Zaloguj się, aby obserwować  
farmer161

Monosem ng4 plus zaniża wysiew nasion

Polecane posty

farmer161    0

Witam

mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...

tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....

przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...

jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,

czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

Pozdrawiam


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

A sprawdzałeś czy równo są nasiona w rządkach? Miałem podobne objawy, okazało się że wystarczyło napiąć pasek wieloklinowy dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukas980912
      Witam mam zamiar zakupic siewnik do kukurydzy ale za bardzo nie wiem jaki mam trzy nad ktorymi sie wacham oto linki 1.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-monosem-4-rzedy-CID757-IDdfhuN.html#17e08f7305
      2.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-becker-CID757-ID9fIp1.html#17e08f7305
      3.http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-gaspardo-4-rzedowy-CID757-ID9AQXW.html#17e08f7305
      Zastanawiam sie nad tymi siewnikami lubsiewnikiem mechanicznym
      Z góry dzięki 
    • Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
    • Przez mercurial2000
      Witam, mam problem z normą wysiewu ziaren w monosemie 4 rz, stopkowym. Maszyna nowa, bardzo prosta. Ustawiam dawkę nawozu - leci co do kilograma, ziarna przy odpowiednim ciśnieniu dobrze się trzymają tarczy, sieje się lekko. Ale co inne pole i ziarno to norma wysiewu ziaren ma rozstrzał od 500 szt do 10 tys. na hektarze... Przecież takim siewnikiem to nie da się jeździc na usługę, bo klient chce tyle, a ja mu mówię "Panie, zobaczymy w trakcie"... Jasna cholera mnie bierze i nie wiem co zrobic. Z licznikiem też nie mogę dojsc do ładu - po kalibracji prędkości na 122 m i przy prędkości 7,5 km/h traktora na liczniku siewnika wyświetla się prędkosc od 7 do 9 na h. Zwiększam liczbę impulsów, i tak to nic nie daje. Co pole to też inaczej liczy. I np zasieję 3 ha, a wyświetla mi, że zasiałem 3,4 ha... Kazdy chwali te siewniki, a ja swój najchętniej utopiłbym w jeziorze...
    • Przez Grzesiu95
      Co byście polecili z tych dwóch siewników, chodzi o siewnik 4 rzędowy na redlicach talerzowych, cena podobna, monosem nieznacznie droższy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj