Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mareqkrk

52-11 Jaki olej hydrauliczny i ile litrów ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareqkrk    0

Cześć,

Zastanawiam sie jaki olej hydrauliczny nalezy zapodać do zetora 52-11.

Akutalnie mam tak, że jak traktor jest zimny to podnośnik w miare szybko działa,

a jak sie nagrzeję to bardzo wolno podnosi. Do tego olej jest jakby spieniony.

Stad moje pytanie, jaki olej tam należy wlać i ile litrów.

Co wiecej, jak traktor stoi przodem wyżej niż tyłem to podnośnik podnosi szybciej,

a jesli stoi przodem w dól, to w zasadzie nie chce podnieść.

Wiem, że to może byc coś np z rozdzielaczem, ale zaczne od oleju ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez mareqkrk

JD1052    79

To raczej nie wina oleju... masz gdzieś wewnętrzne przecieki w układzie hydraulicznym, dlatego olej sie pieni i po rozgrzaniu gdy olej jest rzadki to bardziej ucieka na lewo, lub też pompa zmęczona jest życiem... A co ilosci przeciez jest miarka i na nia patrz a oleju zawsze kup w zapasie a nie na styk-nie rozumiem takiego myślenia...

Edytowano przez JD1052

leszekd    80

Na pewno nie wlewamy oleju hydraulicznego do podnośnika w zetorze tylko hydrauliczno przekładniowy.

Wiadomość z agroFakt.pl

wlamaj1    34

Co wiecej, jak traktor stoi przodem wyżej niż tyłem to podnośnik podnosi szybciej,

a jesli stoi przodem w dól, to w zasadzie nie chce podnieść.

Wiem, że to może byc coś np z rozdzielaczem, ale zaczne od oleju ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

To wskazuje na to że masz mało oleju i dlatego się też pieni. Oleju powinno być około 25 litrów (środkowa kreska na bagnecie w korku wlewowym). Jeśli chodzi o lepkość to SAE 80W i jakość API GL4 - hipol o tych parametrach wystarczy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez grzechqp
      mam pytanie czym różnią sie te 2 ciągniki i jeszcze 1 który lepiej sie nadaje na ciągnik poocniczy zetor 5211 czy mf 255(u3512)
    • Przez Gregu
      Witam,
      Potrzebuje pomocy- mam Zetora 5211, rok prod. 89r. Chce założyć do niego wspomnaganie bo po 1. cięzko juz ukręcić tą kierownicą 2 są duże luzy w układzie kierowniczym i poradzono mi ze jak założe wspomaganie to te luzy nie bedą odczuwalne.
      Wiem, że jest jakies serwo wspomaganie produkcji Tureckiej które można kupić za ok. 1400 zł (kompletne do założenia) tylko nie dają na nie gwarancji. Mozna tez kupic orginalne Czeskie ale tu juz sam siłownik kosztuje ok 1100 zł a gdzie pompa i reszta... wyjdzie pewnie razem koło 3 tysi. Czy może ktoś wie gdzie można kupic ten Turecki komplet ??
      Czy ktoś wie czy można założyć do tego Zetora wspomaganie na orbitrolu? ile by to kosztowało i czy jest lepsze niz serwo?
      z góry dzieki za wasze podpowiedzi
    • Przez malolat
      Cześć,

Poszukuję ciągnika na gospodarstwo 12ha mam urususa c-330 i przydalby się nowy, mam plug 5-skibowy, skiby sa normalne tzn takie jak np. u 2 skibowki do ciapaka. Mam przyczepę 12 ton i c330 juz nie daję rady.

Proszę o pomoc
    • Przez utek
      Witam! Przymierzam się do przekładki silnika w 60-siątce, gdyż obecny niestety jest w tragicznym stanie. Docelowo miałby to być silnik z zetora 5211, wiadomo 3 cylindrowy. Czy ktoś z was może posiada c360 w takiej konfiguracji, ewentualnie orientuje się jakie przeszkody stoją na drodze takiej modyfikacji.

Pierwszy zauważalny problem to obudowa rozrządu i przednia belka. Ci którzy przekładali silniki z 7211 pisali o wymianie obudowy na tą z c360. A co w przypadku gdy obudowa w zetorze jest bez wspomagania? Pasuje wtedy, czy również trzeba przekładać?

Kwestie kosmetyczne, jak krótsza maska odkładam na razie na dalszy plan.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez maniek1986
      witam mam problem z swoim zetorkiem ostatni skonczyłem orac i wruciłem do domu zobaczyłem ze zeti kopci na biało i nie wkreca sie na obroty do konca a gdy go zgasiłem to odpalił ale nie odrazu musiałem troche go pokrecic myslałem ze to moze koncówki wtrysków lub pompa ale wszystko jest oki na nastepny dzien przyjechał do mnie mechanik odpaliłem go i zaczeło cos stukac w silniku i powiedział ze moze to byc pekniety wał albo rozrzad moze ktos z was miał taki przypadek i wie co to moze byc pozdrawiam