Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kielbasa    1

żeby nie ciekło ważne jest dobre dokręcenie nakrętki półosi, czyli tak mocne, żeby tylko nie zerwać gwintu. na półoś nakładasz kolejno:

- bęben

- odrzutnik oleju

- gumowy oring

- tulejka dystansowa

tylko zauważ, że jak masz tą tulejkę, to z jednej strony ma takie wytoczenie, tym wytoczeniem zakładasz ją w stronę bębna. wszystkie uszczelniacze powinny być możliwie najmiększe, im twardsze tym szybciej się wykruszą i nie będą trzymały. pamiętaj też o czystym oleju, bo opiłki ze startych zębów mogą też niszczyć te kondomy :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

dziekuje za rady i schemat ;) . ma pytanie co do tego jak bede odkrecal zwolnice i wyjme pol os to olej bedzie lecial mi ze skrzyni przez pochwe na ziemie czy nie bo tam w pochwie jest uszczelniacz i nie wiem czy konieczne bedzie spuszczanie oleju z skrzyni chodzi o c330 z Gory Dziekuje:)

 

mam pytanie jescze:) jak naprawialem zwolnice wymienialem pol os uczsczelniacze i lozyska na nowe to przez jakies 2-3 miesiace bylo wszystko ok dopiero po tym czasie zaczol olej mi leciec tym otworem pod zwolnico Prosze o rade z Gory Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

kolego nikt od użytkowników tego forum nie wymaga dużo, ale logicznie pomyśl, że przecież olej z pochwy nie będzie ci cieknął od niedokręconej śrubki w przednim kole tylko raczej od jakiegoś uszczelnienia w tylnim moście. ;) normalnie z pochwy olej nie ma prawa się wylać jak simmering jest dobry - nie musisz oleju spuszczać. zlej olej z obudowy zwolnicy i go przefiltruj, i sprawdź wszystkie uszczelnienia jeszcze raz. sprawdź nakrętkę półosi.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

po co filtrować kupić nowy wyjdzie taniej i lepiej. leci ci bo padł uszczelniacz ten co wymieniłeś niestety takie mamy teraz uszczelniacze. 60 3 razy rozpoławiałem zanim trafiłem na dobry uszczelniacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

że cieknie tam z tego otworu to masz dwie możliwości cieknie z pochwy z simeringa jak zakładałeś zwolnice z półosią mogłeś naruszyć simering w pochwie(sam kiedyś tez tak zrobiłem wkładająć półoś stuknołem go i postawił się on koso w gnieździe)lub nakrędta półosi jest za luźno i wtedy oring pod tulejką i simering nad nią nie bedzie trzymał, jak wyjmiesz zwolnice bedziesz widział skąd cieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

zeby ciekl z pochwy to by tym co w pochwie otworem lecial co jest o dolu a to leci z zwolnice otworem co jest pod bebnem . i widac ze jest ciemniejszy olej niz ze skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

to że leci tym otworem spod bebna w cale nie świadczy o tym że nie wycieka z pochwy!, miałem sam taką sytuacje że ciekło tym właśnie otworem z pod bębna a tym pod pochwą nie jak odkręciłem zwolnice okazało się ze uszczelniach w pochwie do wymiany. A pytanie czemu niby ciemniejszy olej tam wycieka ci, jak robiłeś remont 2-3 miechy temu zwolnicy to co nie wymieniałeś oleju na nowy zalałeś stary że ma być ciemniejszy?? I jaki tam olej wlałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

hipol wlalem ale w zwolnicy jest ciemniejszy olej niz z skrzyni z skrzyni jest zolciejszy. a w zwolnicy szybciej sie przepracowuje. i jest ciemniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

no ale nie powiesz ze przez te kilka miesięcy od zalania tak sie wypracował ;)a co do szybkości wypracowywania to bym polemizował ;) ale ok nie tematem postu jest kolor oleju... Jak zdejmiesz zwolnice wtedy dopiero przekonasz się skąd wycieka... I bedziesz wiedział za co się zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

juz drugi raz bede zdejmowal bo wczesniej wymienialem lozyska i uszczelniacze a pol os nie i zlozylem i bylo dobrze przez jakis czas a pozniej olej lecial to zmienilem staro na nowo pol os i tez bylo dobrze przez 2-3 miesiace i do teraz ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

a co z półosią było że ja wymieniłeś na nową?(mój ma ponad 9000 mth i jeszcze półosi nie wymieniałem ba sa ok) jak cieknie to wada nie jest półoś tylko coś źle musisz składać lub za lekko nakędke półosi dociagać jak wycieka ze zwolnicy. Jak bedziesz rozbierał zwolnice to zobacz czy nakrędka nie jest luźna i gdzie wycieka dokładnie czy simering puszcza czy oring pod tulejką... Podatawą jest bardzo mocne dociągnięcie tej nakrędki i jakiś simering miękki jak nakedki nie dociągniesz lub sama się luzuje wtedy bedzie wyciekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

witam nie chce zakładać nowego tematu mam takie drobne [pytanko : mianowicie ucieka mi olej , wycieka pomiędzy pochwą prawą a zwolnicą co może być przyczyna nie rozbieralem nigdy tyłu c 330 i chce przekrojowo wiedzieć co może być na rzeczy ???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

uff... przeczytaj temat od początku i będziesz wiedział wszystko :( to naprawdę nie boli. u mnie zwolnice zaczęły cieknąć po wożeniu delikatnie mówiąc nadmiernych ciężarów ;) , po remoncie generalnym jest okej, ale nie będę się rozpisywał na ten temat, bo nie w tym rzecz.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek39    0

Witam,mam problem z tylnym mostem w moim ciągniku c330 :lol: . W czasie cofania w lewym kole w zwolnicy słychać dżwięki niezazębiających się kół i ciągnik staje. Po rozebraniu lewej zwolnicy koła zębate sąw porządku, wałek i łożyska są dobre. Ciągnik do przodu jeździ bez zarzutu. Czy ktoś wie, w czym może być problem? Czy konieczne będzie wyjmowanie mechanizmu różnicowego (jak to zrobić), może popsuła się jego obudowa, a może śruby się urwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

sprawdź satelity w dyferencjale :lol: najlepiej to odkręć którąś z małych pokrywek przy zwolnicy, i niech ktoś ruszy, zobacz czy chociaż półoś się kręci.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

jak zwolnica jest ok to zdejmij pokrywe tylnego mostu, podnieś lewą strone ciągnika tak abys mógł kręcić kołem wbij jakiś polowy bieg 1 lub 2 i wtedy kręć do tyłu i przodu kołem i zobaczysz co się w środku dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Jak zdejmiesz pokrywe to mozesz jechac smialo na 1,2 tak aby oleju nie wyrzucalo.Byc moze poszły lozyska na walku atakujuacym i nie za zebia


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Jak do przodu jeżdzi i nic nie słychać, to poszło ci kółko zębate wstecznego biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

może juz zrobił co trzeba, ale mógłby sie odezwać i napisać co i jak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz430    0

witam wszystkich mam mały problem po sianokosach musze zrobić zwolnice wymienić łożyska i simeringi i w domu mam 2 łozyska 6212 ZZ i nie wiem czy moge taki założyć do zwolnicy a drugie 2 musze kupić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Nie wiem w czym masz problem, wyjmujesz stare łożyska, odczytujesz numery, kupujesz i zakładasz nowe i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Jeżeli posiadasz w domu łożyska które będą miały taki sam nr więc nie ma problemu. Z drugiej strony takie łożyska nie są strasznie drogie więc jak i tak będziesz kupował simeringi o weź komplet 4 łożysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj