynia(Hitech) 4 biegi 3 półbiegi i 2 zakresy

Cichuta i oszczędna i komfortowa ;)
jak za te pieniądze ma dużo w podstawie :)
Aby dobrane 3 wyjscie hydrauliczne :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    67

bo ta Nka to ma jeszcze stary tył i skrzynie z "kanciaków", sam mam 6550 Hitecha z 2002 roku i ponoć sprzety nie do zdarcia, skrzynia fajna choć mogłyby być 4 półbiegi a nie 3 (w starym masseyu 3120 brat ma 4 ).

KlakacZ    16

No zamiast reduktora biegów ( w Nce H i L) 4 półbiegi i 4 biegi ;/

Sorka tur X56 xD
Tył ma jak seria T :D

Mikruss    67

ja mam w kanciaku 3 zakresy  4 biegi i 3 pod obciążeniem, w Nce trzeci zakres był za dopłatą ale i tak bezużyteczny..

bocecek087    14

witam w moim zetorze forterra 135 przy przebiegu 550 motogodzin muszę wymienic uszczelkę pod głowicą miał już też ktoś coś takiego ???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się