Gość Profil usunięty

Mechanik - Mechatronik

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Jestem właśnie w 3 gimnazjum i około za 2-3 tyg. będe musiał złoźyć wstępne plany gdzie chce dalej kontynuować moją edukacje. Chciałem iść do Szkoły Rolniczej na profil Technik Rolnik lecz dojazd jest niedobry a klasy z powodu braku chętnych nie tworzą od paru lat i z tego powodu niestety ale ona odpada :( Dlatego też zastanawiam się nad innymi zawodami w innej szkole. Moje pytanie do Was to co byście proponowali. Technik Mechanik, Technik Mechatronik czy Technik Pojazdów Samochodowych(co raczej odpada). Na ten wybór patrze pod kątem co sie bardziej przyda po prostu w rolnictwie i naprawie maszyn rolniczyczych. Myślę że pomożecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie patrz tak co się przyda w rolnictwie bo skąd pewność, że rolnictwo to będzie Twój główny i jedyny zawód? Z tych 3 to mechatronika pod warunkiem, żę szkoła pa dobre zaplecze do nauki zawodu. Obecnie wiele przydatniejsze bo wszystko zaczyna się na tym opierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że po takiej szkole (jak po wszystkich zresztą w dzisiejszych czasach) nic nie będzie umiał, bo oni tam w zasadzie niczego nie uczą. Teraz szkołę wybiera się taką żeby był dobry dojazd i odpowiedni dokument po jej ukończeniu, a rzeczy, które chcemy umieć musimy nauczyć się sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Uczą ale podstaw które sam pewnie ogarnołbyś w ciągu kilku miesięcy a raczej krócej ale napewno nie 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie to miałem na myśli. Ja kończyłem szkołę 15 lat temu, a i tak na 65 osób dzisiaj 10 z nich jest elektronikami. To są ci, którzy sami się uczyli potrzebnych im rzeczy. A reszta poszła do tej szkoły dlatego, że miała dobrą renomę. I teraz nie wiedzą jak wygląda tranzystor. A w dzisiejszych czasach uczą jeszcze mniej niż wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Kiedyś na elektrycznym wyposażeniu pojazdów były 10 godzin lekcyjnych na temat zwykłej prądnicy prądu przemiennego a, dzisiaj tylko wzmianka że takie coś było...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja rozumiem i wiem jak wygląda nauka w dzisiejszych czasach i szkoły. No ale jednak jakomś szkołe muszę wybrać a jakieś podstawy zawsze się przydadzą... ;) Dojazd będzie bardzo dobry, zaplecze słyszałem że także nienajgorsze, tylko po prostu który zawód byłby bardziej taki optymalny. Mnie osobiście bardziej ciągnie do Mechatronik :> A co Wy sądzicie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to jak dojazd Ci pasuje i szkoła ma reputację to możesz tam iść. A na zawód nie patrz, bo jak skończysz to i tak nie wiesz gdzie będziesz pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Żadna szkoła oprócz zawodowej nie uczy tego co bedziesz w życiu robić. Szkoła ma jedynie wskazać odpowiednie tory, by wymuśić określenie w pewien analityczny sposób. W technikum mechatronicznym nauczysz sie podstaw elektrotechniki i elektryki, mechaniki i informatyki a to czy bedzie te podstawy rozwijał zalezy tylko od Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez XkajkopterX17
      Witam, szukam posiadaczy ciągnika John Deere 6110r, czy ciągnik jest wystarczający do prac średnio-ciężkich, chodzi w skrócie o zastąpienie John Deere'a 6420 Premium
      Jaką posiadacie opinię na jego temat jak wyglądają jego rzeczywiste osiągi, spalanie itd.
    • Przez Luki1988
      Witam, panowie można coś kupić w tych pieniądzach? Zależy mi na tym przedziale mocy, może być opcja podstawowa bez bajerów, mechaniczny, jedynie rewers przydałby się. Belarus odpada:)
    • Przez Darek1986
      Witam,posiadam na sprzedaż ciągnik renault 8514.Silnik 4 cyl turbo MWM  + ładowacz czołowy 3 sekcyjny w ostatnim czasie był zmieniony olej i wszystkie filtry.Więcej informacji pod numerem telefonu 502908985 - pokaż numer telefonu - odpowiadam na maile, -POMOGĘ ZORGANIZOWAĆ TRANSPORT ... CENA 31500 TYŚ DO NEGOCJACJI...
       
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj