Gość Profil usunięty

Agro - masz SN 300

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Poproszę o opinię tego siewnika na pewno kilku użytkowników się znajdzie głównie chodzi mi o jakość przekładni czy wysiewa tyle nasion na polu jak w próbie kręconej pewnie jest podobna jak w SR 300 także proszę również o opinię posiadaczy tych siewników. Zdaję sobie sprawę, że szału nie ma co do jakości itp. nie jestem zwolennikiem takiego sprzętu i w ogóle nie oglądam polskich maszyn ale być może będzie trzeba kupić nowy siewnik i padnie na polski bo na 13 ha nie będę kupował poettingera nowego i proszę darujcie sobie komentarze typu na co mi taki siewnik na taki areał po drugie niech wypowiadają się użytkownicy którzy mają do czynienia oraz kontakt z ta firmą (chodzi tylko o siewniki o agragatach itp nie chce słyszeć) Koń pociągowy to ares 550 rx 95 KM turbo skrzynia 32/32 700 kg na przodzie, 8300 kg tuz, 5 ton wagi, szerokie gumy, także proszę go nie porownywać z lekkimi 100 KM typu nh td, kuboty case jx itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja mam SR 300 i nie mam problemu ze skrzynią przekładniową tj ilością z próby kręconej a z tym ile wysiewa podczas pracy chociaż czytałem na Af że zdarzają się przekłamania właśnie w tym SR 300 ale nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Ja przy zmianie ustawienia pokręcę kilkanaście razy pierw żeby się wszystko ustawiło a później dopiero kręcę do próby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz może redlice talerzowe z kółkami kopiująco - ugniatającymi ??? wiesz jak to się sprawuje ? masz scieżki technologiczne ?

A w ogóle to kolega niedaleko mnie chyba.... okolice ch*jnic ? Człuchowa ? ja niedaleko Tucholi :D

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Pod ch*jnicami, redlice zwykłe a ścieżki to sam sobie zamykam lejki bo mimo wszystko szkoda mi około 2000zł na taki bajer, jak chętny to zapraszam do mnie, napisz na priv to adres podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

A ja posiadam sn 300 zakupiłem go w marcu 2014 próba kręcona do tabeli różnica ok 20kg szału nie ma ,plusy duża skrzynia zasypowa ,wysiew talerzowy z kółkami dogniatającymi minusy jakość wykonania ,wejście z boku , tylko 24 sekcje wysiewające no cóż ale agregat siewny wart swojej ceny  u mnie chodzi z proximą power 110 z turem bo bez tura przód za lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

ODkopie ale co ma tabela do dokłądności siewu? W tabeli podane są tylko orientacyjne normy wysiewu na danym "przełożeniu" po to sie robi próbę kręconą.

Ja posiadam sr300 i po zasiewach 19ha poplonów z gorczycy (17kg/ha) pomylił sie o 4kg względem całego areału więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 343
      Witam.Przymierzam się do zakupu talerzówki szerokość od 4 do 4,5 m  do 35 tys .Zastanawiam się jaką firmę wybrać sprzedawca poleca mi euro masz (pierwsze słyszę o tej firmie) ,ale jemu bardzo nie ufam bo to chyba wiadomo ,że każdy swoje będzie promować , rozważałem agro masza fajnie nawet to wygląda tylko nie wiem czy jakość poprawiła się jego mam agregat uprawowy z tej firmy 5 letni to stal słaba pęka i rozciąga się. Tyle tych firm jest do wyboru ,że nie wiem co wybrać ,może ktoś coś doradzi lub powie co ma i czy warto w to wchodzić.
    • Przez mariusz4321
      Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po zimie czujnik nie działa- wskazówki nie odchylają się. Wszystki przewody i płytki w puszkach są sprawdzone. W poprzednim sezonie układ działał do samego końca żniw. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez patryk072
      Cześć, mam takie pytanie, chcę dokonać zakupy pługu, nie bardzo chciałbym wydawać dużo pieniędzy na zagraniczne pługi, mój budżet to około 30-32 brutto, myslałem o zakupie pługu Unia IBIS L 3+1 , znajomi wspominają również o pługach Agro - Maszu tutaj ceny są dużo niższe, pług ciągny będzie New Hollandem T5060 106km, dajcie znać jakiego najlepiej dokonać zakupu według was!
      Dzięki!
    • Przez rolnikcasejx70
      Witam chciałbym zaczerpnąć trochę opinii użytkowników tego pługa zwłaszcza ten model z odkładniami kvernelanda, chodzi o jakość wykonania i efekt w polu. 
    • Przez kangur95
      Sprzedam siewnik rol masz identyko jak poznaniak 2.7m 6.000 do negocjacji serdecznie polecam pierwszy właściciel
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj