grzesieks345

Claas Consul - problemy z hydrauliką

Polecane posty

Witam.

Niedawno zakupiłem consula i jest to mój pierwszy kombajn a instrukcja po niemiecku i nic nie rozumiem. Problem jest taki, że motowidło i heder się podnoszą ale opuścić ich już nie da rady. O co chodzi? jak to opuścić? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

dolej oleju hydraulicznego do zbiornika (odpowiedniego) i zwiększ obroty, jak są braki to może się zdarzyć taka sytuacja że opuścić nie możesz, ale ja jestem tylko użytkownikiem deutz fahr M900 więc nie gwarantuję że to to, ale podobne sytuacje się zdarzały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Albo masz wyrobioną tę dźwignie od sterowania hydrauliką i jak za lekko pchniesz do przodu to nie otworzy rozdzielacza. Pchnij mocno do przodu jak nie pomoze to rozbierz i sprawdź czy wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

właśnie chciałem pisać jak kolega wyżej. U mnie też podnoszenie to lekko dźwignią i idzie, a na opuszczanie musze porządnie przycisnąć i idzie. Gdyby było mało oleju to by opuszczał, a przy podnoszeniu by wył i na zgaszonym kierownica mogła by lekko chodzić, ale to już musi niemal nie być oleju :D Wiem po swoim Consulu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja tylko tak rzuciłem na przykładzie fahra, u mnie jak jest mało oleju to heder podnosi (ile olej pozwoli) ale z opuszczeniem jest problem. co do kierownicy to na zgaszonym i tak chodziła ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver94    0

Witam . mam nastepujacy problem otoz zauwazylem ze wariator jazdy dziala na bardzo malym zakresie. Pas na kole talerzowym tu gdzie silownik nie wychodzi wyzej jak do polowy wysokosci kola .natomiast w kole pasowym pas nie wchodzi glebiej jak 1-1,5cm.comoze byc prxyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przyczyny mogą być dwie za mało oleju co już na pewno wykluczyłeś i siłownik nie wychodzi, druga opcja to problem z siłownikiem poszły uszczelniacze i przepuszcza co uniemożliwia wypchnięcie talerza i trzecia to taka że zapiekło się na ślizgach bo nie było smarowane i teraz nie może wypchnąć. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver94    0

Hmmm silownik rozbieralem wydaje sie byc wszystko okej. Tak sobie mysle ze to kolo pasowe wychodzqce ze skrzyni moze byc zapieczone w skutek czego sie nie rozsunie , probowalem nabic smaru ale nie pojdzie. Rozbieral ktos to juz ? Jest jakis patent na demontaz tego kola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver94    0

witam wszystkich uzytkowników. orientuje sie ktos jakie cisnienie jest w hydraulice ? ja w swoim zmierzylem na 3 wyjsciach (tj heder, motowidło  i przyspieszacz) i cisnienie wskazywało nastepująco 90,90, 87 bar.  i chciałbym wiedziec  ile nominalnie było barów? bo mam problem z przyspieszaczem . a konkretnie to pas nie wychodzi wyzej jak do polowy koła  w skutek czego  przyspieszacz ma bardzo maly zakres  co znacznie utrudnia jazde. pas jazdy jest prawie nowy w tamtym sezonie zmieniony , uszczelnienia silownika  nowe , (niema wycieków) olej w hydraulice jest .  zastanawia mnie tylko  czy to cisnienie w hydraulice nie jest zbyt niskie.

Edytowano przez Laver94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj