farmers99

Ładowacz na tylny TUZ

Polecane posty

pimper21    61

ja też mam takie widły zrobione przy mf 255 ale zamierzam kupić turka do niego :lol:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Mam pytanko: zastanawiam się nad kupnem masztu od widlaka do ładowania bel (słoma i siano) i chciałbym się dowiedzieć jak on szybko podnosi. Ładowałbym zetorem 5211. W zeszłym roku ładowałem takim czymś:szpila tyle że pożyczonym i szło bardzo szybko. Dobrze zbitą słomę ładowałem nawet T25. Oczywiście takiej szpili bym nie kupował tylko bym zrobił - wyszła by gdzieś 1/3 ceny z allegro. Maszt miałby jednak większe zastosowanie i mógłbym układać bele w stodole. Wiem,że "jak szybko" to jest pojęcie względne więc orientacyjnie napiszcie ile czasu potrzebuje na pełne wysunięcie maszt około 3,5m, udźwigu około 1,5 tony przy średnich obrotach silnika - 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

a nie myślaleś żeby taki ładowacz zrobic z przodu ciagnika nie musisz cały dzien sie okręcać ;[


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Nie myślałem - w 5211 mam resorowany przód bez możliwości blokowania ;[ a t25 już dawno jest wyrejestrowany więc odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a nie myślaleś żeby taki ładowacz zrobic z przodu ciagnika nie musisz cały dzien sie okręcać ;[

 

do mf 255 chyba zaden ładowacz nie zda egzaminu na przodzie . ja zrobiłem sobie na tył kilka razy sie juz połamał ale go wzmocniłem i teraz juz niema prawa a belki zawsze robie ze świeżo skoszonej zielonki bele sa naprawde ciezkie 2812 z turem a przod i tak mu lata wiec na przud niema co kobinowac do takiego małego ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

U mnie trzeba będzie coś takiego tworzyć


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Ja myślałem żeby dorobić ładowacz na tył ciągnika a do niego: łyżkę do piachu, widły do gnoju i kolce do bel. Jednak podobno bardzo niszczy to podnośnik i tu mam pytanie czy w U C-360 opłaca się coś takiego kombinować?? Dodam że ciągnik bierze ok 1,5 tony na krótkie łapki do palet.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

z czego zrobić widły do bel?

czy gdybym np. zrobił z drutu 25mm to da rade unieść bele słomy ok 150 kg, czy powyginają sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Panowie mam taki dylemat. Mam C-360 i potrzebne mi coś do ładowania bel z kiszonką na przyczepę już ofoliowanych z pola. Kumpel ma od kombajnu siłowniki, i ten od wspomagania mi opyli za 100 no i potrzebuję konkretnych wymiarów żeby coś stworzyć takiego ze smakiem, żeby foli nie rwało i żeby 60 targała spokojnie na przyczepę. (mam wzmocnioną pompę 35L/min) bo szpilę mam. Kiedyś miałem z rur takie coś pospawać jak owijarka samozaładowcza coś w tym stylu jak ta http://moto.allegro.pl/owijarka-owijarki-samozaladowcza-metal-fach-i1210922870.html

ale mi się wydaje że będzie może rwała bele albo będzie kłopot z załadowaniem na przyczepę. Może ma ktoś inne rozwiązania? A jak nie to jakieś szczegóły odnośnie wykonania kopi tego naszego polskiego chwytaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To konketna musi byc ta Twoja przyczepka skoro masz zamiar podjechac pod solidna kaszanke nie zdziwilbym sie ze czasem nie dygniesz belki :)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

No raczej o to że nie podniesie to się bym nie bał. Bo po pierwsze robimy wszystkie kiszonki na pół sucho a po drugie pompa wzmocniona zetorowska nie jakiś szmelc za 170zł 30L na minute zamiast 20. Jak pisałem wcześniej mam szpile i na nich podnosi bez zająknięcia. Zależy mi na tym żeby aby wstawić 6 bel na przyczepę przy otwartych burtach. Fakt że na szpilach jest krótko a żeby na przyczepę musi być troszeczkę dłużej wysunięte żeby bele wsunąć ale i tak się nie boję o udźwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

mój wujo ma coś jak widlak tylko podczepiane na zaczep do tyłu do ciagnika ale mówi że wolałby i tak tór jak bede u niego to zrobie foto i wam pokaże <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Tzw. maszt. Z tego co się orientuje to jest to masz od wózka widłowego, z przerobionym mocowaniem, na 3 punktowy (TUZ), oczywiście są tam też węże do hydrauliki zewnętrznej ciągnika.

Twój wujek wolałby tura, ponieważ nim może podjechać w belą na środek przyczepy, a z masztem tylko na krawędź. ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Dołączę się do tematu ponieważ muszę coś wymyślić do ładowania bel sianokiszonki na przyczepę, myślałem nad masztem od wózka widłowego zapinanego na tylny TUZ i zamiast wideł założyć chwytak do balotów i aby wyszło takie coś:

http://www.metalfach.com.pl/oferta/chwytaki/t-236.html

Chyba że macie jakiś inny pomysł aby załadować sianokiszonkę z łąki na przyczepę i potem z przyczepy na owijarkę i najlepiej tak aby zdjąć bele owiniętą folią i tak aby tej folii nie uszkodzić.

Proszę o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-25    0

może i by zdało egzamin

Edytowano przez t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian321    0

Dołączam sie do tematu a mianowice chcialbym zrobic taki dziobak do bel na tył do t-25. Z czego zrobic ten dziobak chcialbym żeby minimum mozna bylo włożyc bele na 2 rząd na przyczepe. Jaki koszt moze tego byc???

Edytowano przez adrian321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel26    0

Witam

Chciałbym zbudować sam taki ładowacz do obornika na tył do ciągnika. Może wie ktoś jak go zbudować i poda mi odpowiednie wymiary konstrukcji ładowacza. Mój email daniel618@o2.pl Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ale jaki ładowacz co konkretnie. Ja buduje różnego tego typu ustrojstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek997    0

jak w opisie jak i z czego zrobic ładowacz do klocków do drzewa zapinany na tylny podnośnik??

Chodzi mi o takie jak niektórzy maja taka prosta konstrukcje tylko jak to zrobic i z czego?

jak by ktoś mial to prosze o foto

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dabroch8
      Witam.
       
       
      Parę miesięcy temu kupiliśmy tura do ursusa c-385.Bardzo słabo podnosił i miał straszne drgania.Dziś wymieniliśmy pompę hydrauliczna.Szybciej podnosi ale nadal ma straszne drgania nie wiem jaka jest tego przyczyna prosił bym o jakieś rady może ktoś miał już taki problem.
       
      Z góry dzięki i pozdrawiam.
    • Przez romero
      Witam. Szukam tura do celtisa 456, myśle o nowym z firmy INTER TECH. Czy ktoś z was taki posiada? chciałbym dowiedzieć się jak to się sprawuje, jaki ewentualnie model wybrać?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Słyszał ktoś o ładowaczu czołowym MAXI-ROL? Jak się sprawuje, jakie wykonanie?
    • Przez tata1
      Witam
      Stoję przed zakupem ładowacza, oglądam tu i ówdzie.
      Co jest grane, ładowacz Agrimet CX16, a Hydramet Xtreme1 - są identyczne?
      Czyżby Agrimet robił dla Hydrametu te Xtreme?
      Bo chyba nie odwrotnie, przecież Agrimet tańszy. Porównywałem na żywo i nie ma róznicy.
      Chyba nie skopowali jedni od drugich, bo były by minimalne różnice. A poza tym były by problemy prawne zaraz.
       
      Co o tym sądzicie?
    • Przez grudek13
      Witam,
      Zastanawiam się nad kupnem takiego ładowacza, tylko interesuje mnie czy można tym ładowaczem załadować bele na przyczepę i ustawiać bele z sianokiszonki w pionie jedna na drugiej? Bardzo proszę o odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj