Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

John Deere 6130r

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siemanko forumowicze.

Zakładam temat bo podobnego nie widziałem.

Interesuje się aktualnie john deere 6130r który ma 4 cylindry i 150km jak sądzicie czy przy 150km 4 cylindry to nie za mało jeśli byłby go główny ciągnik w gospodarstwie ?

Interesuje mnie również to czy mógł by on posiadać 6 cylindrów oraz control arm który mi się bardzo podoba;)

Jaka była by cena takiego ciągnika

-tls+

-amortyzowana kabina(najlepiej poduszka jak w tirze)

-TUZ

-Controlarm

-DirectDrive/Autoquad

 

Pozzdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

6cyl 6R to od 6140R w górę. Innej możliwości nie ma.

Tak samo nie ma możliwości pnemuatycznej amortyzacji kabiny w żadnym JD 6R (nie wiem skąd ten pomysł)

DirectDrive dostępny od modeli 6140R.

 

Ceny katalogowe- 6130R podstawa 92tys euro netto

AutoQuad Plus 24x24 Eco- 2,4tys euro

AutoPowr- 8tys euro

TLS- 4,8tys euro

Pneumatyka 2+1- 3,5tys euro

Poszerzenia błotników tył ok 120 euro (zależnie od szerokości opon z tyłu)

W cenie opony 520/85R38 i 480/70R28 (producent losowy), 3 prędkości wałka WOM, pompa 114l/min, 2 rozdzielacze DeLuxe 200

Hydrauliczna amortyzacja kabiny- 2,5tys euro

Podłokietnik CommandArm 1tys euro, ale występuje tylko z przekładnią AutoPowr (czyli 8tys euro dopłaty) i elektrozaworami (2,5tys euro dopłaty za 2szt.) oraz z fotelem Premium MSG 95AL-DDS 741 za 1,3tys euro.

Przedni TUZ (zintegrowany)- 4tys euro

Klimatronik dopłata 1tys euro,

Dotykowy ekran Commandcenter 500euro,

Radio 350euro (z systemem Bluetooth 1tys euro)

Najwyższy pakiet oświetlenia 8 świateł halogenowych i 4 xenon- 2,5tys euro

Kogut 280euro/2szt 550euro.

 

To tak z grubsza jeżeli chodzi o ceny, oczywiście netto i katalogowe, dealerzy dają oczywiście mniejsze lub większe upusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Poprzednik czyli 6534 to raczej nie za dobra maszyna....4 gary wsadzone do konstrukcji 6 cylindrowej to słabe rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko zależy do czego, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, chodź nie ukrywam że 4ki zostają w tyle przy 6cyl ciągnikach jako ciężkie woły robocze :) Chociaż nie wiem jak to jest teraz z tymi nowymi silnikami.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc jeśli chce ciągnik 150km to musze brać 6140r i wtedy mogę mieć DirectDrive ;) ?

I jaka wtedy będzie cena

Trzeba się dobrze targować to mocno zejdzie dealer bo to będzie martwy sezon dla sprzedawców maszyn z salonów ;)

A jeszcze gdy rozmawiałem 1 raz z dealerem to mówiłem ze chce ciągnik 6 garowy i 150km a on wskazał mi 6130r

I jak był na testach 6140m to koleżka pytał się czy można wsadzić 6 garów to odpowiedział, że za dopłatą 10tyś można kieć 6 garów ;)

Edytowano przez John6620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W serii 6M 6 cyl jest dopiero od modelu 6150M i jak dołożysz do 6140M 10tys to kupisz właśnie 6150M.

6140R w postawie kosztuje 100tys euro, ceny dodatków takie same. Dopłata do DirectDrive 6,8tys euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc u dealera po ostrej negocjacji ile musiał bym zapłacić za 6140r+ DirectDrive,TLS+,TUZ,AMORTYZOWANA KABINA?

proszę ocene w złotówkach.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

M'ka ma 130 a r ma 150 ;) ale z IPM + zmienna geometria łopatek turbiny jutro będe u dealera to się dopytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

no chyba nie bardzo nr ma masce oznaczaja moc czyli w tym przpadku 130, 150 to moze z ta dodatkowa moca ale na to to ty tak za bardzo nie patrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Moc znamionowa w 6130r to 130 KM i na tą moc patrz bo później się rozczarujesz że 20 koni gdzieś brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co sądzicie o cenie John Deere 6140r?

Dzis byłem u dealera i podał mi taką cene 360 netto w wyposażeniu

-przekładnia DirectDrive

-przednia oś MFWD z tls z obręczami reguolowanymi ( co to znaczy MFWD?)

-rozmiar kół tylnych 600/65r38 tu nastąpi zmiana na 650

-rozmiar kół przednich 480/65r28 także nastąpi zmiana

-stabilizator automatyczny z elementem (?)

-pompa hydrauliczna 114l/min 45CCM-PFC-SYSTEM

-kabina premium z amortyzacją

-2 E-SCV(450)& ZŁĄCZA DELUXE

-teleskopowe lusterka

-TUZ

Mam cały kosztorys i pozycje opcjonalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

MFWD- ośka napędzana z blokadą mechanizmu różnicowego.

 

PS: I tutaj widzisz jaka jest różnica w cenie między ceną katalogową a ceną u dealera, chociaż wydaje mi się za niska jak na te wyposażenie co podajesz. 6125R w wypasie tyle kosztuje.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle powiedział mi przedstawiciel z Contractus'a ;)

Może w najblizszej przyszłości będe jechał do innego dealera zaprzyjaźnionego u uktórego kupywałem już maszyny john deere więc on niech mi złoży ofertę :)

Jeśli chcesz kris14 mogę zrobić zdjęcie i przesłac dla ciebie kosztorys

PS. FULL OPCJA kosztuje ok 560 tyś netto ale tam np 1500zł kosztuje zwykły kogut, uchwyty na kubki 109zl, roleta 1000zł i inne bzdury ;) troche drogo nieprawda?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przepraszam podawałem cene samego ciągnika bez tych dodatków;P

Całość po dodaniu tych dodatków kosztuje 468tyś netto i chciałbym do tego dołożyć zestaw ksenon, i inne takie pierdoły jak sądzicie czemu kogut kosztuje aż 1500zł ?

Edytowano przez John6620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

jak sądzicie czemu kogut kosztuje aż 1500zł ?

Bo to John Deere 0dirol.gif. Jak potrafisz to sam zamontujesz koguta, poprowadzisz kabel, zamontujesz wyłącznik w kabinie i z owych 1500zł zrobi się spokojnie tylko 150zł. Ale jeśli ma być to zrobione niechlujnie to szkoda by było aby od zwarcia spaliła się maszyna warta prawie pół bańki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czemu fotel 1500 ;) i sam dam rade go zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie musisz mi wysyłać :) Teraz cena się zgadza. Co do kogutów, to spytaj się na serwisie za ile Ci zamontują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz co kolego teraz muszę się pointeresować testaami i wziąć maszynke na jazde z beczką albo orka i w tedy będe wiedział na czym stoje ;)

Co do ceny to mysle, że za wysoka bo mojemu koledze dealer oferował John Deere 6150M w full wersji w cenie 280 netto do negocjacji ;;) więc mysle, zę jak pójde do tego dealera to dostane podobną cene na M i myśle, że niższą na R (właśnie u tego dealera został kupiony 6620 i 57xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na pewno ten 6150m za 280 netto nie był w full wersji, ale pewnie już w miarę doposażony był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ile trzeba dac za 6150m w full wersji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi o full opcjej bo dealer powiedzał, że z M'ką zamkniemy się w 310 netto

w full opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pracujesz w agrotechnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@John6620 zapraszamy do Agrotechniki, na pewno sie dogadasz z naszymi handlowcami :)

 

kiedy i gdzie ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj