Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jupol13    5

witam wszystkich

a wiec zasiałem buraki 29 marca zostały dość głeboko zasiane ok(4cm) po tygodniu przyszły deszcze i powstała skorupa, wiekszość buraków poschodzila ok 70 % i nw czy przesiewać czy nie bo wątpie aby reszta poschodziła. miał ktoś już taką sytuacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moj znajomy mial bo bronie aktywnej to samo nie ruszal tego niczym po zasianiu zrobil sie doslownie beton wschody podobne 70% po dlugim czasie cos tam te resztki tez powschodzily ale byly marne buraki z nich i wygladaly tak sobie w kazdym razie nie najogorzej nie wiem ile daly z hektara ton . Przesiewac to nie wiem czy jest sens chyba lepiej wyjdziesz jak tak zostawisz ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtek8244
      Jestem z woj. lubelskiego i szukam do kupienia kombajn do buraków marki stoll v50 ale w internecie nie ma ogłoszeń tego kombajnu zależy mi także na liściach więc powinien być zbiornik na liście i w dobrym stanie technicznym
       
      Jeśli by ktoś miał taki kombajn na sprzedaż to proszę o informacje :-)
    • Przez wojtek8244
      mam zamiar kupić kombajn buraczany i mam na oku 2 modele kombajnów 2 neptuny z426 i z413 i mam takie pytanie jakie są między nimi różnice i który jest lepszy bo w z413 jest taśma wyładowcza
    • Przez eMWu
      Skorupa lodowa na śniegu - opłaca się niszczyć ją lekką broną? Żyto było bujne przed nastaniem zimy (foto), boję się, że może je teraz wydusić. Ruszać tą pokrywę, czy zostawić?
    • Przez zibi400
      Dzisiaj przeczytałem wzór umowy na 2017 Cukrownia Chełmża (Nordzucker)
      Cena w dwóch wariantach.
      Cena 22.60 euro za tonę przy 16% cukru.
      Albo kwotę zmienną zależną od ceny sprzedaży cukru, obliczaną na podstawie odchylenia średniej ceny sprzedaży cukru białego w danym roku gospodarczym od ceny referencyjnej cukru wynoszącej 407,00 EUR za tonę, przy której cena buraków wynosi 23,00 EUR/t:
      • w przypadku osiągniętej ceny sprzedaży cukru wyższej od referencyjnej, dla każdego pełnego 1 EUR/t cukru, cena buraków 23,00 EUR/t zostanie zwiększona o 0,04114 EUR na tonę buraków przy 16% zawartości cukru, • w przypadku osiągniętej ceny sprzedaży cukru niższej od referencyjnej, dla każdego pełnego 1 EUR/t cukru cena buraków 23,00 EUR/t zostanie obniżona o 0,04114 EUR na tonę buraków przy 16% zawartości cukru.
      Transport buraków opłaca cukrownia.Transport wysłodków opłaca plantator.
      Czy opłaca się podpisywać umowę w drugim wariancie cenowym?
      Jak u was z umowami.
    • Przez STP
      Witam. rok temu zakupilem uzywanego stolla v50 ze zbiorem lisci. warunki do kopania buraka byly bardzo niesprzyjajace, ciegle opady spowodowany ze liscie burakow byly ogromne i krachte (strasznie opite woda, ciegnely sie i nie lamaly). dodatkowo bloto i glina. z filmikow stolla na yt myslalem ze moje 4h buraka opanuje spokojnie z jednym pracownikiem. mylilem sie. stoll od poczatku nie dawal sobie rady, oglawiacz sie zapychal, tasma stawala, paski sie palily a buraki niekiedy zostawaly w ziemi. czesto tez smieci z lisci z burakow zapychaly sie miedzy wyorywaczem a oglawiaczem. najgorszy byl wlasnie ten oglawiacz. oglawiacz w stollu v50 posiada wiele regulacji, lecz po wielu regulacjach praca sie nie polepszyla. praca szla mozolnie, za kazdym rzedem glebiej w pole sie pogarszalo z powodu blota albo gliny. doszlo do tego ze ntz 82 o nowiuskich oponach stawal w blocie wraz z kombajnem i byl potrzebny kolejny traktor. wkoncu zapnelismy do kombajnu prona 1025 o szerokim ogumieniu. po kilku okrazeniach pronar wyryl sobie taka bruzde ze podniesiony oglawiacz ryl o ziemie, a sila traktora poprostu zlamala cala ta rame od oglawiacza wraz z tasma. zakupilismy cala nowa rame, zamontowalismy ja i wzmocnilismny. wyregulowalismy ja tak zeby miedzy wyorywaczem a oglawiaczem byl jeszcze jeden rzadek przerwy (po prostu odsunelismy oglawiacz od wyorywacza na jakis metr). wkolko zapychal sie oglawiacz, liscie stawaly miedzy oglawiaczem a tasma, wtedy paski sie slizgaly. postanowilismy wiec naciagnac paski z mysla troche wiecej mocy spowoduje ze te liscie po prostu jakas sie przecisna. to byl zly pomysl bo paski sie juz nie slizgaly, oglawiacz nadal sie zapychal a cos musialo niewytrzymac. za kazdym razem gdy zapchal sie oglawiacz a operator nie zdazyl wylaczyc przekaznika pekaly lancuchy od tasmy,  lancuchow jest tam kilka wiec pekaly w kolejnosci losowej. wkoncu po najrozniejszych kombinacjach alpejskich wyporzyczylismy neptuna, ktory nie dawal rady wykopac 0.3h dziennie (ale nadal to bylo duzo lepiej niz stoll, ktorym 1h kopalismy w kilka dni). wkoncu sobie odpuscilismy i wynajelismy rope bez zbioru lisci na ktorych nam zalezalo.

       
      i teraz mam pytanie, czego byla to wina ze to tak nie szlo? noza od oglawiacza? ogolnie maszyny? czy moze ten mokry rok to spowodowal? 

       
      i mam kolejne pytanie, czy liscie buraczane od ropy czy od holmera nadaja sie do zakisniecia? bo w teorii one nie zakisna bo te kombajny nie zbieraja glowek od burakow. czy istnieje dla tego jakas alternatywa, np. zasypanie wyslodkami.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj