Skocz do zawartości
Mateuszgm

Opony Przyczepa do zboża 5T

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateuszgm    0

Witam,

Otóż mam taki problem, że znajomy zbudował mi przyczepę do zboża i założone są opony ( tutaj jest problem) Speedways, rozmiar: 400/60-15.5, 14 płócien, PK-305. I moje pytanie: Ile napompować powietrza, tak aby pod pełnym obciążeniem (2T masa przyczepy i 5T- masa ładunku) było optymalne ciśnienie ?

Znajomy, mówił, że jest to opona niskociśnieniowa, przy ciśnieniu 3.3 i przy ładunku 3T + masa przyczepy, przyczepa siedzi prawie na felgach :o

Więc jak sądzicie, ile napompować, aby było optymalnie, opona się nie grzała itp ? Opona bezdętkowa.

Pozdrawiam ;)

przemek308    19

a to naj lepiej byś zobaczył jak byś naładował na nią czegoś tak jak chcesz nią wozić i wtedy nabić tak żeby nie siedziała całkiem na felgach ale tak żeby sie uginała

Mateuszgm    0

Teraz jest 3.3bara, ok. 5T łącznie na oponach i siedzi jak cholera :/ A jakie jest bezpieczne ciśnienie ? W sensie aby nie wystrzeliła, ktoś może wie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

woytek    3

Na boku każdej opony masz napisane max ciśnienie. Chociaż dziwne jest dla mnie że przy ciśnieniu 3.3 i pod takim ciężarem te opony siadają.

Mateuszgm    0

Właśnie tutaj tego nie ma. W oponach z ciągnika (case IH JX 90) jest określone max ciśnienie itp. Natomiast tutaj poza danymi, które napisałem wyżej brak. Stąd pytanie, więc wie ktoś jaką wytrzymałość ma ta opona ?

Edytowano przez Mateuszgm

rkuban    14

Na 7-tonówce pronara (tandem) miałem opony 11.5/8015.3 , pronar zalecał i taka była wlepka na obręczach aby nabijać 6,4 bar. W ciągu roku spadł mi cały komplet opon koszty około 2,5 tys po średnio 500 zł opona (Mitas), a woziłem po asfaltach max 5 ton na pokładzie. Opony się przegrzewały i pękały szczególnie efektywnie na zakrętach. od roku mam założone nowe obręcze 17" i opony radialne z lawety używki oczywiście całość mnie kosztowała 3000 i od tamtej pory latam z max prędkością przy ładunku 8-9 ton. jeśli kogoś interesuje takie rozwiązanie służę informacją, polecam naprawdę warto dostawca przesyła kurjerem gotowe kółka wystarczy pod lewarować i wymienić kompletne koła. Dodam tylko że stare koła sprzedałem, na giełdzie dogadałem się z producentem osi przyjechał i szajs zabrał za przyzwoitą kasę która była częściowym zwrotem wcześniejszej inwestycji.

Woytek ma rację na każdej oponie jest podane max ciśnienie ale niestety w skali psi, więc musisz sobie to przełożyć na bary chyba że masz ciśnieniomierz w obu tych skalach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".