Polecane posty

kozulek2    228

nie wszyscy i nie naraz płacili kolego , żyją jeszcze tacy co nic nie płacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

moi płacili a czemu ja mam płacić na kogoś kto nigdy nie płacił.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

bredzisz chłopie, bredzisz, wystarczy zlikwidować przymus odkładania składek, bo to i tak niewydajny system który padnie za kilka-kilkanaście lat.

a pieniądze poszły na "miłe urzędniczki" nowe siedziby, konferencje, wyjazdy


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

NFZ leczy nas z pieniędzy a nie dba o nasze zdrowie. Finansują prywatne koncerny chemiczne z naszych pieniędzy. Kto widział żeby jakies operacja kosztowaly po kilka set tysięcy.

NFZ refunduje lek na raka który produkuje Bayer i za miesięczna kurację płaci 17tyś netto w aptece jest dostępny za 20tyś , ten sam lek wyprodukowany w Indiach i ogólnodostępny w tym kraju kosztuje 170 dolarów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Kiedyś nie było ZUSu i KRUSu i ludzie żyli i mieli się dobrze. Kiedy panował zdrowy system to mężczyzna był w stanie utrzymać niepracującą żonę i piątkę dzieci(Około 100 lat temu). A co to za opieka państwa na poziomie 800 złotych na miesiąc? Darekpol, przepraszam, że się wyrażę, ale jesteś niereformowalny.

 

Polecam poczytać jak wyglądało życie ludzi na wsi przed pierwsza wojną i w wieku XIX. Co działo się gdy przekazali gospodarstwa następcy. I oczywiście polecam poczytać kto budował tzw. "wycug" i dlaczego spotyka się to głównie na terenach śląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Johnson,

czyli jaką masz receptę na uzdrowienie systemu? Myślisz, że socjalne rozwiązania wszystko załatwią? Każdy powinien odkładać na siebie, a nie na jakiegoś emeryta Kowalskiego, który zaczął emeryturę dopiero pobierać. Wyznaję zasadę - jak dbasz, tak masz. Jeżeli za życia z lenistwa nie chciało się komuś jakiegoś kapitału zbudować, a miał możliwość, to dlaczego na społeczeństwie ma ciążyć zabezpieczenie finansowe jego dalszego bytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Cały patent że popieram twój pogląd i zgadzam się z nim w zupełności. Gdybym mógł nie płacił bym składek na emeryturę kosztem zabezpieczenia przyszłości mojej i żony już od teraz. Całkowita racja! Ale umówmy się ile jest takich ludzi którzy myślą przyszłościowo - przestrzennie - ekonomicznie, w kraju gdzie większość zarabia 1200zl ? Ja i Ty powiedzmy że wiemy jak się zabezpieczyć, jest nas 2 na 20 niewiedzących - można powiedzieć że będą musieli się jakoś nauczyć tego. Powiedzmy że mnie to przekonuje. A co będzie z takimi jak mój ojciec - 61 lat całe życie płacił składki, chory i nie da rady nagle robić nową karierę - wpada korwin i mówi że nie ma emerytur ? Zwyczajnie się tego boję, bo oprócz obrazu w tv gdzie jest pięknie tak że Paul Mcartney łapie się za głowę gdy widzi 10 lat polski w UE, jest też 70% polaków nie zarabiających tak że można odkładać co miesiąc coś na starość. Jeśli natomiast twój Kowalski jest zdrowy a wykorzystuje system i siedzi na każdym socjalu jakim się tylko da to jestem jak najbardziej za tym żeby albo poszedł do pracy albo zdechł z głodu na środku ulicy - sory taki klimat mamy. Jaką mam receptę na uzdrowienie systemu? Nie mam żadnej - 6 lat nauki, w planach kolejne 4 i nie wiem. Wiem tylko że boje się ustroju z niewidzialną ręką rynku która będzie dotyczyć tylko nas (obym się mylił) a nie "ich". Z dwojga złego jeśli miałbym wybierać nasz polityczny beton PO PiS PSL SLD TW a Korwina to wybór jest oczywisty że charyzmatyczny pan z wąsem wygrywa. Dziwie się tylko narodowi że PO PiS po tylu latach, zmianach nazw, w sondażach maja razem 60% Ten naród potrzebuje chyba umierać z głodu żeby przestać wierzyć w te kolorowe spoty wyborcze. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ale nie rozumiecie, prawa nabyte są święte, i nie cofnie Korwin emerytur bo nabyli prawa do emerytury to ją dostaną


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

moi płacili a czemu ja mam płacić na kogoś kto nigdy nie płacił.?

bo ci co nie płacili to przelewali krew dla ojczyzny , mało tego odbudowali ten kraj żebyś teraz mógł ponarzekać

spytaj rodziców jak było kiedyś na wsi ? czy były renty ,emerytury ? kto dał rolnikowi ten przywilej i kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Johnson, tak jak mój przedmówca napisał, Korwin nie zabierze ludziom płacącym emerytur. Oni mają zagwarantowane to, bo prawo nie działa wstecz. Chodzi o nowych ludzi wchodzących w wiek produkcyjny, bo ich dopiero można nauczyć, że da się żyć bez zasiłków, bez dotacji z socjalnej Unii Europejskiej, bez nic niewartej państwowej służby zdrowia itp. itd. Da się to zrobić i wierzę w to, że państwo, które mało ingeruje w życie obywateli, tworzy warunki do rozwoju tym, którym na tym zależy.

 

Panie kozulek2,

z szacunku do wieku piszę "Panie". Nikt nie uszczupla faktu, że ktoś musiał przelać krew i mamy dzięki temu Polskę dzisiaj. Pytanie brzmi: komu zależało na stworzeniu systemu takiego jaki teraz mamy, służącego do ogłupiania ludzi przez środki masowego przekazu, a którzy nie mają aż tak źle, aby się przeciwstawić władzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Korwin jest nikim i nikomu nic nie zabierze- to prawda ;) .

Może i masz rację że trzeba nauczyć społeczeństwo ze trzeba żyć na własny rachunek .

Skoro ta służba zdrowia jest nic nie warta to dlaczego ludzie którzy zarabiają niby takie krocie za granicą , jak zachorują to wracają do kraju ?

 

 

nikomu , ludzie kombinują i naciągają jak mogą

system który jest lansowany przez Balcerowicza jest ok ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Mam nadzieję, że się pomylisz co do tego, że KNP jest niczym i to już niedługo. A skąd masz takie informacje, że w chorobie wracają do kraju? Jak są tam ubezpieczeni to leczą się tam, myślisz raczej o tych nieubezpieczonych. Przykład potwierdzony, Polki, które są w Wielkiej Brytanii zarejestrowane jako płatnicy to rodzą dzieci tam a nie w Polsce i zapewne jak są chore to też leczą się tam, bo po cholerę do Polski wracać? Logiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

jak to skąd ? mam wielu znajomych i nikt z nich się tam nie leczy ....wiesz dlaczego tam rodzą ? dla zasiłku i wracają do kraju ...płatnicy ale czego podatku czy ubezpieczenia ? wiesz ile tam kosztuje leczenie albo ubezpieczenie zdrowotne ??

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

No jak się nie ubezpieczają to wracają do kraju, proste. Żeby trochę funtów zaoszczędzić to podejmują ten trud żeby do Polski wrócić. A normalni ludzie chyba się ubezpieczają jak pracują, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

trochę ? człowieku tam jak zachorujesz na poważną chorobę to parę lat pracy masz w plecy

jak zarabiasz krocie to pewnie że się ubezpieczysz , tylko po co jak większość wraca do kraju żeby korzystać z tej nic nie wartej służby zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

A w Polsce jak zachorujesz na poważną chorobę to nie masz tych lat w plecy? To w Polsce inaczej się choruje na raka jak w Wielkiej Brytanii, jakoś lżej się to przechodzi? Normalnie nie rozumiem Ciebie człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

W 2017 roku deficyt w ZUS i KRUS ma przekroczyć 100 mld złotych. Nie ma żadnej gwarancji czy za 10 lat w ogóle będą wypłacane emerytury, wtedy młodzi i starsi zostaną z gołą du*ą na lodzie.

 

W Polsce są sytuacje gdzie ludzie zdrowi są poddawani leczeniu przeciwnowotworowym, także u nas może to trochę inaczej wyglądać.

Przecież jeżeli pracuje się w Anglii legalnie i opłaca się składki ubezpieczenia zdrowotnego w tamtejszym funduszu, to tam też leczą bezpłatnie każdą chorobę. No chyba że się jeździ na europejską kartę ubezpieczenie zdrowotnego to w poważniejszych przypadkach odsyłają do Polski.

 

 

http://wmeritum.pl/polski-dlug-publiczny-osiagnie-bilion-zlotych/

 

I niech żadne lewackie ścierwa nie mówią ze jest dobrze, bo jest zupełnie inaczej.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

a co to ma wspolnego z euro-wyborami, przeciez kompetencje euro-parlamentu sa zupelnie inne, popelniacie podobny blad jak wiekszosc kandydatow ktorym pachna euro-srebrniki, a nie maja zielonego pojecia o pracy euro-parlamentu,zakresie jego kompetencji,procedurach, podziale wladzy itp. pada deszcz wiec mialem czas obejrzec kilka debat przed wyborami-wiekszosc kandydatow plecie bzdury, ogolnie sluszne komunaly i daje obietnice ktorych jako euro-poslowie nie maja zadnych szans spelnic-tym bardziej ze budzet unii jest juz ustalony do 20 roku a kompetencje brukseli scisle okreslone.

system emerytalny sie zawali najpozniej w 22 roku i to jest prawdziwy problem a nie wybory na malo wazne fotele.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

widać ważne skoro takie parcie , plotą bo im chodzi tylko o stanowisko i koryto unijne - a to jest hojne....taki Korwin pluje i plecie co się da aby tam się dostać do tej kliki złodziejów , bo tam będzie mu dobrze ... oczywiście wszystkie te brednie co opowiada nijak mają się do rzeczywistości , ale co tam wolno mu :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

kozulek2, nie rozumiesz jeszcze wielu rzeczy w zyciu. Korwin w wiekszosci rzeczy ma racje a jesli nie rozumiesz toku logicznego myslenia tzn. ze albo jestes zaslepiony lewicowa propaganda albo po prostu jestes zbyt malo kompetentny zeby to zrozumiec. Zeby moje slowa nie byly puste to podaj jakas teze ktora glosi Korwin z ktora sie nie zgadzasz a wyjasnie ci ja argumentami i udowodnie kolego, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@marluk, może mi wytłumaczysz co szukać chce w europarlamencie człowiek, który brzydzi się już samym słowem demokracja i określa się jako eurosceptyk? Co go tam tak bardzo przyciąga.

Trochę latek mam, różne partie i różnych liderów pamiętam, ale równie oryginalnego człowieka to ciężko znaleźć na arenie politycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

może jeszcze wyjaśnisz nam przy okazji z czego żyje ten cały Korwin ? .... co on w życiu takiego zrobił albo osiągnął ? co do jego toku logicznego myślenia, to nie dawno taki żyd jak Kraśko go obnażył :D :D :D wsadzi wszystkich złodziei a że nie wie kogo, to nikogo nie wsadzi -ot wielka mi filozofia kosmity

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

@ KRISTOFORn tu masz odpowiedz

 

http://polska.newswe...y,285528,1.html

 

Z czego Korwin żyje? Z publicystki. @kozulek wrzuć na forum wpłaty i wypłaty z poprzedniego roku z Twojego konta bankowego, też chce zobaczyć z czego Ty żyjesz.

Co osiągnął w życiu? Ma sześcioro dzieci. Czemu tak mało osiągnął w polityce? Bo ludzie uwierzyli że będzie im dobrze, i to co mówił Korwin w latach 90 było abstrakcją, a teraz jest rzeczywistością.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to pcha się tam dla takich płytkich powódek, może ktoś w tym kontekście powie teraz o jego mądrości czy działaniu dla wspólnego dobra . Moim zdaniem próżno tu tego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

KRISTOFORn, Korwin zaznaczył, że pcha się do Europarlamentu po kasę. Powiesz, że pazerny z niego człowiek. No cóż, to z czego on żyje niestety nie wystarcza na głoszenie swoich postulatów w środkach masowego przekazu, szczególnie w telewizji w czasie, w którym jest najwięcej oglądających. Co on miał zrobić dla wspólnego dobra jak nie można go oglądać w telewizji, czyli w przekazie, który najbardziej trafia do ludzi. Jak chciał w pierwszej kadencji Parlamentu zrobić lustrację wszystkich czerwonych komuchów to w nocy obalili Rząd Olszewskiego, bo się o własne tyłki zaczęli bać. Nie myśl i dalej głosuj na polityczny beton PO-PiS-SLD i PSL, a obudzisz się za kilkanaście lat z ręką w nocniku. Zauważ, że najlepszy czas antenowy mają partie z Parlamentu, bo czerpią subwencje na partie polityczne z podatków, które płacimy. Mają za nasze pieniądze zorganizowaną kampanię wyborczą. Jak Korwin ma do nich startować w sondażach, a spoty wyborcze w telewizji Kongres Nowej Prawicy pokazuje za własne pieniądze, bo z podatków nie mogą, bo nie są w Parlamencie. Widzisz propagandę czy dalej Ci tłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade
    • Przez KrzysztofWyszyski
      Problem polega na tym że zawiasy puszczają po spuszczeniu z przewodów oleju i było odpowietrzane. Co to może być za przyczyna?
    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj