farmers99

Ładowacz na tylny TUZ

Polecane posty

Pablo16    93

Dokładnie o to chodzi @farmers99


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

do takiego ładowacza na tył dobrze mieć paletę,jak cabana sie bije potem go na paletę i tym na tył wynalazkiem sie wiezie. :P


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ja mam ładowarke na tylni tuz zrobioną, podnosi na wyskość 3,5m własnej konstrukcji i dwie bele na raz biore. Ale to juzdo ciągnika troche cięższego bo jak 60-tka to troche strach chyba że na przodzie komplet obciążników i po jednym balocie.


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Do noszenia bel to ja zamierzam się w końcu odchamić i kupić cos i najbardziej to jestem za turem 2A do mf 255 (tur 2 sekcyjny) to by był i do gnoju albo taki ładowacz masztowy z chwytakiem do bel z metal fachu to bym zapinał do każdego ciągnika, bardziej jednak jestem za turem tylko boje sie ze w stodole się nie wymadewruje bo i cieżko kierownicą będzie kręcić i z chamulcem się nie zawrócę, a z kolcem na tuz to w każdą dziórę można wjechać i wmanewrować, no ale jak już podnośnik sie kończy w mf to tżeba innego patentu spróbować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

HEJ ;) ,jak myślicie czy ursus 330 da radę podnieść bele sianokiszonki turem ? może ktoś próbował,jeśli tak to z jakim skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

to zalezy jaka bedzie waga jak zbijesz bele bo moze byc tak ze nawet widełek nie wbijesz w bele ale to nie jest dobry pomysł a nie masz mic wiekszego. u mnie 360-3p nie dawał rady podnozic a 330 to nie wiem.

coś na tyl zrób

ja mam zrobione widły z 2 osi od woza zelazinizka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

NA tył w trudnych warunkach jest leprze. przykład na podmokłych łakach gdzie 360 jedna belke weźmie i tyłu fakt nie podnosi ale przyczepnosci juz takiej nie ma a przód wpada od razu. W tedy zaczepiam dziobek do 385 jest w galerii mojej. Jak to zaczepie to kolriny po kolana a 385 spokojnie wali do przodu. Dźwignia się tworzy tył dociąża i leci jak ta lala a 360 stoi w miejscu i się ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

A co powiecie na taki ładowacz który jest na allegro? Czy może ma ktoś taki to prosił bym o opinie? Czy podniesie bele sianokiszonki tym ładowaczem ursus 3512?

 

nie mam takiego samego, ale mam inny, własnej produkcji z widłami hydraulicznie sterowanymi (nawet mogę go już teraz sprzedać)

nie podnosiliśmy sianokiszonki bo nie mamy. gale słomy (150 na 130 chyba) podnosiliśmy c 360 siano też dawał rade.

a ursus 3512 to chyba ma mocniejszy podnośnikod 60. jak chcesz wiecej informacji to napisz na gg moge ci nawet zdjęcie pokazać bo chciałem dodać do galerii ale coś nie moge nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

A oto mój własnoręcznie zrobiony nośnik bel, czasami coś co jest najprostsze jest najlepsze. Zrobiony aby przywieźć rolke z pobliskiego pola do mej stodoły. Nośnik bel (made in garaż) . Rama od polskiej kosiarki "osa" a kieł zrobiony z osi od wozu . Koleś co robił mi belki na usługach, ma podobny lecz konstrukcja jego nośnika umożliwia załadunek belek na przyczepe tzw czwórke lub szóstke , podnosi wyżej.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2101    0

ja też mowie o takim po układania na przyczepę czy też w stogu. chciałbym pokazać zdjęcia ale coś nie chca sie dodać.

takie jak ty samczyk1991 tzn podobne bo ja mam kilka rogów i jak opuszcze to leżą równo na ziemi

 

 

te małe "widły" służ mi do zwożenia słomy z przyległych pól. woże nimi też kostki liści "kiszonych" poprostu służą do wszystkiego

 

 

 

Nie cytujemy poprzedniego posta i jeśli chcesz coś dopisać używaj opcji EDYTUJ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

My mamy takie widełki, są bardzo dobre i pomocne mimo tego, że mam jeszcze dwa tury i ładowarkę teleskopową. Normalnie są same widły, ale ostatnio brat w spawał tą rurę (szuka udoskonaleń), ale szczerze mówiąc było lepiej bez tej rury ;)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

wideł do ładowania i przewożenia bel słomy i sianokiszonki mam kilka i każde mają inne zastosowanie jedne są podobne do tych

http://www.allegro.pl/item662169287_widly_...we.html#gallery

 

drugie podobne do tych http://www.allegro.pl/item665054105_ladowa...ja.html#gallery

 

trzecie są z siłownikiem do załadunku bel sianokiszonki na przyczepę

 

http://img268.imageshack.us/i/img5522c.jpg

http://img268.imageshack.us/i/img5523s.jpg

http://img268.imageshack.us/i/img5524f.jpg

http://img30.imageshack.us/i/img5527.jpg

 

i są na sprzedaż,

 

bo zastąpiło je takie urządzenie

http://img194.imageshack.us/i/img5528pion.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

do bel sianokiszonki mam zamiar kupić maszt od widlaka tylko się zastanawiam czy taki zestaw maszt+bela sianokiszonki nie pozrywają cięgieł w moim u3512??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Zależy jak mokre bele masz zamiar wozić. Nam pękło dwa razy jedno ramie, jedno cięgno jest zaspawane, a drugie jeszcze się trzyma. Jedna belka wzmocniona, bo się gięła. Wszystko jest w galerii.

A co do masztu, to zapewne będziesz musiał przy każdej beli przełączać zawór pod siedzeniem, co nie będzie zbyt wygodne, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Miłej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a po co przełączać ja jak jeszcze używałem masztu do tego celu to miałem zamontowane na sztywno na takich jakby płaskownikach które dostałem przy zakupie i nic mi sie nie rwało ani nie gieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedron276    0

Chciałem zrobić ładowacz do tyłu ciągnika zeby ładować 3 rzędy bel na przyczepe 12t. Mam ciągnik Mf 3085 110 km 4x4 posiada on bardzo wydajną pompe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

może ktoś zmieżyć rozstaw i długość wideł w takim prostym nosniku do belek na tylni TUZ, bo kombinujemy zrobić coś takiego. będę wdzięczny;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Rozstaw 0,87m

Długość wideł 1,6m


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

coo? takie długie?-ja mówię o belkach 120x120 a nie 150x 180 ;) chyba niekt na widłach dwóch belek nie wozi?:( ale dzięki za fatygę -długośc wyjdzie chyba 130, bo mamy traki kawałek gróbościówki, ale co do rozstawu to chyba te 85-50 będzie optymalne.... <myśli>


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

jak ma sie dobrą pompę to czemu by nie hehe. A przezucasz sie na belki czy robisz tylko po to zeby podwieśc te co masz?


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

na razie te co mam, ale takie ustrojstwo się przydaje;] niech no tylko założe tura na kaczaka to i z kostką sie pozegnam-zbyt pracochłonne, ale póki co trzeba się cieszyć tym co się ma ;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

no właśnie też myślę ze te płaskowniki powinny załatwic sprawe a do obsługi masztu wystarczy tylko 1 sekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dabroch8
      Witam.
       
       
      Parę miesięcy temu kupiliśmy tura do ursusa c-385.Bardzo słabo podnosił i miał straszne drgania.Dziś wymieniliśmy pompę hydrauliczna.Szybciej podnosi ale nadal ma straszne drgania nie wiem jaka jest tego przyczyna prosił bym o jakieś rady może ktoś miał już taki problem.
       
      Z góry dzięki i pozdrawiam.
    • Przez romero
      Witam. Szukam tura do celtisa 456, myśle o nowym z firmy INTER TECH. Czy ktoś z was taki posiada? chciałbym dowiedzieć się jak to się sprawuje, jaki ewentualnie model wybrać?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Słyszał ktoś o ładowaczu czołowym MAXI-ROL? Jak się sprawuje, jakie wykonanie?
    • Przez tata1
      Witam
      Stoję przed zakupem ładowacza, oglądam tu i ówdzie.
      Co jest grane, ładowacz Agrimet CX16, a Hydramet Xtreme1 - są identyczne?
      Czyżby Agrimet robił dla Hydrametu te Xtreme?
      Bo chyba nie odwrotnie, przecież Agrimet tańszy. Porównywałem na żywo i nie ma róznicy.
      Chyba nie skopowali jedni od drugich, bo były by minimalne różnice. A poza tym były by problemy prawne zaraz.
       
      Co o tym sądzicie?
    • Przez grudek13
      Witam,
      Zastanawiam się nad kupnem takiego ładowacza, tylko interesuje mnie czy można tym ładowaczem załadować bele na przyczepę i ustawiać bele z sianokiszonki w pionie jedna na drugiej? Bardzo proszę o odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj