Polecane posty

łahcim    5

Dziękuję, a jakie są prognozy na najbliższe pół roku, warto jeszcze trochę poczekać? Bo jak narazie cena rośnie i konie by jeszcze trochę urosły ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Witam. Orientuje się ktoś może jak teraz wygląda cena koni? Takich 1,5-2 lat, między 600 a 800 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Jak ceny mam do sprzedania starszą kobyłke 650 kg po ile mogę dostać ? będe ją jeszcze trzymal pod 700-750 może złapie ;) a może ktoś chętny kupić super spoojna objeżdżona wychowana przy starszej osobie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

orientuje się ktoś jaka cena źrebaków zimnokrwistych na rzeź??

Jakie ubojnie biorą oprócz rawicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

orientuje się ktoś jaka jest cena  z kg żrebaków takich 400 -500 kg i starszych koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez shrek
      witam wszystkich mam taki problem : jestem posiadaczem mf 3095 + turbo sprowadzonego z danii i zastanawiam sie ile on moze miec koni ?? fabrycznie wiem ze turbo nie było zakładane do tego modelu ( prosze o poprawkę jak sie mylę ) i 3095 posiada 107 koni więc ile moze dodac te turbo ?? (wygląda, że zostało założone bardzo profesjonalnie i działa ), do tego poprzedni właściciel zamontował sobie też przedni tuz ( szkoda tylko ze bez przedniego womu ) ale i tak spoko czy ktos może sie orjentuję ?? z góry dzieki za wysztkie odpowiedzi
    • Przez 7891Firefox
      Pytanie do koniarzy. Chciałabym w przyszłości zakupić konie, a kto wie, może potem załozyć taką pseudo-stadninę lub klub jeździecki. Swego czasu troche jeździłam konno.
      Wiem że przy koniach jest bardzo dużo ręcznej pracy. Tam gdzie jeździłam wszystko robiono ręcznie, i obornik z boksów taczkami, i pasze też ręcznie, pojenie ręczne.... doktorka na uczelni zrobiła wielkie oczy gdy zapytałam na zajęciach o mechanizację w stajniach.
      Czy nie ma jakichs sposobów by jakoś sobie tę pracę ułatwić, zmechanizować? Przede wszystkim to usuwanie obornika, nie mogłoby być jak np. w oborze dla krów obornik usuwany jest zgarniaczem? Poidła jakies i inne jakieś wynalazki?
      Chciałabym hodować konie, ale mam wystarczająco duzo pracy ręcznej przy bydle, czy ktoś ma u siebie jakieś rozwiązania technologiczne, czy ta hodowla koni z góry jest skazana na "anologową robotę"???
    • Przez TOME11
      http://otomoto.pl/kel-berg-3-stronna-wywrotka-1998r-A394342.html
       
      zamysł jest taki żeby najpierw wozić zboże, a później zdjąć burty i ładować bele
       
      ile potrzeba koni +/- do w miarę optymalnego poruszanie się po polu/drodze/wzniesieniach
    • Przez ZetoR7045r
      Siemanko ! Tak ja w temacie chcę założyć hodowlę konie na rzeź . Czy jest to oplacalne ? Gdzie sprzedać? Czy jest zbyt ?
    • Przez ahten
      Witam, zastanawiam się ad założeniem hodowli koni zimnokrwistych. Typ sokólski bądź sztumski. Na początek chciałbym nabyć 2-3 klacze z rodowodem, z czasem zwiększyć ich ilość i ubiegać się o dopłaty z programu ochrony zasobów genetycznych dla koni zimnokrwistych.
      Czy ktoś z Was korzysta z tych dopłat? Jak jest z oceną klaczy, które zostaną zapisane do programu?
       
      Mam koło doku około 2 ha łąk w tym staw wodny z łagodnym zejściem. Zamierzam niedługo to wszystko ogrodzić (jakim najlepiej?), najpierw postawić wiatę, gdzie konie mogłyby odpoczywać, spożywać pasze oraz nocować, a w późniejszym terminie wybudować stajnie docelowo dla 20 klaczy.
      Konie po całym pastwisku chodziły by swobodnie, co jakiś czas dostarczał bym im wodę (balia) oraz owies.
      Mam około 20 ha ziemi (plus większość potrzebnych maszyn) gdzie mógłbym produkować pożywienie dla zwierząt, dodatkowo mam jeszcze 2 ha łąk oddalonych od domu o około 1 km, gdzie mógłbym je wyprowadzać na popas w okresie od wiosny do jesieni.
       
      Źrebaki zamierzałbym sprzedawać innym hodowcom, a jakby to się nie udawało, to ewentualnie na rzeź.
       
      Co myślicie o takim pomyśle?, czy ma to szanse powodzenia i w perspektywie czasu zarobku? Interesuje mnie każda rada:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj