Ferdek07

Byczek czy jałówka, czy u was też rodzą sie na przemian?

Polecane posty

pawel3334    0

U mnie krowa zawsze rodziła byki tylko przed sprzedaniem miała jałówkę która nie została cielna :angry: a kolegi krowa raz cieliczkę a raz byczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas od ponad dwóch lat rodzily sie same jałówki a właśnie przedwczoraj urodzil sie byczek :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Jest nasienie seksowne ras mięsnych. O ile pamiętam to sprzedaje je firma KONRAD z Łomży. Ale nie wiem czy stosowanie takiego nasienia opłacalne(w bydle mięsnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Plemniki z informacją genetyczną XX są troszeczkę cięższe więc XY-samiec porusza się szybciej niż XX, jeżeli trafią do rogu macicy przed komórką jajową i tam osłabną to ustąpią miejsca XX które połączy się z komórką jajową dając początek żeńskiej zygocie -czyli przyszłej jałóweczce:) Jeżeli optymalny termin krycia następuje 12- 18 godzin po wystąpieniu objawów latowania można określić moment krycia aby mieć byczka lub jałówkę. Oczywiście zawsze nasienie może być mocniejsze i zależy to od predyspozycji kojarzonych zwierząt.

Nasienie seksowane nie daje gwarancji że będzie dziewczynka, daje ok90% nadzieję, nie wszystkie plemniki da się oddzielić labolatoryjnie, seksowane w Polsce pochodzi od cogen na zlecenie różnych firm, ja bym proponował nasienie z poznania w 2008 mieli 12 byków w pierwszej 20 w Polsce seksowane też mają.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

U mojego wujka to rożnie nieraz 3-4 krowy urodzą same byczki a później następne 3-4 same jałówki tylko pech chce ze często rodzą się byczki mleczne niż jałówki a jałówki mięsne częściej niż byczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W tym roku jak nigdy mam same jałoszeczki nie wiem co to już za rok;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas też na razie dobrze na 4 wycielenia 4 byczki zobaczymy co będzie jak zaczną się majowe wycielenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

U mnie jednego roku rodziły się same cieliczki że trudno o byczka było i musiałem kupować z koleji następnego roku było na odwrót ale mam w stadzie jedną krowę która jeszcze nigdy nie urodziła byka miała same jałówki a jest u nas już 9 rok :D:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bywa różnie, raz byczek raz jałówka, ale ostatnio zaczynam kryć krowy nasieniem sexowanym żeby były jałówki :D Czekam co się urodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po ile jest takie nasienie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy kryjesz sam czy z usługą inseminatora. Inseminator u mnie kasuje za to 200zł + zastrzyk na pękniecie pęcherzyka żeby zwiększyć skutecznosc to 220-230 wychodzi, ale u mnie zaciela mi brat to za usługę nie place to wychodzi do 125-150 zł max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

A ja miałem 2 lata temu na 20 wycieleń 19 to były jałóweczki :D teraz to tak normalnie raz tak raz tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mogę śmiało powiedzieć że jest przewaga byczków od początku roku do lipca na 16 wycieleń było 14 byczków i 2 jałóweczki która po kilku dniach odeszła na drugi świat. Noi od lipca do obecnego czasu to się rodziły na przemian choć zdarzyły mi się bliźniaki (byczki).

 

Co się urodzi to zostaje do chowu chyba że jakaś choroba poważniejsza ale nie patrze czy duże czy małe ważne żeby w ciągu dwóch lat miało te 600kg. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj